У новій об’єднанні громаді поділили депутатські “портфелі”

Перша на Переяславщині (Київська обл) Дівичківська об’єднана територіальна громада (ОТГ) розпочала самостійну роботу. 9 листопада відбулася перша установча сесія.  Зібрання проходило в актовому залі місцевої школи, оскільки в селі на сьогодні це єдине приміщення, яке обігрівається і може вмістити стільки людей.

Двоповерхова адмінбудівля в центрі села, де зараз сільська рада, як з’ясувалося, громаді повністю не належить, – пояснює Тимофій Девко, новообраний Дівичківський сілський голова. –  Частина її у приватній власності, тож будемо вивчати умови спільного користування, бо там є проблеми з опаленням. Для розміщення адміністрації нашої громади, можливо, якихось і служб, ймовірніше реконструюємо приміщення колишнього дитсадка. 

За пропозицією голови секретарем ради одноголосно обрали Ніну Степову, яка досі працювала секретарем Стовп’язької сільської ради.

Депутати ухвалили положення про постійні комісії Дівичківської сільської ради і затвердили п’ять комісії, їх персональний склад та голів. Комісію з питань бюджету та фінансів очолив Олексій Роман, земельних відносин та будівництва – Володимир Видолоб, житлово-комунального господарства – Олександр Слюсар, з питань законності, депутатської діяльності і регламенту – Іван Матюк, охорони здоров’я, освіти і культури – Ольга Штефан. 

На першому ж засідання депутати новоутвореної ради ухвалили рішення про реорганізацію Дівичківської сільської ради шляхом об’єднання та припинення повноважень як юридичної особи Ковалинської, Єрковецької та Стовп’язької сільських рад у результаті їх приєднання до Дівичківської.

Згідно з законодавством, доки в новоствореній об’єднаній громаді призначать та проведуть вибори старост сіл, окрім центральної садиби (Дівички), їхні обов’язки виконуватимуть досі діючі сільські голови Катерина Кондратенко (Єрковці) та Сергій Андрієвський (Ковалин), а в Стовп’ягах на це уповноважили землевпорядника Вадима Видолоба.

Реорганізація означає, що віднині Дівичківська сільська рада є правонаступником усіх активів, рухомого і нерухомого майна всіх сіл, які з нею об’єдналися. Відтак головним розпорядником коштів усіх сільських бюджетів громади є дівичківський сільський голова на підставі доручень з правом підпису платіжних документів, а також за підписом бухгалтерів відповідних сільських рад.

На сесії погодили створення та персональний склад спеціальної комісії, яка займеться інвентаризацією комунального майна, виявленням безгосподарських об’єктів.

Маємо проблемні місток та дорогу до військового містечка, – коментує голова, – “нічийну” електропідстанція там же, інші об’єкти в різних селах громади, за які ніхто не відповідає. Ми це облікуємо, заберемо на свій баланс і щось відремонтуємо та будемо користуватися, щось продамо, але все воно законно стане майном громади.

Валентина БАТРАК

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 коментар до “У новій об’єднанні громаді поділили депутатські “портфелі””

  1. 369ch@mail.ru сказав:

    Членом виконкому не може бути депутат. Хай рідний зятюна Девка – Слюсар має совість і вибере, де йому бути: або членом у виконкомі Переяслав-Хмельницької міської ради, або депутатом у Дівичківській ОТГ.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.