Кількість пожеж стрімко зросла. Рятувальники проводять масові перевірки на Київщині

Нинішнього року, на жаль, стрімко зросла кількість пожеж, перш за все у приватному житловому секторі сільської місцевості. Як зазначив 14 листопада у Переяслав-Хмельницькій РДА (Київська область) начальник районного сектору ДСНС Сергій Лисенко, на Київщині за 9 місяців ц. р. їх сталося 6227 (4023 минулого року), що аж на 54 % більше проти попереднього року. На Переяславщині пожеж було 173 (107 минулого року). Найбільше у селах Ковалин, Гланишів, Єрковці, Стовп’яги, Дівички (по 8). Для протидії цьому лиху рятувальники проводять профілактичні заходи. Зокрема, сьогодні проводилася масова перевірка у с. Стовп’яги, що входять до новоствореної Дівичківської об’єднаної територіальної громади. Разом з переяславськими деесенесниками участь в заході брали їх колеги з обласного управління, а також представники районної, сільської влади, газового господарства, поліції, журналісти місцевих ЗМІ та телеканалу “Інтер”.

Для більшої оперативності всіх перевіряльників розділили на три групи. До однієї з них входили провідний інспектор районного сектору Андрій Артющенко (25 років) та виконувач обов’язків старости села Вадим Видолоб (22 роки).

Сьогодні у Стовп’ягах мешкає понад 1300 людей (близько 700 домоволодінь). Завданням нашої групи було побувати в кількох будинках, де мешкають самотні люди похилого віку. Першою відвідуємо Марію Пастащук, якій наступного року виповниться вже 90. Інспектор оглядає електрообладнання в будинку, стан електролічильника, заразом на прохання господарки записує їй показники на ньому. Загалом зауважень щодо пожежної безпеки тут немає.

– Більше проблем буває в тих будинках, – наголошує, – де є пічне опалення. Саме його несправність нерідко призводить до трагічних наслідків. У Стовп’ягах переважна більшість людей користується газовим опаленням. У будинках для переселенців з чорнобильської зони, як от, наприклад, цьому пічного опалення взагалі не передбачалося.

Наступним був будинок Марії Приходько (88 років). Проте замість господарки перевіряльників зустріла її хресниця Катерина Півень (61 рік). Розповіла, що доглядає за бабусею. Відповіла на всі запитання перевіряльників.

Як зазначив пізніше Сергій Лисенко, всього цього дня півтори десятки перевіряльників відвідали близько 30 осель стовп’яжців. В деяких випадках господарям було надано рекомендації на усунення недоліків у протипожежній безпеці. Загалом же, за його висновком, її стан у селі слід вважати задовільним.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.