Вибори до ОТГ на Київщині принесли немало несподіванок

Вибори до чотирьох новостворених ОТГ на Київщині відбулися, і ЦВК вже офіційно оголосила їхні результати. «Моя Київщина» (9 лиcтопада) вирішила підбити підсумки осіннього волевиявлення громад 

Вибори до чотирьох ОТГ Київської області продемонстрували кілька цікавих несподіванок, з якими ми познайомимо читача.

Сенсація №1 – «нульове» БПП

Президентська партія провалила вибори до усіх чотирьох рад новостворених об’єднаних громад. Жоден депутат від «БПП-Солідарність» не зумів потрапити в представницькі органи ОТГ. Одна із головних причин програшу «всуху» полягає не лише в не надвисоких рейтингах цієї партії, але і в небажанні керівників місцевих осередків БПП, які здебільшого за сумісництвом обіймають посади голів місцевих райадміністрацій, працювати на повну. Так, з деяких регіонів, надходила інформація про відверте розкрадання штабних грошей. Подейкують, що по деяким з голів РДА найближчим часом готуються певні кадрові рішення.

Сенсація №2 – безпартійні голови ОТГ

Жоден з обраних голів ОТГ не мав партійної приналежності і усі йшли на вибори як самовисуванці. Це свідчить про політичну кризу в Україні, коли звичайні громадяни віддають перевагу не партіям, а конкретним особистостям. До чого це призвело? Хоча б до «циркової вистави» з новою головою Медвинської ОТГ, яку одразу після голосування записали до своїх лав одразу три політсили – БПП, «Батьківщина» і «Радикальна партія».

Сенсація №3 –  «Аграрна партія» в усіх ОТГ

Несподівано високі результати в громадах взяла «Аграрна партія України». Щоправда, перше місце вона зуміла здобути лише в одній ОТГ – Дівичківській, де в неї буде 10 багнетів. З чим пов’язаний такий успіх? Вочевидь, секрет криється в консолідації навколо цієї партії найбільших латифундистів Київщини. Якщо ж говорити про Дівичківську ОТГ, то депутатами стали представники найбільших сільгосппідприємств цього краю – СТОВ «Ніка», ТОВ «Єрківці». Окрім того, «Аграрній партії» вдалося там домовитися з головою і секретарем Ковалинської сільради.

Сенсація №4 – один мандат «Свободи»

Попри те, що ВО «Свобода» непогано котирується на Київщині, на виборах до новостворених рад ОТГ їй вдалося взяти тільки один мандат – у Фурсівській громаді. При цьому, у Великодимерській ОТГ на виборах на посаду голови громади представниця «Свободи» Ірина Столяр набрала 8,5%, але в раді цієї тергромади партії Олега Тягнибока представлено не буде. Це свідчить про слабку організаційну роботу обласної структури на місцях, на чолі якої стоїть нардеп Ігор Сабій. З такими результатами націоналістам годі й думати про перспективи потрапляння в наступне скликання Верховної Ради.

Сенсація №5 – поява Миколи Томенка

У Фурсівській ОТГ два депутатських мандати взяла партія «Рідна країна», яку очолює екс-нардеп Микола Томенко. Варто зазначити, що протягом останнього часу в столичному регіоні, подекуди, почали з’являтися біл-борди з рекламою цієї політичної сили та її лідера. Утім схоже, така «міні-вікторія» Томенка у Фурсах має більш прозаїчні причини. Справа в тому, що обидва депутати, які пройшли під його партійними прапорами, представляють одну і ту ж структуру – Правобережну геологічну експедицію, яка базується у Фурсах. Схоже у Томенка знайшли підхід до геологів і таким чином отримали своїх людей в раді ОТГ.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.