Хто був першим студентом у вашій сім’ї?

Завтра у всьому світі, зокрема, і в Україні, відзначають День студента. Мабуть, для багатьох період студентства – один із найзахоплюючіших у житті. Але не слід забувати, що передусім він призначений для здобуття знань, а не для різноманітних розваг. Диплом про вищу освіту все ж неабияк допомагає у дорослому житті. Як з цим у родинах переяславців, цікавилися журналісти «Вісника».

Оксана Басараб, 47 років, с. Гайшин:

– Нашому діду Івану Івановичу вже 82 роки. Він навчався на зоотехніка у Немішаєві ще десь наприкінці 1960-х років. І був першим, хто здобув у родині гарну освіту. Зараз він вже давно на пенсії. А раніше увесь час працював за фахом і у нашому селі, і у Гланишеві. Потім в різних закладах навчалися й інші члени родини. Загалом з вищою освітою у нас троє осіб.

Валентина Болбот, 61 рік, с. Пологи-Вергуни:

– У нашій родині першою студенткою стала я. В 1978 році закінчила Обухівське медичне училище, отримала диплом фельдшера, працювала за спеціальністю. Наступні дипломи отримали мої доньки. Яна (на жаль, покійна) закінчила Чорнобильське медучилище та університет «Україна» за спеціальністю «медична реабілітація». А друга донька, Аліна, закінчила економічний факультет Переяслав-Хмельницького педуніверситету. Обидві доньки отримали дипломи магістрів. Тепер моя внучка Каміла, якій 7 років, каже, що теж буде медиком, щоб продовжити нашу сімейну традицію. Дай, Боже!

Тетяна Заболотня, 16 років, місто:

– Я навчалася у школі №328 у Києві, закінчила дев’ять класів. Нікуди вступати навіть не збиралася, бо знала, чим хочу займатися у майбутньому. Я записалася на курси візажиста, стиліста, лешмейкера. Все зараз влаштовує, тому поки що не буду здобувати вищу освіту. Мама не наполягає, а цілком підтримує мій вибір. Вона ж свого часу закінчила технікум кооперативної торгівлі за спеціальністю «товарознавство». Знаю, що прабабуся була головним бухгалтером з торгівлі. Мабуть же, вона десь навчалася, якщо працювала на такій серйозній посаді.

Олег Коломієць, 66 років, місто:

– Оскільки мої діди-прадіди були селянами, то, очевидно, що першим у нашій родині студентом був мій батько Родіон Васильович. Війна завадила йому вчасно завершити навчання на історичному факультеті Київського педінституту ім. Горького, закінчив його в 1948 році. Але ще перед війною став директором у Вовчківській, затим у Пристромській школі. Із 45-го директорував у Великій Каратулі, потім – у Ташані. Наша мама обмежилася освітою педучилища, викладала в початкових класах. А ми зі старшим братом Володимиром (відомим поетом, лауреатом Шевченківської премії) з різницею в 15 років закінчили філфак Київського державного університету ім. Т. Шевченка.

Катерина Чимбель, 64 роки, с. Єрківці:

– Моя мама не мала вищої освіти. Виховувала мене сама, без чоловіка, тож при безгрошів’ї після школи я відразу пішла працювати. А ось коли вийшла заміж, то студентів в родині стало багато. Першим студентом був мій нині покійний чоловік. Він закінчив сільськогосподарський інститут в Білій Церкві. Син Олег закінчив Немішаєвський технікум, невістка Наташа закінчила Переяслав-Хмельницький університет,  донька Світлана теж закінчила педуніверситет. Внучка Аня закінчила Київський авіаційний коледж і інститут технологій та дизайну. Онук Слава навчається в Києві в інституті технологій та дизайну на юриста.

Микола Кучеренко, 42 роки, місто:

– Мої батьки були першими студентами. Вони родом з Канівського району. Батько закінчив Уманський сільськогосподарський інститут, все життя працював у колгоспі агрономом. А мама – Київську сільгоспакадемію, була в колгоспі головним бухгалтером. У радянські часи їх називали трудовою інтелігенцією. А вже моя сестра здобула філологічну освіту в нашому педінституті, а згодом захистила кандидатську дисертацію. Я отримав економічну освіту в Національному аграрному університеті, працюю бухгалтером. Зі мною в групі навчалася і моя майбутня дружина Світлана. Вона працює на економічному факультеті нашого педуніверситету й має вчене звання доцента.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar