Як реформувати систему охорони здоров’я на Переяславщині?

16 листопада відбулася спільна нарада представників районної та міської влади. Головне питання – організація функціонування закладів охорони здоров’я Переяславщини в умовах реформування.

Участь у нараді, окрім очільників міста й району, взяли головні лікарі ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Якименко та Наталія Царенок. Вікторія Ткаченко, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ КОДА з фаху «Загальна практика-сімейна медицина», доктор медичних наук, детально розповіла про хід впровадження реформи: «2018 рік стане перехідним роком, основні зміни торкнуться первинної ланки медицини, де найголовнішим стане орієнтованість на пацієнта. Впроваджується система E-Health, яка передбачає роботу телемедицини (консультації на відстані), це підвищить якість надання медичних послуг у селах. Тому необхідно обладнати всі ФАПи та амбулаторії комп’ютерним обладнанням та забезпечити доступ до Інтернету».

Пролунало запитання щодо організації надання медичних послуг у об’єднаних територіальних громадах, адже до кінця року їх у районі буде дві. Вікторія Ткаченко підкреслила: ОТГ можуть створювати власні центри первинної медико-санітарної допомоги, виходячи з фінансових можливостей бюджету. До тих пір – на договірних умовах співпрацювати з закладами охорони здоров’я району.

Була обговорена можливість співфінансування з бюджетів міста та району закладів охорони здоров’я, адже в структурі районного Центру функціонує міська амбулаторія, а більше 60% відвідувачів лікарні – це жителі міста. Заступник міського голови Валентина Губенко запевнила, що це питання вже вивчалося з фінансовим відділом і нині готові обговорити на сесії міської ради пропозиції, які надасть головний розпорядник коштів – Переяслав-Хмельницька РДА – за поданням головних лікарів. Секретар міської ради Петро Бочарін в свою чергу запропонував центр первинної медико-санітарної допомоги, при якому діє міська амбулаторія, перереєструвати в місті. Було вирішено вивчити це питання з спеціалістами.

Катерина Степанчук, спеціально для «Вісника»

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.