На Київщині на поминаннях жертв голодомору стався скандал

25 листопада в другій половині дня у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) відбувся запланований раніше мітинг-реквієм памяті жертв Голодомору. Біля памятного знаку, встановленого в центральному парку на вул. Сковороди, зібралися люди різного віку з квітами, свічками. Власне, захід проходив як і завжди: панахиду провели священнослужителі, загиблих вшанували хвилиною мовчання, дівчатка в національних костюмах роздали присутнім шматочки поминального хліба, були виступаючи і таке інше.

 Невеликий казус стався, коли слово надали працівнику НІЕЗ “Переяслав” Станіславу Дембицькому. У своїй промові він саме говорив про потребу демонтажу монументального памятника на центральній площі міста, встановленого багато років тому на честь 300-річчя Переяславської ради. В цей час збоку до нього підійшов невідомий чоловік середнього віку у камуфляжному вбранні і в доволі таки грубій формі почав лаяти цього виступаючого.

Учасники заходу не одразу зрозуміли, що відбувається, адже раніше ніколи такого не було. Та зрештою кілька працівників місцевої поліції та чоловіків у цивільному відвели чоловіка у камуфляжі подалі від решти учасників мітингу. Невідомо, чи був він до цього теж учасником мітингу, чи просто проходив неподалік. Та, схоже, на такий прояв його спонукала саме пропозиція ліквідувати памятник.

Раніше у Переяславі вже приймалися непопулярні для більшості жителів міста рішення без погодження з ними (і про перейменування вулиць, і самого міста).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 Comments до “На Київщині на поминаннях жертв голодомору стався скандал”

  1. 369ch@mail.ru сказав:

    А чи хтось уявляв, як було важко Дембіцькому за радянської влади, коли він працював науковцем у музеї, приховувати свої потаємні бажання, щоб хтось зніс того памятника??? Як йому важко було розказувати екскурсіям з усього Радянського Союзу, що у Переяславі відбулось воззєднання – і що це славетна подія. Як важко було не говорити про голод,а тим більше не ставити тему голоду предметом свого дослідження. Важко, тому говорив і хвалив ненависних сов’їтів, та все ж таки перетерпів і тепер може сказати відкрито, про що мовчав десятиріччами. Яка ж важка праця наукового співробітника у музеї!!! Який нелегкий хліб музейників!!! Конюктурство, одним словом.
    Памятнику підступному агресору, батьківщині нашого мера Костіна та секретаря міськради Бочаріна, не місце на центральній площі, але про це повинні казати не такі як Дембіцький.

  2. sergij сказав:

    Наше суспільство настільки заполітизоване, що прості громадяни бояться висловити свою думку, а тих, що її висловлюють, звинувачують в проблемах, які створила “влада”. Чому саме “влада”, та тому, що на мітингу не був присутній міський голова, йому байдуже, хоча в зверненні на сайті написано “вшануємо душі безневинно убієнних жертв голодоморів та політичних репресій простим, щирим молебнем і запалюванням поминальних свічок”… Також ця “влада” причетна до створення такої невизначеності щодо майбутнього нашого міста. Вона хоче начебто повернути назву місту, але забувається про вирішення питання щодо будівництва ТЕЦ, якей вона й дозволила. Міський голова заявляв у передвиборчій програмі про розвиток туризму, яким чином? А шановному працівнику НІЕЗ “Переяслав” варто поберегти сили на збереження інших пам’ятників в місті, які руйнуються. Редакції газети велика вдяність за висвітлення події, оскільки ТРК “Альта” взагалі не показала даний інцидент. От вам і підтвердження політизації суспільства та втягування простих громадян в ті процеси, які повинна неодмінно вирішувати міська “влада”…

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.