Чоловік із хризантемами

Містечкові історії

Прийшовши на автостанцію, Катерина помітила дещо знервованого чоловіка років 45-ти, який курив цигарку за цигаркою і уважно вдивлявся у кожну перехожу. В руках він тримав пишний букет хризантем. Урешті до платформи під’їхав її автобус. Пасажири почали займати місця, а чоловік все ще когось виглядав. Катерина сіла поруч із вродливою незнайомкою, яка крадькома спостерігала за чоловіком із хризантемами.

– Гарні квіти, правда? – вирвалося в Катерини.

– Вони мали належати мені, – зітхнула її сусідка і заплакала.

Автобус рушив.

– То чому ж ви не підійшли до того чоловіка і не прийняли квіти? – не втерпіла спитати Катерина.

Жінка витерла сльози, трохи помовчала, а потім почала розповідати.

– Я – Марина. Сирота із самого дитинства. Зараз працюю лікарем в одній з районних лікарень Київщини. Того чоловіка звуть Володимир. Він також лікар. Має власну клініку у столиці. Ми з ним зустрілися більше двадцяти років тому. Після закінчення медучилища я поїхала на роботу в село. Працювала у ФАПі, жила на квартирі та готувалася до вступу в медичний інститут. Володя жив недалеко від мене. Вчився в медінституті на третьому курсі і зрідка приїжджав додому. Якось його менший братик впав з дерева і зламав ногу. Вова привіз його до мене у ФАП, а звідти ми разом поїхали до районної лікарні. Повертаючись додому, розговорилися. Мені він сподобався. І я йому, схоже, була не байдужою. Одним словом, ми почали зустрічатися. Він став частіше приїжджати в село, приходив до мене і обов’язково приносив мої улюблені хризантеми. Минув рік. Вова чомусь став приїжджати рідше. Згодом я відчула, що ношу під серцем його дитину. Вирішила поїхати до нього і розповісти про все. У гуртожитку Володі не було. Очікуючи на нього, мріяла про наше майбутнє. Аж ось серед гурту веселих студентів побачила Вову. Покликала несміливо. Він зупинився, і в його очах я помітила холод.

«Чого тобі, селючко?» – запитав мене насмішкувато. Намагаючись стримати сльози, почала пояснювати причину візиту. «Я ще студент і мені не потрібна ані сім’я, ані дитина. Ти знаєш, як позбутися небажаної вагітності. А загалом, що хочеш, те й роби, але на мене не розраховуй», – сказав, мов відрізав, він і повернувся до своєї компанії. Я ж, приголомшена його словами, не пам’ятаю, як дісталася села. Наступного ранку твердо вирішила залишити маля та їхати до міста, бо в селі все нагадувало про Володимира. Найняла житло, влаштувалася на роботу і стала готуватися до вступу в медичний. Згодом народила сина. Назвала його Сергієм. Важко згадувати, як бідувала, як вчилася, як недоїдала, як доводилося залишати маленького сина на сусідів, друзів. Та все минуло. Я закінчила інститут, влаштувалася лікарем. Сергій виріс. Нині він студент медуніверситету.

– А як Володимир? – несміливо запитала Катерина.

– Усі ці роки я не знала, ні де він, ні що з ним. Намагалася викреслити його зі свого життя. Синові сказала, що його батько загинув у ДТП. А ось нещодавно я приїхала до університету, де навчається Сергій. Йому як одному з кращих студентів запропонували пройти практику за кордоном. Оскільки в мене таких грошей немає, довелося відмовитися. Про це дізнався головний лікар однієї з приватних клінік, в якій Сергій підробляв, і запропонував оплатити цю поїздку. Яким було моє здивування, коли в кабінеті ректора зустріла… Володю. Він і був тим благодійником.

Ми впізнали одне одного і Вова усе зрозумів. Але я, наче те дівчисько, вибігла з університету, зловила таксі та помчала на автовокзал. Схоже, він побіг за мною, але так і не знайшов, – по щоках Марини знову потекли сльози.

– А може, задля вашого спільного сина не варто тримати образу на того чоловіка? – несміливо сказала Катерина.

Марина нічого не відповіла, а Катерині ще довго не давала спокою її розповідь. Та одного разу доля їх ще раз звела. Це сталося знову на вокзалі. Щоправда, залізничному. Усміхнена Марина йшла пероном, а поруч із нею крокували вродливий хлопець та отой чоловік, якого вона бачила із хризантемами. Юнак заскочив до вагона і помахав рукою. Потяг рушив, а Марина зі своїм супутником пішла до виходу. Раптом погляди жінок зустрілися. Марина впізнала Катерину. Підійшла, привіталася.

– Тоді я дослухалася до вашої поради. То мій син, – зізналася Марина.

– Наш син, – поправив її Володимир і додав, – Сергій поїхав до Австрії на роботу, а ми з Мариною запрошуємо вас до ресторану, де ближче познайомимось і щиро поспілкуємося. Ось тільки зачекайте, я куплю вам, мої любі жіночки, по букету хризантем.

Любов СТАШЕНКО

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.