Вірші, пісні, гуморески: люди з особливими потребами демонстрували таланти

Анелія Ковальська передала для центру подарунки від Олівера Брауна

Третього грудня у світі відзначають День людей з особливими потребами. Напередодні у відділеннях Переяслав-Хмельницького центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів відбулися святкові програми.

У відділенні денного перебування вшановували 35 літніх людей, яким тут надають соціально-медичні послуги, послуги масажу, денного догляду та інші. Учні ЗОШ №2 та музичний керівник Владислав Брик підготували для них невелику концертну програму. У приміщенні також діяли виставки робіт Юлії Зевіної (дитячий одяг і сумки, оздоблені ручною вишивкою) та Людмили Лаштаєвої (картини, вишиті бісером). Наприкінці заходу працівники відділення пригостили гостей узваром та пирогами.

Свято відбулося і в стаціонарі для постійного проживання жінок-інвалідів з психоневрологічними хворобами (наразі їх 120 осіб). До відділення завітали гості, серед яких були рідні та опікуни підопічних.

Працівники відділення подарували глядачам театральну постановку

Працівники відділення подарували підопічним гумористичну театральну постановку про те, як ледачій сільській дівці шукали жениха. А народний аматорський вокальний ансамбль «Весняний подих» присмачив сценку українськими піснями. Виступали і мешканці відділення. Елла Горбенко прочитала власний вірш. Наталія Ткач розповіла гумореску і виконала пісню. Ірина Каравайна, яка досконало володіє українською, російською і знає кілька іноземних мов, продекламувала вірші відомих поетів. Звеселила публіку і пісня “Чорна редька” у виконанні вокального тріо, якому акомпанувала на баяні Ольга Болбот. Також у закладі діяла виставка творчих робіт підопічних відділення.

Пісня “Чорна редька” у виконанні підопчних відділення

На заході було багато поздоровлень і подарунків. Зокрема, голова відділення МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» Анелія Ковальська привітала всіх від себе й від Олівера Брауна, керівника центру з обслуговування людей літнього віку в місті Магдебург (Німеччина). Він передав на подарунки центру паличку для людей із вадами зору і традиційно – конверт із 200 євро для дитячого реабілітаційного відділення. Як зазначила генеральний директор центру Раїса Голованова, за ці кошти будуть придбані подарунки дітям на День Миколая, 19 грудня.

Микола Гуща, начальник управління соціального захисту населення, під час привітань зазначив, що на обласних заходах з нагоди свята дитяче відділення центру й стаціонар психоневрологічного профілю назвали одними з кращих на Київщині.

Раїса Голованова теж повідомила радісну новину: реабілітолог центру Владислав Кононенко одержав почесну грамоту від губернатора Олександра Горгана.

Після урочистостей усі підопічні відділення отримали гостинці: пакунки з фруктами й індивідуальні подарунки (шарф, шапку чи біжутерію). Традиційно цього дня кухарі відділення приготували святковий обід.

Юлія Строчинська

Фото автора

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.