На Київщині відкрито обласну диспетчерську Центру екстреної медичної допомоги

Єдину обласну диспетчерську Центру екстреної медичної допомоги було відкрито 4 грудня у Білій церкві.

Повідомляється на сайті Київської облради 5 грудня.

«Над програмою служби екстреної допомоги Київської області, ми з командою депутатів обласної ради працювали протягом двох років. Відкриття єдиної обласної диспетчерської в місті Біла Церква є першим, але важливим кроком реалізації нашої мети. Дякую за підтримку голові обласної ради Ганні Стариковій», – сказала народний депутат Ірина Сисоєнко.

У єдиній диспетчерській будуть координувати кожний виклик пацієнта за номером 103 з найближчою за розташуванням машиною екстреної допомоги. Завдяки єдиній електронній карті всієї Київщини та комп’ютерної програми буде можливо бачити час доїзду кожної машини, поки пацієнта, при необхідності госпіталізації, будуть везти до лікарні. Диспетчер має вже з‘єднуватись з медичним закладом, говорити з яким діагнозом везуть хворого і лікарня має вже готуватись до надання медичної допомоги цьому пацієнту.

Поки диспетчерську запустили в тестовому режимі і працює вона по місту Біла Церква. Невдовзі будуть приєднані всі райони області.

«Поки уряд не хоче фінансувати державну програму розвитку ЕМД, область завдяки людській відповідальності та розуміння пріоритетів, знаходить власні ресурси, щоб не на словах боротись за зменшення смертності», – додала заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.