У НЦК “Зустріч” триває виставка-звіт спілки майстрів “Мистецтво Життя”

Відвідувачі виставки охоче роздивляються роботи спілчан

У Переяслав-Хмельницькому народному центрі культури  “Зустріч” триває виставка спілки майстрів Переяславщини “Мистецтво Життя”. Це своєрідний творчий звіт спілчан за два роки діяльності. В експозиції представленні арт-об’єкти, створені  ними під час культурно-мистецьких акцій, а також вишиті картини та живописні полотна різних майстрів.

– “Мистецтво Життя” – це спілка людей, які займаються різними видами мистецтва. Але нас об’єднує  не лише творчість, а й громадська діяльність, – зазначила голова спілки Алла Літкова. –  Протягом двох років ми проводили різні культурно-мистецькі акції, задіяли в них велику кількість людей. І на виставці передусім хотіли показати результати цих проектів, щоб усі побачили, чим саме ми займаємося.  

У виставковій залі вивішений один із перших арт-об’єктів спілки – колективний рушник “Боже, бережи Україну”. Майстрині пообіцяли, що будуть продовжувати працювати над ним, аж поки не закінчиться війна.

Також у експозиції вишита карта Переяславщини. Нагадаємо, що до її створення долучилися 724 жителі міста й району. Після виставки карту повернуть на основне місце – у фойє РБК.

Євгенія Демченко зі своїми вихованками на відкритті виставки

На виставці можна побачити результат ще одного проекту спілчан – рушникову доріжку сіл. Вишите полотно завдовжки 24 метри утворене із 34 фрагментів, кожен з яких присвячений окремому селу району. Деякі вишивальниці настільки серйозно поставилися до роботи, що, окрім назви села і орнаменту, вишили на полотні пейзажі й  визначні об’єкти своїх населених пунктів. У продовження  цієї акції майстрині спілки створили рушник затоплених сіл Переяславщини. Причому до цієї роботи залучили вишивальниць, які родом саме із цих населених пунктів. Згодом рушник стане експонатом  музею затоплених сіл.

Хоча на виставці представлені переважно вишиті роботи, Алла Літкова наголошує, що до спілки входять не лише вишивальниці, а й художники та майстри декоративно-вжиткового мистецтва. Зокрема, художники долучилися до проекту “Вуличне мистецтво” і розмалювали фрагмент паркану, що огороджує колишню військову частину з боку вулиці Сікорського. Навесні спілчани готові продовжити акцію.

Роботи 5-річної Ясі Василенко

Новий довгостроковий проект спілки – “Мистецький арсенал”. Для його реалізації спілчанам дозволили використовувати зал на другому поверсі НЦК “Зустріч”.

– Ми допомагаємо митцям різного рівня – маленьким і дорослим, аматорам і професіоналам – робити виставки, знайомимо суспільство із сучасним українським мистецтвом, – розповіла про ідею Алла Літкова. – Відкрила проект виставка картин художниці Людмили Башук. Частина її експозиції ще залишилася в залі. Цього разу ми запросили до участі маленьких художників, щоб показати, з чого починається мистецтво. Тут також є міні-виставка вишитих картин переяславки Катерини Градовської, вишиті гладдю панно жительки міста Ніни Лазенко та інші роботи.

Особливий інтерес у відвідувачів виставки саме до картин шести маленьких переяславських художниць, які займаються у вчителя  Євгенії Демченко. Вік дівчаток – від 5 до 7 років. Найстарша Поліна Корнієнко займається малюванням третій рік, інші дівчатка – другий. Загалом на виставці представлені 42 їхні роботи.

– Мені хотілося показати, що такі маленькі дітки можуть ось так малювати, десь на рівні 5-6 класу, – каже Євгенія Демченко. – Для більшості дітей це перша презентація їхніх робіт. На відкритті виставки були їхні рідні, друзі. Їх усі вітали, хвалили, вони почувалися справжніми художниками. Це прекрасно, коли дитина в 5 років знає, що те, що вона робить, цінується. Дівчатка займаються раз на тиждень, на одну картину йде 4-6 тижнів. Моє завдання – навчити, підказати, а всі малюнки вони виконали самі, на цих роботах немає жодного мого штриха.

Виставка триватиме до кінця грудня. Вхід безкоштовний.

Юлія Строчинська

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.