Чи завдав вам клопоту снігопад?

Віхола з мокрим сні-гом, що захопила пів-України в другій половині неділі, завдала багато шкоди: десь засипала дороги, когось залишила без електрики, у когось пошкодила сад чи виноградник. Які враження від першого сильного снігопаду у наших земляків, поцікавилися журналісти «Вісника».

Наталія Степаненко, 52 роки, с. Дівички:
– Я працюю фельдшером у ФАПі, то на виклики до хворих рано вранці мусив чоловік своєю машиною везти, проте з восьмої ранку дороги вже почистили фермери. А найбільше клопоту було через те, що зникла електрика. У багатьох будинках не було не тільки світла, а й тепла, де сучасні котли. У нас є грубка, то грілися нею. А до пацієнтів довелося їхати з потужним ліхтариком, навіть крапельницю так ставила. Відновили електропостачання в селі у понеділок десь на другу годину дня, а на куток Старосілля світло подали аж у вівторок.
Володимир Кучеренко, 63 роки, місто:
– Навіть не думав, що не такий уже й великий снігопад призведе до такого колапсу. У неділю, 10 грудня, під вечір пішов мокрий сніг. Родиною пораділи, що ось і до нас прийшла справжня зима. Близько 19 години зникло світло. Я спочатку подумав, що за годину все відновиться, але включили аж у понеділок о 15 годині. Поки не було світла, пробував додзвонитись до диспетчера за телефоном 5-17-20, але то виявилось нереально. Цей номер був постійно зайнятий. У понеділок після обіду уже збирався їхати до сина додому, аби хоч позаряджати мобільні телефони, як дали світло. Цікаво, що всі молоденькі деревця в саду витримали той снігопад, а от дроти постачання електроенергії – ні.
Валентина Баштова, 54 роки, с. Лецьки:
– Невдовзі після того, як минулої неділі ввечері розпочався сильний снігопад, у нас по селу пропало світло. Наступного дня приїхали ремонтники та почали відновлювати. То на деяких вулицях воно знову з’явилося вже тоді, на інших – через день, а там, де наша водонапірна башта, мабуть, немає і зараз. Бо у нас ще тоді разом із світлом як пропала вода, то і досі, оце на кінець середи, немає, хоча світло вже є. Вулицю прочистили швидко, а іншої шкоди від того снігу у нас не було, і дерев він не поламав.
Анатолій Білий, 72 роки, с. Велика Каратуль:
– У неділю через великий сніг близько 20.00 у нашому селі пропало світло. Через кілька годин воно з’явилося, а вночі знову щезло. На щастя, близько 14.00 електролінія моєї вулиці була вже полагоджена, тож холодильник не встиг розмерзнутися і з продуктів нічого не зіпсувалося. А ось односельчанам, які живуть на кутку Царівщина, пощастило менше. Там ще й сьогодні, оце від ранку четверга, немає світла. А ще через сніг у декількох садках великокаратульців поламалися гілки фруктових дерев. Мої ж дерева також були обліплені важким снігом, але вистояли. А ще на усіх околицях села були великі снігові перемети, то водіям був клопіт.
Костянтин Омельяненко, 44 роки, місто:
– Я працюю водієм пасажирського транспорту на маршруті Переяслав–Київ. Того дня, коли випав сніг, зробив дві ходки. Було дуже важко працювати. Особливо на ділянці траси від Переяслава до Борисполя, яка була вкрита заледенілим снігом. Їхав, як по пральній дошці, автобус трясло. У деяких маршрутках від цього навіть випадали магнітофони, пошкодився вай-фай. Через аварії дороги в деяких місцях були перекриті. Я бачив автомобілі, які злетіли в кювет, пошкоджений транспорт після лобового зіткнення в Бориспільському районі, автобус, який штовхали пасажири, бо він не міг рушити з місця після зупинки. Мій автобус теж розвернуло серед дороги, але все обійшлося.
Людмила Левченко, 47 років, місто:
– Живу у приватному будинку у Підварках, то трохи почистила сніг ще у неділю. Потім завела будильник на п’яту ранку. Прокинулась, ледве відчинила двері і до шести відкидала сніг. Було неважко, навіть зарядилася енергією. Але не помітила, щоб хтось із сусідів теж так рано працював. На щастя, маршрутний автобус був, тож на роботу у міську раду дісталася вчасно. І почалося… Дзвінки один за одним: чого немає світла? А чому не чистять біля двору? У вас там, у мерії, і тепло, і гарно, а у нас тут таке!.. Було враження, що цей снігопад немало людей сприйняло просто як привід поглумитися чи принизити нас. Дивувало, що в них не було бажання хоча б трохи зрозуміти ситуацію: це не чиєсь недопрацювання, а стихійне лихо. Воно зачепило пів-України, і в нас – не найгірше становище! Це при тому, що в самій мерії електрика з’явилася близько 11 години в понеділок, тож доти працювали без комп’ютерів.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.