В університеті показали перше українське фентезі “Сторожова застава”

Проект “Нічна бібліотека”

13 листопада в Переяслав-Хмельницькому  педуніверситеті в рамках проекту “Нічна бібліотека” відбувся показ першого вітчизняного фільму в жанрі фентезі “Сторожова застава”. Перед початком заходу журналіст “Вісника” спілкувався з одним із організаторів – Оксаною Луцик (22 роки), аспіранткою історичного факультету та головою наукового товариства університету.

– Розкажіть детальніше про проект.

– “Нічна бібліотека” –  це молодіжний проект інтелектуального дозвілля, під час якого студенти переглядають українські кінострічки, а потім обговорюють їх. Ми започаткували його спільно з директором університетської бібліотеки Ольгою Іванівною Шкирою. Вперше випробували під час конференції в листопаді минулого року в читальному залі бібліотеки. А вже повноцінно запустили в 2017 році. Зараз кінопокази  відбуваються в залі інформаційних технологій “Чумацький шлях”.  Через проектор виводимо зображення на досить великий екран. Оскільки взимку о 17 годині  вже темно, назвали проект “Нічна бібліотека”.

– Як підбираєте фільми для показу?

– Здебільшого приурочуємо їх до визначних дат чи свят, на обговорення запрошуємо експертів. Наприклад, 9 березня, у день народження Тараса Шевченка, студентський актив історичного факультету відвідав музей поета в Каневі, а ввечері у форматі “Нічної бібліотеки” відбувся показ документального фільму “Таємниці Генія Шевченка”. Після перегляду було обговорення стрічки, до якого долучився доцент кафедри політології, шевченкознавець Юрій Войтенко. Він намагається актуалізувати творчість Шевченка, зробити її ближчою і зрозумілішою молоді. А в жовтні до Дня козацтва переглядали український історико-драматичний фільм “Гетьман”. Стрічка розповідає про трагічну любов гетьмана Богдана Хмельницького до молодої польки Гелени Чаплинської. Запрошений гість Станіслав Дембіцький, старший науковий співробітник НІЕЗ “Переяслав”, розповів цікаві факти пов’язані з перебуванням гетьмана в Переяславі, звідки, до речі, його перша дружина, від якої він мав семеро дітей.

Сьогодні переглянемо довгоочікувану українську фантастичну стрічку “Строжова застава”. Нікого з гостей не запрошували, це просто фільм для відпочинку.

– Багато студентів відвідують кінопокази?

– На заходи приходять від 20 і більше людей. Не тільки студенти, підключаються і викладачі. Глядачам дозволяємо приносити чай, каву, воду, солодощі. Це для того, щоб тут була вільна домашня атмосфера. Але зараз молодь важко чимось здивувати, усі фільми можна знайти в Інтернеті. Тому підбираємо цікаві, актуальні й повчальні кінострічки, при перегляді й обговоренні яких студенти зможуть щось взяти для себе. Важливий не стільки показ фільму, як  обмін думками.

Юлія Строчинська

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.