За ялинкою в ліс їхати не варто

Наближаються Новорічні свята. А значить, у наших будинках і квартирах стоятимуть в усій красі пухнасті зелені деревця. Нині є багатий вибір штучних ялинок, однак громадяни віддають перевагу лісовій красуні, бо давно вже стало традицією зустрічати Новий рік біля живого деревця.

ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» щорічно реалізує новорічні ялинки населенню, організаціям, підприємствам, закладам освіти. Вже незабаром в місті з’являться міні-ринки з продажу ялинок.

Але не всі продавці здійснюють свою діяльність законно. Традиційно у ці передноворічні дні державна лісова охорона проводить заходи щодо попередження незаконних рубок.

Уже декілька років, з метою недопущення знищення молодих хвойних насаджень новорічні ялинки маркуються спеціальними уніфікованими засобами (бирками, самоклейними етикетками). Уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини.

У період передноворічної кампанії в лісових масивах здійснюватиметься постійне чергування працівників державної лісової охорони, представників Національної поліції, Державної екологічної інспекції, які будуть здійснювати перевірку законності придбання та перевезення новорічних ялинок автомобільними дорогами.

Для тих, хто все ж вирішив збагатитись незаконним промислом, повідомляємо, що за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок за кожне деревце передбачено штрафи – від 484 грн до 2000 грн в залежності від діаметра стовбура.

Шановні громадяни, пам’ятайте: краще купити ялинку для свята на ринку, в торгових точках, в підрозділах лісгоспу, ніж необдумано наносити шкоду рідній природі, роблячи на місці молодого деревця пустку.

Володимир Павлик, головний лісничий ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп»

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.