Коли ви встановлюєте ялинку?

З давніх-давен головним символом новорічно-різдвяних свят залишається ялинка. Зазвичай її встановлювали до Нового року. Проте в останній час для багатьох період зимових святкувань починається зі свята Миколая. А з нинішнього року офіційним святом стало і Різдво 25 грудня. Тож у жителів міста й району журналісти «Вісника» запитували, коли новорічні ялинки з’являться в їхніх оселях.

Алла Білосецька, 76 років, с. Переяславське:

– Діти з онуками вже повиростали, то ми із чоловіком років 20 уже ялинку не ставимо. Якщо знайдемо кілька хвойних гілочок, то внесу в хату, поставлю такий собі букет, чимось прикрашу та й усе. На вікно чоловік повісить кілька ялинкових гірлянд, то ото так і відзначимо Новий рік. Цього року будемо прикрашати хату, як завжди, 30 чи 31 грудня. А 25 грудня немов би трохи і зарано…

Любов Лагутіна, 50 років, с. Пологи-Чобітьки:

– Вдома традиційно ставимо живу ялинку, як правило, 30 грудня. Купуємо в підприємців, які привозять їх до магазину. Будемо прикрашати вдвох із сином-восьмикласником. Іграшок у нас багато, є деякі ще з мого дитинства. Докуповуємо лише іграшки-символи нового року. Оскільки я завідувачка клубу, прикрашаю і там ялинку, разом з молоддю. Традиційно новорічне дерево дарує нам меценат, керівник ПП «Євро-Нива» Олександр Ярема. 25 грудня в клубі буде свято для дітей, маємо прикрасити ялинку до цього заходу.

Катерина Проказова, 68 років, місто:

– Новий рік для мене є найулюбленішим святом. Ялинку ж ми з чоловіком завжди ставимо у вітальні біля телевізора напередодні мого дня народження (24 грудня) і прикрашаємо її лише удвох з Володимиром. Така традиція у нас з’явилася після того, як діти виросли, завели свої сім’ї і покинули рідну домівку. Коли вони приїжджають у гості, то кажуть, що кращої за нашу лісову красуню немає ніде. Так підхвалюють нас. До слова, щороку Новий рік я зустрічаю із красивою зачіскою у вечірній сукні та в туфлях на підборах. А фужери для шампанського оздоблюю новорічними прикрасами. Це вже традиція.

Ганна Кучеренко, 62 роки, місто:

– Велику ялинку ми не ставимо вже років десять. Діти повиростали, внуки з нами не живуть, а у квартирі місця мало для цілого дерева. Є маленька штучна, ще в колишньому універмазі її купувала, то вона вже й не дуже гарна. Ну нам вистачає. Для запаху букет із соснових гілочок роблю. Їх на ялинковому базарі коли так віддають, а торік за гроші купила. А це ще й не узнавала. Ялинку ставимо, коли як прийдеться, до дат не підлаштовуємося.

Любов Годлевська, 51 рік, с. Гайшин:

– У нашій сім’ї це обов’язково – ялинка має стояти 24, в крайнім випадку – 25 грудня. Справа в тому, що мій чоловік Валік – за національністю поляк. Тому ми здавна святкуємо обидва Різдва: і католицьке, і православне. Дуже раді, що тепер 25 грудня узаконене в українському календарі. Ставимо переважно синтетичну півтораметрову ялинку, яка чекає свого часу на балконі. Інколи, бувало, купували живу або нам хтось її дарував. А бувало й таке: в залі стоїть синтетичне дерево, а на кухні – ікебана з гілочок живого.

Ольга Заболотня, 21 рік, місто:

– Якоїсь конкретної дати, коли встановлюємо ялинку, у нас немає. Але робимо це не раніше ніж за тиждень до Нового року. Якщо ставити раніше, приміром, за місяць, то поступово звикаєш до неї як до чогось буденного і зрештою на свято вона вже не приносить особливого настрою. У нас буде невеличке деревце, спеціально замовили у знайомих. Бо у місті, на жаль, ціна не відповідає вигляду ялинки. Прикрашаємо завжди з чоловіком, а цього року – вже й з маленьким синочком.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar