Волейболістки збірної України U-16 готуються до відбірного туру на чемпіонат Європи в Переяславі

Заслужений тренер України Віктор Перебийніс

Головний тренер збірної, заслужений тренер України Віктор Перебийніс, 73 роки, розповів:
– У жовтні цього року пройшло жеребкування волейбольних команд U17 (дівчата), U18 (юнаки), U19 (дівчата) та U20 (юнаки) на участь у чемпіонаті Європи 2018 року, який пройде з 13 по 21 квітня у Софії та Самокві (Болгарія). Заявки на участь у турнірі подали 30 країни, серед них і Україна. Зазначу, що вперше за всю історію українського волейболу наша країна виставила команди у всіх цих вікових категоріях. Команди учасниці, згідно віку були розділені на групи. Волейбольна дружина, яка зараз готується у Переяславі, потрапила разом із збірними Греції та Латвії до підгрупи F. Ігри в ній пройдуть з 4 по 7 січня в Черкасах. Останній збір команди, перед відбірковим турніром, тренерський штаб вирішив провести неподалік Черкас. Нам запропонували Переяслав. Представник команди приїхав подивився, і залишився задоволений. Ми живемо поруч тренувального залу в студентському гуртожитку, харчуємось в університетській їдальні. Відразу після Нового року прямо звідси плануємо вирушити до Черкас.
– Скільки команд з групи виходить до фінальної частини?
– Із восьми підгруп до фінальної частини проходять їх переможці, а також три команди, що посіли другі місця із найкращими результатами, і плюс збірна Болгарії, як господар турніру.
– Що ви знаєте про своїх суперниць?
– Зі збірною Греції ми на весні уже зустрічались і перемогли 3:2, причому по ходу зустрічі дівчата програвали 2:0, проте, зуміли зібратись і перемогти. Про збірну Латвії нічого не знаємо. На місці будемо дивитись та визначатись.
– Чи важко було знайти кандидатів у збірну та із яких міст ви запросили гравців до збірної України?
– Кілька років тому це було насправді важко відшукати найсильніших гравців. Але

На тренуванні відпрацьовували подачу

півтора роки тому змінилось керівництво у федерації волейболу. Головою федерації став Михайло Мельник, людина яка по справжньому переживає за цей вид спорту. І у країні відразу стали проводити волейбольні чемпіонати у різних вікових групах. Широко представлений дитячий волейбол. Організовано шкільні, кадетські та студентські ліги. До речі, наскільки мені відомо чоловіча команда студентів вашого університету також заявилась у студентську лігу. Вибір спортсменів став значно якісніший. І результати не забарились. Дві головні наші команди і чоловіча, і жіноча стали чемпіонами ліги Європи. Є значні досягнення і у молодіжних, і у юнацьких команд. Ми зараз переживаємо справжнє відродження українського волейболу.
На сьогоднішній день до команди ми запросили волейболісток із Запоріжжя, Луцька, Івано-Франківська, Харкова, Лубен та Вінниці. Разом зі мною працюють іще два тренера Юрій Квацюк із Івано-Франківська та Юля Якушева із Вінниці.
– Чи визначились ви уже із гравцями основи?
– Так шістка вже відома. Нині проводимо спеціальні тренування основи по грі в захисті.
– У вас є можливість у Переяславі провести якісь спаринги?
– Так ми зіграли спаринг із університетською командою.
– І як?
– “Нам’яли” моїм хлопцям вуха – до розмови долучився тренер збірної університету Віктор Погребний.
– Коли я своїм сказав, що потрібно зіграти кілька партій із цими дівчатками хлопці зверхню поставились до суперниць, та ми їх… Проте на майданчику виявилось, що не ми їх, а вони нас… Хлопці ніяк не могли добити м’яча до полу. Куди не вдарять, куди не скинуть, а там гравець суперника…
Під час нашої розмови із Віктором Погребним головний тренер збірної Віктор Васильович лише хитро посміхався. Було видно, що він задоволений грою своїх підопічних. Проте на моє питання чи задоволений він грою команди тренер відповів:
– Якщо вам будь який тренер скаже, що він задоволений грою – не вірте. Немає такого тренера. Завжди знайдуться і якісь помарки у грі, і якісь недоречності, ідеалу бути не може. Постійно потрібно рухатись вперед, вдосконалюватись.
– Де можна буде подивитись ігри в підгрупі?
В Черкасах – сміється

– Загалом офіційним медіа партнером є канал “Х Спорт”. Я думаю, що вони будуть транслювати ці ігри. Ну і звичайно ж варто пошукати в Інтернеті, на ютубі…
Розмову вів Володимир Набок

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar