Жителі Строкови  ще не визначилися, із ким та на яких умовах об’єднуватимуться

Жителі Строкови спілкуються із Любов’ю Онопрієнко (у центрі)

Наприкінці грудня в Строкові (Переяслав-Хмельницький р-н. Київська обл.) відбувся схід села. Селяни зібралися у сільському клубі, щоб обговорити ряд нагальних питань, зокрема, щодо благоустрою Строкови. Головуючою зібрання була Людмила Гавижа, а секретарем Ніна Самійленко. Участь у заході також взяли голова районної ради Петро Качкалда та заступник голови РДА Любов Онопрієнко.

Сільський голова Строкови Микола Жук насамперед прозвітувався про зроблене владою села цьогоріч, поінформував про стан справ у всіх установах та закладах соціальної сфери, а також розповів про плани на 2018 рік. Одним із актуальних завдань для сільської влади є збереження випасів для худоби жителів села.

– Я неодноразово був в управлінні Держгеокадастру в Києві із зверненням про надання дозволу на розробку технічної документації на оформлення громадських пасовищ: 105 га в так званому урочищі Біле та 17 га на Бібші. Певен, що це питання буде вирішено на користь селян, – сказав Микола Жук.

Людмила Гавижа (стоїть) була головуючою зібрання

Ще одне із питань, що хвилювало жителів Строкови, – оформлення колишніх колгоспних лісів, які знаходяться в територіальних межах Строківської сільської ради. Голова зауважив, що відповідне звернення вже направлене до Київської обласної державної адміністрації.

Й досі є відкритим доленосне для мешканців Строкови  питання – із ким та на яких умовах об’єднуватися в єдину територіальну громаду. Поки що ніякиї конкретних рішень з цього приводу строківці не прийняли, окрім того: куди Велика Каратуль – туди і ми.

Очільник громади Строкови висловив вдячність депутату районної ради, керівнику ПП “Строкова-Агро” Володимиру Яремі за постійну матеріальну підтримку у всіх починаннях. Так за кошти цього господарства (14 тис. грн.) минулої весни було відремонтовано та пофарбовано пам’ятники біля сільської ради. Ще 21 тис. 600 грн Володимир Ярема виділив на косметичний ремонт будинку культури, а 15 тис грн. та кілька сотень літрів пального – на ремонт асфальтної дороги на вул. Центральній. А загальна сума коштів, витрачених на ремонтні роботи цього відрізку шляху (1 км 50 м), склала 229 тис. грн. Окрім агро господарства, 114 тис. грн виділено із бюджету сільської ради та 100 тис. грн – із районного бюджету.

У свою чергу Володимир Ярема розповів про роботу та плани ПП “Строкова-Агро”, відзвітувався перед своїми пайовиками та пообіцяв і надалі проводити розрахунки за орендні паї у повному обсязі та своєчасно.

Близько 123 тис. грн сільська рада виділила на фотоаерозйомку всіх земель Строкови для розроблення та виготовлення генерального плану села. А кошти на впорядкування майданчику для тимчасового зберігання сміття надав директор ПП “Земля Переяславщини”, депутат районної ради, житель Строкови Олександр Ярема. Пролунали слова вдячності й на адресу уродженця цього населеного пункту, колишнього генерального прокурора України Віталія Яреми, який також не байдужий до розвитку свого рідного села та благополуччя його мешканців.

Подякував Микола Жук і всім, хто брав активну участь в облагородженні території церкви та кладовища. Зокрема депутату сільської ради Миколі Пилипчинцю, який спеціальною технікою розчистив чагарники на сільському цвинтарі.

Проблемним на сьогодні є забезпечення освітлення села. Адже лінія електропередач та ліхтарі є власністю сільської ради, а для їхнього обслуговування в селі бракує енергетика.

Наразі Микола Жук працює й над тим, аби відремонтувати відрізок шляху, що веде до села з боку Воскресінського. Адже нині там близько одного кілометра дороги перебуває у вкрай незадовільному стані, і на її капітальний ремонт необхідна велика сума коштів.

Загалом роботу сільського голови Строкови Миколи Жука селяни оцінили на задовільно.

На території Строківської сільської ради проживає 349  осіб. З них дітей дошкільного віку – 10, школярів – 29, працездатного населення – 171, пенсіонерів – 129.

Олена МАТВІЄНКО

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.