У Переяславі-Хмельницькому різдвяний вертеп пошкоджували двічі. Наостанок спалили

Нещасний випадок чи умисний підпал?

Перед новорічними святами на центральній площі Переяслава-Хмельницького встановили інсталяцію “Різдвяний вертеп”. У дерев’яному будиночку розмістили ясла, тюки соломи та банер, на якому зображені герої біблійного сюжету: Йосип, Діва Марія, немовля Ісус та мудреці, які прийшли поклонитися Спасителю.

Такий подарунок до свята Різдва Христового зробила містянам церква “Оселя Благодаті”. Біля креативного вертепу охоче фотографувалися переяславці та гості міста.

Вертеп був окрасою центральної площі

Минуло кілька днів, і зловмисники порізали банер. Хтось із переяславчан заклеїв пошкодження скотчем. Віряни церкви через “Фейсбук” подякували невідомому благодійнику. Згодом вандали вирізали на банері  зображення немовляти Ісуса.

– Перехожі, які бачили це, хрестилися, – розповів Олександр Бойко (32 роки), служитель церкви “Оселя благодаті”. – Наближався Новий рік, і ми не хотіли, щоб пошкоджена інсталяція псувала людям настрій. Тому замовили в Києві ще один банер, такий, як був. Повісили його 31 грудня, перед початком святкування. На жаль, не вдалося встановити зловмисників, бо камера відеоспостереження в ті дні не працювала. Зараз її відремонтували.

Біля інсталяції охоче фотографувалися переяславці

На цьому хуліганство не закінчилося. 5 грудня стало відомо, що інсталяція згоріла. Залишилися лише обвуглені стіни будиночка і ясла. Як це сталося, розслідує поліція.

— Дуже важко щось казати, — прокоментував Олександр Бойко. — Може, це нещасний випадок: хтось кинув недопалок. А можливо, умисний підпал. Тоді це ще прикріше. Шкода, що вертеп, традиційний символ новорічно-різдвяних свят, який прикрашає європейські міста, давно поширений у Західній Україні, не прижився в нашому місті.

Юлія Строчинська

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar