«Ми прагнемо прикрасити життя літніх людей»

Ветерани танцюють на вечорі «Коханий мій, ми сорок літ з тобою разом», 2017 рік

Голова міської ради ветеранів Єлизавета Миздренко (80 років) звітувала про роботу цієї громадської організації. Навела цифри: протягом 2017 року зменшилась кількість учасників бойових дій у Другій світовій війні, зараз їх у місті 22 особи. А загальна кількість міських пенсіонерів не змінилась – їх 5500.

Ветерани праці здебільшого активні. Єлизавета Прокопівна зазначила, що активісти беруть участь в організації й проведенні різноманітних свят – як державних, так і релігійних. Особливо вдалим вважається проект «Вітання ювілярам». До людей, яким виповнилось 100, 90, 85 років, активісти приходять з подарунками. Часто в цих заходах беруть участь міський голова Тарас Костін та його заступник Валентина Губенко. Ветерани також брали участь у масштабних культурно-мистецьких проектах «Вишивана карта Переяславщини» та «Вишивана доріжка», які ініціювала спілка майстрів «Мистецтво життя» Алли Літкової.

Звітували про свою роботу й члени ради ветеранів. Віра Баранова відповідає за наділення сезонних городів пенсіонерам. Вона сказала, що протягом багатьох років всі охочі ветерани отримують ці невеличкі ділянки. Вони вирощують на них городину, і це допомагає їм краще і дешевше харчуватись. І хоч бувають навесні різноманітні суперечки за ці городи, проте Віра Баранова навчилась їх залагоджувати.

Надія Кривошапко, завідувачка сектору культмасової роботи, сказала, що минулого року вперше був проведений тематичний вечір «Коханий мій, ми сорок літ з тобою разом». «Це було гарне свято для людей, які мають щасливі родини. Його учасники дуже були зворушені увагою, потім дякували організаторам. Загалом, я зайвий раз переконалась: пенсіонерам найбільше бракує уваги, вони болісно відчувають, що про них забули. І через те потрібно частіше влаштовувати для них всіляки розваги. Ось уже в кінці року в нас відбулося розважальне шоу «Ну ж бо, бабусі, ну ж бо, дідусі!», – сказала Надія Кривошапко.

Тетяна Палатна, активістка ради ветеранів, внесла на зборах пропозицію звернутись із листом до Кабінету міністрів. «Я думаю, що на часі підняти питання про встановлення пільгових цін на протезування зубів для людей похилого віку. Адже ціни, які зараз пропонують медичні заклади, – захмарні. Україна стала країною беззубих пенсіонерів. Такого немає в Європі, там усі з зубами. А ми в Європу йдемо. Отож, про тих, у кого немає за що зуби протезувати, треба потурбуватись», – зазначила Тетяна Палатна.

Успіхом вважають у раді ветеранів те, що до них дослухались депутати міськради та члени виконкому. В 2017 році було запроваджено щомісячні 8 безкоштовних поїздок для пенсіонерів у міському транспорті. Це – суттєва підмога для малозабезпечених людей.

Кілька років при міському центрі соціального захисту пенсіонерів та інвалідів успішно працює «Університет третього віку». Його «студенти» вчаться працювати на комп’ютерах, займаються на тренажерах. Рада ветеранів дуже вдячна за реалізацію цього проекту директору центру Раїсі Головановій.

– Раїса Петрівна завжди йде нам назустріч, – сказала Єлизавета Миздренко. – Дуже багато проектів щодо соціального захисту пенсіонерів ми реалізуємо спільно і за це дуже дякуємо.

Чимало екскурсій, різноманітних поїздок до історичних та релігійних пам’яток України влаштовувала для пенсіонерів рада ветеранів. Звичайно, що нелегко охопити п’ять з половиною тисяч людей турботою й увагою, та це й неможливо. Проте прагнення не залишатися осторонь проблем, які виникають в житті людей похилого віку, є. І це багато в чому завдяки ініціативі й невтомності голови ради Єлизавети Миздренко.

Галина Матвієнко, член міської ради ветеранів

Фото з архіву «Вісника»

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.