Без «Дніпрових хвиль» Циблі неможливо уявити

«Дніпрові хвилі» співали минулого літа на Чернечій горі

Нещодавно в будинку культури народний хор «Дніпрові хвилі» дав двогодинний концерт. Так керівник колективу Микола Козачук відзначив некруглу, але важливу дату – двадцять сім років тому хор отримав звання «народний».

«Дніпрові хвилі» відомі не тільки на Київщині: після того, як хор виступив у телепередачі «Фольк мюзік» на Першому каналі, його знає вся Україна. Минулого літа «Дніпрові хвилі» співали на Чернечій горі в Каневі «Реве та стогне Дніпр широкий».

Особливо хористам запам’ятались їхні гастролі 24 грудня ц.р. в селі Ріжки Таращанського району. Там вони співали особливо натхненно, бо це село – мала батьківщина керівника хору Миколи Козачука. Сорок чотири роки тому він приїхав у Циблі, створив тут хоровий колектив. Багато з того часу змінилося учасників, та вірними колективу залишаються В. Петрашенко, А. Курило, Г. Огієнко, П. Омельковець, П. Лазінько, Г. Столяренко. Окрасою хору є солісти Н. Вересоцька, Н. Калашник, В. Галенко, М. Пузько.

Двічі на тиждень проводяться репетиції. Як кажуть учасники, «хай і каміння з неба буде падати, а ми йтимемо сюди». Вони знають, що їх чекає «маестро» – Микола Козачук, який поклав добру частину життя для того, щоб хор співав.

В репертуарі – сотні пісень. І тих, які широко знані, і тих, які співають тільки вони. Наприклад, «Пливе спомин над водою», «Зарубинці». Це пісні про людей із сіл, які затопили води Канівського моря. Слова написала колишня жителька Зарубинців Софія Сорокова, музику – Микола Козачук. Або «Цибляночка» та «Сивина» на слова поета Сергія Петрашенка, музику теж написав керівник хору. А «візитка» хору – пісня «Дніпрові хвилі» (вірші Софії Сорокової, музика Миколи Козачка). «Хай хвилі Дніпрові у добру годину несуть нашу пісню по всій Україні», – є такі слова в цій пісні.

Хор «Дніпрові хвилі» – справжня окраса Цибель. Без нього культурно-просвітницьке життя цього села було б значно біднішим. А так – на сцену виходять люди далеко не молоді, в сценічних костюмах. І він – з баяном. Непомітний для сторонніх змах рукою і… починається диво.

Якщо ви ще не чули «Дніпрові хвилі», обов’язково відвідайте їхні концерти. Запросіть їх до свого села, вони не горді, приїдуть. А глядачі отримають величезне задоволення.

Віра Гриневич, жителька с. Циблі

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.