Хочеш отримати соціальну допомогу, декларуй усі доходи

Кожен із жителів міста, який претендує на одержання житлової субсидії чи соціальної допомоги, має бути готовий побачити в себе в гостях державних соціальних інспекторів – посадових осіб управління соціального захисту населення.

Саме їхнім обов’язком є обстеження майнового стану та матеріально-побутових умов сімей, які звертаються за призначенням державних соціальних допомог і субсидій, перевірка достовірності інформації про доходи та майновий стан сім’ї, встановлення факту догляду за інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок його психічного розладу або за особою старше 80 років, встановлення факту проживання переміщеної особи з тимчасово окупованих територій.

Для призначення будь-якого виду допомоги заявник надає заяву відповідної форми, затверджену Наказом Міністерства соціальної політики України, в якій своїм підписом дає згоду на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, що необхідна для отримання всіх видів соціальної допомоги, на які сім’я має право.

Для призначення житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає з інвалідом 1-2 групи внаслідок психічного розладу, допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, заявник повинен задекларувати власні доходи і доходи всіх членів своєї сім’і.

Контроль за правильністю надання державної соціальної допомоги та цільове використання державних коштів здійснюють державні соціальні інспектори управління соціального захисту населення. Якщо в ході перевірки виявлено, що громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права при призначенні соціальної допомоги, визначення її розміру, внаслідок чого було надмірно нараховано суму, виплата припиняється. Надмірно виплачені кошти підлягають відшкодуванню. У разі відмови повернення коштів у визначений термін вони стягуються у судовому порядку.

Протягом 2017 року державними соціальними інспекторами здійснено 1039 обстежень матеріально-побутових умов сімей, з них – 524 обстеження сімей, які звернулися за державними соціальними допомогами та субсидіями з метою підтвердження їх права на призначення допомоги. На підставі актів обстеження рішенням комісії призначено 483 субсидії, 21 державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. Відмовлено у призначенні допомоги одній особі, у призначенні субсидії – 19 особам.

Проведено 515 обстежень з метою встановлення фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб. На підставі актів обстеження відмовлено у призначенні виплат 30 особам в зв’язку з тим, що ці особи фактично не проживають у нашому місті.

Перевірено 897 декларацій про доходи громадян, які отримують державні соціальні допомоги (в т.ч. субсидії). У ході перевірки виявлено 38 випадків подання неповної або недостовірної інформації про доходи, з них – 2 випадки щодо субсидій, 36 – щодо державних соціальних допомог одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям. Одинокі матері забули вказати в декларації: 4 особи – доходи від здачі в оренду земельного паю; 19 осіб працювали і не вказали заробітну плату, одна – допомогу на дитину-інваліда, 5 – не вказали допомогу по безробіттю, 3 – стипендію своїх дітей, 4 – що вони є фізичними особами-підприємцями. Сума надміру нарахованих коштів становить 56062,18 грн. Зазначені кошти будуть повернуті до бюджету.

Тож іще раз наголошу: заявник та члени його сім’ї повною мірою відповідають за достовірність наданої інформації, відомостей про доходи та майно, які вплинули або могли вплинути на встановлення права при призначенні соціальної допомоги та її розмір.

Олена Безхлібна, головний державний соціальний інспектор

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.