Чи зекономили ви на опаленні через теплу погоду?

Кожна морозна зима – великий клопіт для українців: вартість палива – чи газу, чи дров – постійно зростає, і щоб тримати оселю в теплі, треба немало коштів. Та цьогоріч природа змилостивилася, і надворі все ще тримається порівняно тепла погода. Чи скористалися наші земляки можливістю зекономити, запитали в них журналісти «Вісника».

Михайло Шатун, 65 років, с. Сомкова Долина:

– Такої теплої зими на опаленні не зекономив тільки вже зовсім поганий господар. Ми з дружиною живемо в дерев’яній хаті, яка обкладена цеглою. У нас газове опалення. О шостій ранку я вмикаю котел, прогріваю будинок години дві. Так само ввечері. У листопаді ми використали 214 кубометрів газу, так само приблизно й у грудні. Порівнюючи з цими місяцями у 2016 році, зекономили по 100 кубометрів газу, тобто зекономленими грішми можна буде заплатити ще й за добру частину січня. Хоча другу його половину – на Хрещення й далі – синоптики обіцяють холодною.

Олександр Охрименко, 49 років, місто:

– Я живу в багатоповерхівці на Спаській Леваді. Сім років тому у квартирі встановив автономне газове опалення. То оце, як стояла тепла як для зими погода, я значно зекономив на опаленні, бо вдень газ прикручував. Мої ж сусіди, квартири яких опалюються централізовано, через надмірне тепло у своїх помешканнях відчиняли вікна. Днями зустрів свого кума Андрія, який живе на Набережній, 4, то він казав, що платіж з тепломережі йому прийшов на 40 гривень більшим, ніж попередньго місяця. Я ж за свою трикімнатну квартиру за грудень заплачу 650 грн. Платив би вдвоє більше, якби не мав «чорнобильської» пільги.

Надія Погуца, 63 роки, місто:

– Коли ми в будинку встановлювали газове опалення, залишили грубу. У минулому році мені «дали» лише 265 кубів газу. Вкластися в норму не могла,  тож постійно використовувала грубу для додаткового обігріву. Купила машину дров. А в цьому році мені дали 395 кубів. Оскільки зима без морозу, в норму вкладаюся. Плачу 320 гривень за місяць. Якщо буде великий мороз, топитиму грубу, дров син  напиляв.

Людмила Бойко, 59 років, с. Шевченкове:

– Тепла зима, як от було до початку січня, коли надворі майже увесь час була плюсова температура, для нас дуже добре. Адже, коли холодно на вулиці, чи не найбільшою проблемою є витрати на опалення. Газ дуже дорогий. Наприклад, минулої зими, щоб хоч трохи менше палити газу, підтоплювали і дровами у грубці. Нинішньої використовуємо газу значно менше. Коли вдома немає нікого, є можливість тримати котел лише на фітільку. В інший час більше підтоплюємо у кімнаті, де мешкаємо, в інших прикручуємо крани на батареях. Грубкою ще взагалі не було потреби користуватися. Якби ж то така сприятлива погода трималася і до кінця зими!

Софія Курочка, 70 років, с. Ташань:

– Окрім газового котла, в хаті залишився і твердопаливний, тож якщо сильні морози, то згадуємо про нього. Але погода така, що топили в ньому трохи з осені, тепер – ні. Дрова є – ще старі запаси. Газу ми торік зекономили 700 кубів, але на цей рік норму урізали. Та в нас із дідом субсидія є. Звичайно ж, завдяки теплій погоді газ у грудні зекономили, але скільки точно, не скажу, бо показники не знімали – платити будемо 19-го числа.

Володимир Білоусько, 48 років, місто:

– Цього року з дружиною вирішили перейняти досвід сусіда. Він уже близько чотирьох чи п’яти років додатково опалює будинок за допомогою груби. Купив дров, нарубав та й підтоплює, економлячи «голубе» паливо. Влітку й ми з груби зняли шпалери, почистили димохід від сажі. Завезли сім кубометрів дров. За них заплатив три з половиною тисячі гривень. За підрахунками того ж сусіда, йому цих дров вистачає на дві зими. Використовуючи грубу, за місяць спалюю 80-120 кубів газу, тоді як раніше було близько 500. Щоправда, і зима іще не показала справжніх морозів, тож поки що котла включаю раз на три дні. Загалом за теплої зими з урахуванням пічного опалення економія суттєва – близько 3-4 тисяч за місяць.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar