У Переяславі поширюється новий спосіб «заробітку» – красти документи із автівок

Не задалося новоріччя у переяславчанина Антона Кулінського, 31 рік. Чому, він розповів «Віснику»:

«У Переяславі останнім часом поширилася така напасть для власників автомобілів – в автівці розбивають бокове скло і витягують все скільки-небудь цінне. Почали полювати на документи, щоб потім їх за гроші (вже через третіх осіб) запропонувати власникам. Де знаходять телефон? Він зазначений у договорі страхування. Якщо знайдуть інші документи, там буде і «автоцивілка». Зі мною таке трапилося в день Різдва, 25 грудня. «Привітали» мене, розбивши скло в «Рено-Мастер» прямо у дворі на Дніпровській, 12 і витягши документи. Тоді ж таке трапилося ще з двома моїми сусідами.

Я зателефонував «102», через хвилин 25 приїхала слідча група, склала протокол. Експерта з ними не було. Я попросив телефон слідчого, сказали – не дамо, дзвони на «102», якщо буде щось нове. Я зрозумів: це настільки для поліції дрібне діло, що ніхто нікого й нічого не шукатиме. А мені ця «мєлочовка» обійшлася в більш ніж тисячу гривень: документи – в 650 грн, установка автоскла з доставкою – 560 грн. Причому на станції техобслуговування, де скло встановлювали, сказали, що подібні звернення у них – мало не щодня. А десь на третій день мені зателефонували, і я почув: «Мы знаем, что у вас была кража. Не хотите ли возвратить документы?» Ну я і сказав все, що про них думав, і цензурного там було мало. Проте той дзвінок я записав.

А вже після Нового року машину пограбували вдруге: знову розбили скло і тепер уже забрали автореєстратор. Причому його ж можна акуратно зняти з присосок, так ні – вирвано по-живому. Знову викликаю поліцію за номером «102». Через якийсь час мені дзвонять вже з переяславського відділу: «Може, самі приїдете?» Е ні, кажу, досліджуйте на місці. Приїжджають. Кажу їм, що в мене є і запис розмови, і телефон зловмисників. Але це їм нецікаво. Чому, питаю. «Бо ми нещодавно одного такого впіймали, – відповідають, – але суд його швиденько відпустив».

Але ж, кажу їм, хіба ви не розумієте, що через вашу бездіяльність ці негідники вже зовсім знахабніли, якщо навіть залазять у закриті двори. І чому б і не нахабніти, якщо – повна безкарність. Дійде до того, що люди самі будуть шукати цих злочинців і призвести це може до найжахливішого. Хлопці-поліціянти зі мною погодилися, та сумніваюсь, що це щось змінить».

Записав Валерій Шкребтієнко

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar