Чи купались ви на Водохреща?

Сьогодні, 19 січня, усі православні відзначають одне з головних християнських свят, яким закінчуються різдвяні святки, – Водохреща. Невід’ємною частиною святкування Хрещення Господнього є купання у хрещенській воді.
Другий рік поспіль це обрядове дійство організовано в місті на Дніпрі, поблизу готельно-ресторанного комплексу «Любокрай». Церемонія освячення води просто неба на берегах водоймищ проводиться і в інших місцях Переяслава, і багатьох селах нашого району. Чи кожен має бажання зануритися в освячену ополонку, поцікавилися у земляків журналісти «Вісника».

Олександр Глоба, 24 роки, місто:
– Минулого року, я вперше занурився у водохресну купіль. Купався в Альті біля кузні. У воду поліз за компанію із своєю дівчиною. Вона також вперше побувала в ополонці. Відчуття були від страху перед холодною водою до шаленого захвату та гордості, що я це зробив. Як буде на ці свята, не знаю. Ми з Наташею іще про це не говорили. Якщо вона забажає, то де ж я дінуся?
Олександр Тур, 62 роки, сільський голова с. Гайшин:
– Традицію купатися на Водохреще я започаткував у селі десять років тому. Спочатку було десять людей, потім з кожним роком все більше й більше. Цього разу очікуємо, що купатимуться 60-70 осіб. Це не тільки мешканці села, багато гостей приїжджають автомобілями. А ще ж стільки глядачів збереться! Сам я теж занурююся на Водохреще. Крижаної води не боюся, загартований з дитинства. Після купання буде каша й чай для всіх охочих. Людям це свято дуже подобається.
Алла Приходько, 52 роки, місто:
– Вперше в хрещенську воду я занурилася у 2010 році. Тоді працювала журналістом у «Віснику». Колега Валя Батрак поїхала на лісове озеро робити репортаж про святкування Водохреща. Повернулася звідти в піднесеному настрої й сказала, що треба поїхати й скупатись, бо там усі це роблять. І ми вчотирьох поїхали. Це було незабутнє враження: і страх, і захоплення, і відчуття, що ти літаєш. З тих пір кожного року (за винятком одного, тоді я не була в Переяславі), купаюсь на Хрещення. І сьогодні теж збираюся. Зустрінусь із друзями, побачу знайомих і… полечу.
Тамара Андросенко, 46 років, с. Стовп’яги:
– Я кожного Водохреща збираюся купатися, та ще жодного разу не наважилася. Від однієї думки: «Як це, зайти в крижану воду?!» моє тіло здригається і судомить від уявного холоду. А ось мій чоловік купається не лише на Хрещення, а й звичного зимового дня. Так він загартовує свій організм, а я його називаю моржем. За останні 15 років де тільки мій Олександр не приймав йорданську купіль: і в Конче-Заспі, і в київському гідропарку, і в парку «Феофанія» та інших місцях, де проходять водохрещенські святкування. Ну а цього Водохреща він вирішив купатися на Дніпрі поблизу «Любокраю». Увійти за ним в освячену крижану воду збираюся і я, і моя донька Алла.
Віктор Куйбіда, 58 років, місто (телефоном):
– Зараз я у Буковелі. Тут є два озера. Спуск до кожного обладнаний з чотирьох боків. Батюшки освячують воду вранці, а купаються всі охочі в ньому весь день. Ми нашою компанією позанурюємося десь о 15-й, уже після лижних спусків. Це вже не вперше на Водохреща опиняюсь тут. Для мене крижана вода – не проблема. Моржуванням зайнявся ще у 1989-му. Потім і колег своїх з університету до цього заохотив – прямо біля мостика, що веде до вишу, в Трубежі купалися. Тож у мене щодо зимового купання – стаж значний.
Степан Карпець (42 роки), настоятель Іллінської церкви с. Циблі:
– Священиком у цьому селі я з 2009-го, і щороку на Хрещення Господнє на Дніпрі робимо хрещенську купіль для всіх охочих. Перші два роки особисто з сином приїжджав, занурювався у крижану воду, але не з усіма людьми, а раніше або ж пізніше. Бадьорість після цього надзвичайна. В останні роки особисто не купаюся, але бачу, що традиція стає все популярнішою. До неї долучається багато молоді – як хлопців, так і дівчат. Минулого року циблівчан та гостей нашого свята, які купалися, було близько півсотні.
Місце для купання у нас гарне, безпечне. Глибина – більше метра. Після служби в церкві вийдемо туди хресним ходом о десятій ранку. Вже на місці буде проведено водосвятний молебень. До організації свята долучається наша сільська рада, активні жителі села.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.