Сто відсотків премії голові райради не виплачували останні чотири роки

Сесійне засідання Переяслав-Хмельницької  районної ради 22 грудня тривало понад чотири години, було насичено дискусійним і окремі рішення досі обговорюються в громаді. Резонансною стала публікація у “Віснику” з рішенням про встановлення надбавок та премій голові й заступнику голови райради. Частково і через те, що заголовок матеріалу про суттєве підвищення їхніх зарплат – некоректний.

На сесії в ході обговоренні цього питання окремі депутати закидали керівництву району невідповідність їхніх зарплат фактично виконуваній роботі та значне збільшення суми видатків з бюджету на утримання районної ради. Проте жодних фахових коментарів з цифрам тоді не прозвучало. Після публікації головний бухгалтер районної ради Валентина Руденко погодилася прокоментувати це питання:

– Щодо збільшених видатків з райбюджету на забезпечення діяльності районної ради і встановлених на 2018 рік у сумі 2,5 млн. грн., то це не означає, що кошти підуть на підвищення оплати праці голови ради та його заступника.

Зараз у штаті районної ради налічується дев’ять спеціалістів, а два прибиральники працюють на умовах договору. Фонд оплати праці не збільшився і залишився в межах минулого року. Згідно із законодавством, нарахування надбавок, зокрема, за ранг, а також премій та допомог голові ради та заступнику може здійснюватися тільки на підставі ухваленого сесією рішення. Така процедура щодо умов оплати праці встановлена для керівників усіх органів місцевого самоврядування.

Посадовий оклад голови районної ради становить 7100 гривень. Щодо премій, то за чотири останні роки, скільки я тут працюю бухгалтером, жодного разу  ні голові, ні заступнику не виплачувалася премія в розмірі 100% посадового окладу. У грудні 2017 року, за підсумком фінансового року з урахуванням економії фонду оплати праці, голова ради та заступник, так само як і всі працівники районної ради, отримали однакову премію в розмірі 65% посадового окладу. Матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, про що зазначено в рішенні сесії, за ці роки не виплачувалося ні голові ради, ні заступнику.

Щодо витрат на забезпечення діяльності районної ради, то треба зважити на те, що зазначені видатки, які в 2017 році загалом склали майже 2 300 тис. гривень, були використані не тільки на потреби райради. Зокрема, таким чином було профінансовано придбання відеокамери для ТРК “Альта”, стелажів для управління соцзахисту.

Наприкінці минулого року на баланс районної ради було взято адмінприміщення, тож і всі витрати на його утримання, ремонт, оплату енергоносіїв, а це близько 700 тис. грн,  тощо   будуть здійснюватися із рахунку райради. Із цієї причини ми й клопотали про збільшення видатків саме на ці потреби.

 Р. S.  Редакція та автор матеріалу приносять вибачення голові районної ради та заступнику, а також читачам газети за некоректну подачу теми в номері від 19 січня ц.р.   

Валентина БАТРАК

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.