Чи є у ваших дітей щеплення?

Для молодих батьків щеплення дітей від небезпечних інфекцій є актуальною і водночас дражливою темою. В Україні діє календар обов’язкових щеплень, що враховує вік дитини і виконується за державний кошт. Та в останні роки він часом не виконується: то вакцини немає, то її якість викликає сумнів через тиражовані у ЗМІ нещасні випадки, пов’язані зі щепленням.

Між тим щеплення – це колективний захист здоров’я кожного. Чим більше невакцинованих дітей, тим більша загроза виникнення епідемії. Нині всі стривожені поширенням кору. А як подбали про захист своїх дітей жителі Переяславщини, поцікавилися журналісти «Вісника».

Лідія Борисенко, 46 років, фельдшер амбулаторії с. Соснова:

– У нашому селі діти отримують щеплення згідно з календарем щеплень. Скажімо, є такі, що потрібно робити, коли дитині лише рік, потім повторювати у шість років і таке інше. Відмовників немає. У мене у самої двоє онуків: старшій п’ять років, меншому – рік і шість місяців. Щеплення, які потрібно, їм зроблено.

Так, звичайно, всі чули про проблему зі щепленнями, що виникла у деяких містах країни. Але, якщо їх робити вчасно, то для занепокоєння причини не буде.

Людмила Гайдучок, 34 роки, місто:

– У нашій родині чотири доньки. Найстаршій дванадцять років, найменшій – два з половиною. За їхнім здоров’ям слідкуємо постійно, тому необхідні щеплення робили вчасно, якщо не було протипоказань. А от із щепленнями від кору – проблема. Ми пропустили термін, коли їх треба було робити, бо якраз діти хворіли. Днями звернулась у нашу поліклініку, там сказали, що зараз вакцини в них немає. Ситуація не дуже приємна, бо по телевізору тільки й чуємо про спалахи кору. Як тільки з’явиться вакцина, одразу підемо робити щеплення. А загалом я, як багатодітна мати, хочу подякувати лікарям дитячої поліклініки за увагу й турботу.

Ганна Сясько, 28 років, с. Вовчків:

– У нас у сім’ї (маємо чотирьох донечок від 4 до 11 років і двох синочків, 5 і 7 років) всі щеплення зроблені відповідно до календаря. В жодному випадку відмови не робили. Наша сільська медсестра Ольга Григорівна завжди попереджує, коли приїде з Пристромського ФАПу лікар Марія Іванівна. Я кожного разу пишу добровільну згоду на щеплення своїх дітей. Останні робила зовсім недавно – 19 січня від кору чотирьом дітям.

Інна Іваненко, 38 років, місто:

– Донька свого часу отримала всі щеплення, а от син ні. Я просто не захотіла, щоб Андрій став піддослідним кроликом. Річ в тім, що він народився в період (2006 рік), коли у Міністерстві охорони здоров’я мало не щомісяця відбувались якісь зміни. За чотири роки змінилось 6 міністрів. І кожний новий посадовець приводив в Україну іншу фармацевтичну компанію. Згадайте, були вакцини російські, потім індійські, нідерландські, датські. Мені здається, що критерієм закупівлі була не якість, а користь для посадовця. Як тільки ввезуть нову вакцину, так відразу в Інтернеті з’являються публікації про смертність після щеплення. Тож, отримавши перше щеплення іще у пологовому будинку, від інших відмовились.

Альона Петровська, 25 років, місто:

– Моєму синочку зараз півтора року. Йому від народження роблять усі обов’язкові профілактичні щеплення: від гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кору та інші. Останній раз, від поліомієліту, робили тиждень тому. Син усі щеплення переносить добре. Та й нам спокійніше, знаючи, що в нього виробляється імунітет до хвороб. Особливо зараз, коли в Україні епідемія кору. Є такі батьки, які відмовляються від щеплень, посилаючись на неякісні вакцини, негативні реакції, які виникають після цього. Я вважаю, що щеплення потрібні.

Катерина Рубан, 57 років, с. Пологи-Яненки:

– У ФАПі цього села я працюю фельдшером останні 22 роки. Тож щеплення роблю не лише своїм, а й чужим дітям і дорослим. Вакцинацію населення проводжу згідно з графіками. Наразі у нашому селі є однорічна дівчинка та шестирічний хлопчик, які за віковою категорією потребують щеплення від кору. Ці дві дози маю отримати наступного тижня в Центрі первинної медичної допомоги. А ось батьки 16-річного  хлопця та 3-річної дівчинки із Яненок категорично заборонили робити своїм дітям щеплення від цієї хвороби. Усі інші односельці до цієї процедури ставляться відповідально. Зараз вакциную односельців від дифтерії та правця (стовбняка). Подібне щеплення треба робити усім людям через кожні 10 років.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar