«Цвяха вигнали, а шурупи остались». Пристрімчани налаштовані захищатив суді свої пасовища

У четвер, 25 січня, у нетопленому будинку культури с. Пристроми відбулися збори громадян. Сколихнула їх і змусила зійтись новина про те, що у Господарському суді Київської області буде розглядатись позов, заявлений посадовцями обласного Держземагентства до Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації та Пристромської сільської ради про скасування їх права колективної власності на 60 га пристромських громадських пасовищ, які розбиті у восьми шматках. Разом із гостями було близько 80 осіб. Збори тривали півтори години.

Сільський голова Пристром Іван Бобровник розповів людям, що такий позов дійсно надійшов на початку цього року, а 22 січня надійшла повістка-виклик у суд на 5 лютого ц.р. Повідомив, що відразу після отримання повістки ним негайно було складено звернення до народного депутата України від Переяславщини Сергія Міщенка та до різних установ про захист. Переяслав-Хмельницька РДА написала відзив на цей позов, і заперечила проти його задоволення. Запевнив, що буде у суді захищати пристромське громадське пасовище від таких посягань. Селяни його підтримали.

Виступав голова районної ради Петро Качкалда. Він розповів, що у селі Хоцьки через обласний Держгеокадстр у 2013 р. було роздано 50 га землі громадського пасовища і тепер хоцьківчани судяться за нього. Заступник голова районної ради Іван Бугаєнко навів приклад Улянівки, коли люди теж збирались на збори щодо сільської землі, використання якої йде всупереч загальним прагненням. Спочатку активістів було декілька десятків, потім їх ставало менше, і нарешті інтерес погас і справа на даний час нерухома. Тому Іван Бугаєнко застеріг, щоб люди не втрачали свого запалу, а йшли до кінця. Бо тільки гуртом вони можуть досягнути позитивного результату.

Депутат районної ради, голова земельної комісії Андрій Коркач підсумував пропозиції першочергових дій громади: по-перше, потрібно скласти кваліфіковані заперечення на цей позов і надіслати їх до суду, по-друге, зібрати позачергову сесію сільської ради, адже позов заявлено до цього колегіального органу і тому депутати повинні прийняти рішення щодо нього, по-третє, пристрімчанам їздити на судові засідання вільними слухачами, щоб суд бачив суспільний резонанс справи.

Запропонований план дій був схвалений. Також взяв слово перший заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Юрій Бобровнік, який підтримав пристрімчан і запропонував їм ввести у штат ради посаду юриста та шукати на неї підходящу кандидатуру. Юрист здійснював би ефективний захист прав та інтересів громади.

Заслухали начальника юридичного відділу райдержадміністрації Романа Литвишка, який зазначив, що у цій справі позов потрібно заявляти до всіх співвласників землі, адже державний акт про право колективної власності, який скасовується через суд, стосується всіх пайовиків, яких у Пристромах більш як 900 осіб. Про це ним серед іншого було написано у відзиві-запереченні на позов.

Сільський голова Іван Бобровник, погоджуючись на пропозицію гостей, повідомив присутнім, що позачергову сесію Пристромської сільської ради буде проведено на наступний день, тобто у п’ятницю. Депутат районно ради Анатолій Дима ініціював поставити на голосування пропозицію, щоб оголошення про проведення сесій (чергових і позачергових) надалі обов’язково розвішувались по селу і щоб кожен міг прийти на сесію і бачити сільський парламентський процес безпосередньо. Його одноголосно підтримали. Селяни погодились, що у дні судових засідань, хто зможе, поїде у суд з розрахунку того, щоб щонайменше було 10 осіб.

Підкреслюючи ганебність вчинку працівників обласного управління Держгеокадастру, які використавши ситуацію, що на публічній кадастровій карті в мережі Інтернет ділянки під пасовищем висвічуються як ніким не зайняті, розшукали документи на них і хочуть скасувати Державний акт, щоб він не заважав їм роздавати цю землю, депутат районної ради Володимир Романенко сказав, що Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман у листопаді минулого року на одній із нарад після скарги на роботу земельщиків публічно вигнав із посади очільника Держгеокадастру України Олега Цвяха. Цитата: «Цвяха вигнав, а шурупи на місцях залишились і роблять все те ж саме». Він сказав, що потрібно писати листи до Гройсмана і щодо обласних чиновників Держгеокадастру, які подають такі безпідставні позови до суду, щоб він їх теж звільнив. Із залу була пропозиція, що не лише написати листа, а й приїхати невдоволеним селянам у Київ і його вручить.

Правда у цій ситуації за пристрімчанами, але її потрібно вміти відстояти і мати наснагу захищати. Хоча в земельному законодавстві і чітко записано, що правовстановлюючі документи на землю дійсні, якщо видані відповідно до того законодавства, яке існувало на дату їх видачі. То коли вдасться відбити ворога від громадської землі, селянам потрібно буде зареєструвати ділянки під пасовищами за нинішнім законодавством на себе із присвоєнням кадастрових номерів та реєстрацією земельних ділянок і права власності на них. Дай, Боже, щоб сказане на цих зборах, було повністю зроблено вчасно і належно, щоб не втрачалась віра в людей у справедливість та у державу Україну, в якій вони за ст. 3 Конституції України повинні бути найвищою соціальною цінністю.

Оксана Шевченко, громадський активіст

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.