“Розбір польотів” тракторів на дорогах Переяслава під час аномального снігопаду

.

26 січня Петро Бочарін, секретар міської ради  Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів засідання чергової 47 сесії. Перед початком її роботи ряд депутатів попросили додатково внести до порядку денного питання про стан розчищення у місті доріг після аномального снігопаду 18-19 січня, про критичну ситуацію з вивезенням сміття. Ці питання розглядалися наприкінці сесійного засідання, під вечір. Хоча саме того дня для багатьох жителів міста вони були чи не найактуальнішими.

Про те, як чистили дороги, які при цьому виникли проблеми, розповів перший заступник міського голови Григорій Карнаух.

– Загальна протяжність міських доріг, – зазначив, – понад 150 кілометрів. Для розчищення снігу було задіяно шість одиниць техніки ВУКГ (вся, що у них є)  та ще сім одиниць техніки підприємств та організацій. Увесь час місто було проїзне, ні заторів, ні якихось особливих аварій не було. Через стан доріг траплялися зупинки транспорту, але це швидко усувалося. Наприклад, два дні тому на окружній дорозі, де переїзд до мікрорайону Карань, фуру розвернуло так, що вона перекрила і трасу, і в’їзд з цього боку до міста. За якихось 40 хв працівники нашого підрозділу ДСНС та комунальники допомогли водієві, і він поїхав далі.

Наголосив, що, оскільки снігопад був дуже інтенсивним (за короткий період випало до 70 см), одразу ж прибрати його до асфальту було неможливо. Немало з того, що випало, притоптали, прикатали автомобілі. Техніка, хоч працювала і у вихідні, прикатаний сніг не могла зішкребти, “плавала по верху”. Тож, на думку першого заступника, слід подумати, щоб на майбутнє придбати важкого трактора на гусеничному ходу.

Піскосумішшю дороги посипали тричі, але через сильні морози належного ефекту це не дало.

– Всі дивимося телевізор, – сказав виступаючий, – і бачимо, що не лише у Переяславі таке становище. На Черкащині снігу випало ще більше і там є села, до яких ще й зараз не можна доїхати. Той же Канів стояв паралізований цілий день. У нас такого не було. У Борисполі, Березані, можливо, краще, але там снігу випало менше.

На його думку, щоб розчистка вулиць навіть після такого аномального снігопаду була ефективнішою, потрібно щонайменше 20 одиниць техніки, з неї 5 одиниць важкої. Зараз таких можливостей у місті немає. Для прикладу сказав, що зверталися до міського відділення Трубіжського управління водного господарства. У них є китайський трактор “типу нашого Т 130”. Заводили його три дні, бо до цього він довго бездіяв. Коли це нарешті вдалося, зірвали лід на проїжджій частині від вул. Героїв Дніпра до центру міста. Та трапилася інша халепа: у трактора відірвалася лопата. До цього брали грейдер у “Агрошляхбуду”, у нього теж відірвалася лопата.

А загалом в ході боротьби зі стихією пошкодили аж три трактори. Новий маленький трактор, придбаний лише минулого року і який в першу чергу використовували для розчищення тротуарів, теж вийшов з ладу. Оскільки строк експлуатації його ще дуже невеликий, вже подали рекламацію виробникам.

Після такого пояснення, як, що робилося і які були для цього можливості, депутати у ході обговорення не вдавалися до жорсткої критики. Натомість ставили немало запитань та висували пропозиції для покращення роботи. Зокрема, Владислав Юденко як позитив відзначив ініціативу заступника ВУКГ Давида Модебадзе, який на своїй сторінці у Фейсбук повідомив номер свого телефону, інформував про роботу техніки і таке інше.

– Я Фейсбуком не користуюся, – відповів Григорій Карнаух, – та мій телефон всі знають. Отримав 200-250 дзвінків. З них лише одного разу подякували, що розчистили автозупинку біля ТТС. В інших люди скаржилися та обурювалися. Одна жінка зателефонувала навіть о третій ночі: “А ви знаєте, що у нас вулиця не почищена?”

Олександр Чорний запитав, чому не найняли два-три важких Джондіри, які зараз мають фермери у будь-якому селі? На це перший заступник відповів, що знає в районі багатьох фермерів і звертався до них по допомогу. “Немає питань, – відповідали, – от у своєму господарстві, селах сніг почистимо, потім через два-три дні дамо трактор вам.” Навіть у місті керівники підприємств відповідали, що на вулиці дадуть техніку лише після того, як почистять свої території.

– Якщо купувати для міста новий трактор, – продовжив депутат, – то це – 1,5 млн. грн. Я ж пропоную укласти угоду з підприємством чи господарством, де є трактори, щоб там придбали лопату для чищення снігу у місті, і в разі потреби одразу ж виїжджали і надавали нам такі послуги.

Михайло Сиворко сказав, що можна було б навіть оголосити конкурс на визначення виконавця подібних робіт, і запросити до участі в ньому не лише підприємства чи господарства, а й приватних осіб, які мають техніку. Їх колега Марина Навальна зазначила, що це ще добре, що зі складної ситуації вийшли таким чином. Бо з огляду на ту застарілу техніку, яку має ВУКГ, могло б бути й гірше. Та в подальшому слід вивчати можливості, щоб до подібних екстремальних ситуацій місто було більш підготовлене.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.