Містечку на Київщині загрожує сміттєвий колапс

.

 26 січня Петро Бочарін, секретар міської ради  Переяслава-Хмельницького (Київська область) провів засідання чергової 47 сесії.  Негода стала головною причиною того, що на певний період у місті майже припинилося вивезення сміття. Роман Модебадзе, керівник приватного підприємства “Переяслав буд”, яке надає ці послуги, розповів, що особливо на невеликі вулички, яких у місті переважна більшість, через глибокий сніг заїхати сміттєвозам було неможливо.

– Проте це не єдина причина, – зазначив. – Сміття останнім часом ми возили до Злотоноші. Останні три тижні його у нас там перестали приймати. Кажуть, що і свого сміття вистачає, а ще й проблеми зі снігопадом, поломками техніки і таке інше. Сказали нам не приїжджати.

Крім того, у підприємства виникали серйозні фінансові проблеми. Значною мірою його послуги оплачувалися за рахунок державних субсидій, що нараховуються населенню на різні компослуги. Але, за словами керівника, за три останні місяці минулого року їх підприємству не перерахували. Тож у нього виникали борги і по зарплаті, по оплаті палива, послуг сміттезвалища, куди вони возили сміття.

Нинішнього року поки що не видно перспектив виправлення фінансового становища. Справа в тому, що набула чинності нова постанова Кабміну, відповідно до якої кошти субсидій можна використовувати лише для погашення заборгованостей чи оплату енергоносіїв, водопостачання, для виплати зарплат та податків. Як зазначив Григорій Карнаух, у “Переяслав буду” дуже великі затрати ідуть на паливо-мастильні матеріали, оренду приміщення, оплату послуг сміттезвалища, тобто на те, що не передбачено постановою. Тож з вивезенням сміття і в подальшому можуть виникати дуже серйозні проблеми.

Вирішенням проблеми могло б бути власне сміттезвалище. Тож деякі депутати знову поцікавилися, чи щось робиться у цьому напрямку?

– До Великої Каратулі ми із міським головою, – сказав його перший заступник, – їздили багато разів, мало на колінах там не стояли. Вони не надають дозволу, щоб на полігон, що біля їхнього села місто відновило вивезення сміття. Зараз у них вже майже розроблено генеральний план села. Полігон хочуть включити в його межі.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 Comments до “Містечку на Київщині загрожує сміттєвий колапс”

 1. oleg22x сказав:

  Менше відкатів меру і послуга здешевшає. На кожного жителя міста розраховано вивозити аж по 0,3 куб.м сміття кожного місяця, а де їз взяти, особливо в багатоквартирних будинкаж. А дороги – звертайся до зама начальника ВУКГ. Він язиком вилизав все, навіть газета підтвердила. Так-що зелене Вам світло, сміттєвий король. І не потрібно плакати, а потрібно думати на перед і працювати. А меру – не можеш працювати то йди у відставку, або використай свіою нагородну зброю.

 2. Levin сказав:

  А чому дивуватися??? Пан Мер “приклав” руку до того, щоб комунальне підприємство міської ради (ВУКГ) припинило вивозити сміття. Обєктивних причин для цього небуло. Пан Мер взяв місто в заручники – або будете купатися в смітті – або його буде вивозити повязана з ним фірмочка – ТОВ “Переяслав-Буд”. Як вона створювалась, як вона працює – всі бачать. Це особистий бізнес нашого мера. Звичайно в засновниках його не має – там “його” підставна особа.. з часом це все дослідять відповідні органи.. Таке враження – що єдине чим переймається Мер – це внесення обовязвкового пункту !!!! в усі рішення міської ради наступного змісту: ЗОБОВЯЗАТИ УКЛАСТИ ДОГОВІР НА ВИВІЗ СМІТТЯ З “ЙОГО” ФІРМОЮ.. ДЕЖ ТАК ЩЕ МЕР ТА МІСЬКА РАДА ПЕРЕЙМАЄТЬСЯ ІНТЕРЕСАМИ ПО СУТІ ЧУЖОГО ТОВАРИСТВА..І ЦЕ ПРИТОМУ, ЩО СВОЄ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО В МІСТА Є. І СПРАВЛЯЛОСЬ ВОНО В СВІЙ ЧАС З ВИВЕЗЕННЯ СМІТТЯ НА 100%.
  ДУЖЕ ПРИМІТИВНО ТА НАХАБНО…
  А ВИ ДРУЗІ ВОЮЙТЕ, ЗАТЯГУЙТЕ ПАСКИ, ВИЖИВАЙТЕ…

 3. Prijezzhij сказав:

  Жителі міста дякують міській владі і організаціям за великі зусилля що б не допустити сміттєвого колапсу, на мій погляд було б резонно жителям міста згодитися на деяке підвищення послуг за прибирання і вивоз сміття, адже зараз тариф ну просто дуже малий, крім цього владам міста потрібно проявити , згуртованність, законні вольово- політичні важелі на предмет виділення землі для комплексів сміттєзвалища- на то і влада є що би бути нею.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.