У Переяславі-Хмельницькому створили притулок для реабілітації стерилізованих собак

Дмитро Мілов забирає собаку після стерилізації

За вирішення проблеми безпритульних собак у Переяславі-Хмельницькому (Київщина) взялися небайдужі жителі міста. Вони відловлюють тварин, відвозять у клініку на стерилізацію, виходжують після операції і відпускають. Такий гуманний метод, за їхнім переконанням, убезпечить людей від неконтрольованих собачих зграй.

Переяславці Володимир Луценко, Дмитро Мілов, Сергій Прудиус та Євген Дубошей погодилися розповісти про проект. Зазначають, що це колективна робота, в якій задіяні близько 20 осіб. 

– Цієї зими на вулиці Шкільній зграя собак напала на дружину нашого товариша, один пес укусив її. Добре, що вулицею йшли чоловіки, які відігнали собак від дитини. Жінці довелося обстежуватися на сказ. Цей випадок став для нас поштовхом, щоб діяти, – підприємець Володимир Луценко (35 років) розповідає, з чого все почалося.

Активісти за власний кошт облаштували притулок для післяопераційної реабілітації стерилізованих тварин на території ТОВ “Рембудреставрація” (вул. Б.Хмельницького, 122). Приміщення надав підприємець Євген Дубошей. Нещодавно в ньому завершився ремонт. Тут можуть одночасно перебувати до 15 самок. Для кожної тварини зроблений окремий вольєр. Приміщення обігрівається пічкою.

У тимчасовому притулку кожна тварина має окремий вольєр

– У ветеринарній клініці “Мухтар” собак стерилізують безкоштовно. Ми вдячні за допомогу її керівнику Юрію Цілому. У проекті бере участь і ветклініка “Айболіт”, – зазначає Володимир Луценко. – Після операції на тварин одягають корсети, і протягом десяти днів вони перебувають у притулку. Охоронник бази наглядає за ними, годує, і ми тут чергуємо. Поки що самі купуємо корм. А в майбутньому, за домовленістю з мером Тарасом Костіним, працівники ВУКГ будуть забирати недоїдки з міських дитсадочків і  привозити для собак.

Розпізнати в місті стерилізованих  самок легко. Клініка “Мухтар” встановлює  їм на вуха чіпи з номерами. А ще вони мають спеціальні кольорові нашийники  з написом: “Шукаю друга. Стерильна”.

– Ті собаки, що з нашийниками, мають паспорти й усі щеплення, — наголошує Дмитро Мілов (21 рік), студент педуніверситету. — Розраховуємо, що люди братимуть собі таких тварин, знаючи, що вони стерильні, мають щеплення від сказу.

— Наш друг  стерилізував дворову суку, назвав  Циганкою,  і зараз вона живе в його бабусі в місті, — розповідає одну з таких щасливих історій Володимир Луценко. – У притулку завжди є собаки, якщо комусь потрібна домашня тварина,  може звернутися до нас. Ми будемо лише раді.

Одна із “пацієнток” притулку

Можливо стерилізація і не вирішить усіх проблем з бродячими тваринами в місті, але вона дасть позитивний результат, впевнені активісти.

Собаки небезпечні в той період, коли в самок “тічка”. Тоді вони збираються в зграї, стають агресивними, можуть нападати на людей.  Також небезпечні самки, які захищають потомство.  У стерилізованих собак “тічки” немає, пси втрачають до них інтерес. Вони не  народжують, а отже, не збільшується кількість безпритульних собак на вулицях міста, –  розповідає про переваги методу Сергій Прудиус. – Якщо люди не будуть підкидати домашніх собак або завозити з інших районів, проблема зникне.

– Ми проти того, щоб бездомних собак відстрілювали або труїли.  Тим паче, що це суперечить законодавству. Багато собак стали бездомними з вини людей. І це теж велика проблема. Люди дозволяють собі викидати на вулицю новонароджених цуценят, не маючи бажання чи можливості їх десь прилаштувати. Або викидають собаку, який захворів чи просто набрид. І поки люди будуть так ставитися до тварин, повністю позбутися вуличних собак не вийде, – підняв ще одну важливу тему Володимир Луценко.

Активісти кажуть, що стерилізація – це тільки початок. У планах – встановлення собачих будок біля будинків, відкриття притулку для тварин.

“Шукаю друга. Стерильна”

– Кожен громадянин міста може взяти собаку, відвезти у ветклініку на стерилізацію, і тим самим допомогти і нам, і місту. Ми ж не для себе це робимо, це загальна проблема переяславців! Якщо немає змоги десь її утримувати після операції, можна привезти в притулок для тимчасового перебування тварин. Взагалі ми відкриті для співпраці. Нам активно допомагає Сергій Хрін, майстер цеху “Благоустрій” ВУКГ. Будемо раді будь-якій допомозі від жителів міста, – зазначають активісти.

Дізнатися, як прилаштувати собаку на час реабілітації, або будь яку іншу інформацію можна за телефонами: 093-152-39-21, 093-743-29-27, 063-11-28-728.

Юлія Строчинська

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

1 коментар до “У Переяславі-Хмельницькому створили притулок для реабілітації стерилізованих собак”

  1. Prijezzhij сказав:

    Пропоную відкрити спеціальний рахунок в банку для цієі важливоі і непростоі справи, а також прийняти рішення щодо податка на утримання домашніх тварин від жителів міста.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.