Від заморожених голів сьомги тхнуло гнилим

На Грушевського продають збіжжя

Попри снігову кашу на дорогах, торги на минулонедільному базарі (м. Переяслав-Хмельницький Київська обл.) були жвавими. Щоправда чимало базарувальників, ходячи-ковзаючись Шкільною, нарікали на працівників комунальних служб за те, що сніг вони  розчистили не до самого асфальту, як це, приміром, зробили на Богдана Хмельницького в районі автовокзалу.

У промислових рядах активно торгували сніговими лопатами по 50 грн. Ковані санчата тут можна було придбати по 350 грн, але попиту на них не було.

Продавчиня Еля торгує молочною продукцією із Вінниччини

Як і завше, велика черга спостерігалася до кіоску з молочною продукцією із Вінниччини, якою торгують неподалік рибних рядів на “Даринку”. Як зазначила продавчиня Еля, особливо нашим землякам до вподоби сметана, домашній сир та сиркова маса із курагою на вагу.

– Мої постійні покупці просять мене приїжджати із цим товаром до Переяслава і в будень. Одного четверга я із чим приїхала з тим і поїхала. Торги були млявими, – сказала Еля.

У м’ясному павільйоні, порівняно із попередніми торгами, було значно жвавіше. Прилавки були заповнені відповідним товаром на третину зали. Найшвидше тут розібрали кров’янку. Цю продукцію продавали у кількох місцях по 60-70 грн/кг. А ось ажіотажу на домашню ковбасу, як це було на новорічно-різдвяні свята, не спостерігалося. За 1 кг цього продукту правили 150 грн лише на одній торговій точці. Дехто з торговців повністю не спродав цього дня й свинину, яка коштувала 100-120 грн/кг.  А ось сало по 90-110 грн/кг розійшлося на “ура”. За кіло свинячих ребер треба було віддати 90-100 грн, підчеревини – 90-120, печінки – 45, голови – 20.

Такі кролики продавали по 120 грн

Великим був асортимент річкової риби. Товстолоба продавали по 40-45 грн/кг, коропа – по 60, сома – по 70, судака – по 75-100. Особливо гарно розходилися лящі по 35 грн. Цю рибу можна було придбати й на провулку Шкільному, неподалік сьомої школи. А ось заморожені голови сьомги по 25-30 грн, які продавалися по-сусідству, мало хто купував, бо від них тхнуло гнилим.

Ціни на інші продукти харчування були такими (у грн.):

молоко (1,5 л) – 20-25

сметана (1 л) – 45-60

сир (1 кг) – 60-65

яйця курячі, фабричні (1 дес.) – 24-26, домашні – 35-40

олія на розлив (1 л) – 27-28

тушка качки (1 кг) – 90

тушка півня (1 кг) – 70

картопля (1 кг) – 6-9

морква (1 кг) – 5-8

столовий буряк (1 кг) – 7-8

цибуля (1 кг) – 4,50-7

яблука (1 кг) – 14-18

мед (0,5 л) – 50-90.

Неподалік ЕКО-маркету торгували живими кроликами. Вуханів породи “строкач” та “новозеланд” віддавали по 120 грн, а кролики карликові та шиншили європейські – по 150 грн. Чимало базарувальників підходило до цих звірят, щоб просто помилуватися ними.

На торгах вже з’явилося чимало яток із посадковим матеріалом. Чимало покупців заходило й до магазину “Садівник”, що на Набережній. Тут гарно розбирали елітне насіння кормового буряка “Лада”.

– Це насіння багато хто купує вже зараз, взимку, бо минулої весни багатьом його не вистачило і на базі його не було, щоб заказати. Ну а буряки ці ростуть до велетенських розмірів навіть при не належному догляді, – сказав продавець Сергій Івахно.

Відро збіжжя (пшениці, кукурудзи, ячменю) на Грушевського продавали по 40 грн, макуху – по 25, висівки – по 20. Тюк сіна тут коштував 100 грн, а соломи – 30.

Олена МАТВІЄНКО

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.