Випускники вузів не готові до робити

Одна з проблем української вищої освіти – відірваність від ринку праці. Випускники вузів мають замало практичних навичок майбутньої професії.

Про це заявив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

“Ми зараз випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів. Вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найпридатніша для цього”, – заявив Ковтунець.

Для впровадження дуального навчання необхідна законодавча база. Міносвіти вивчає досвід 7 країн, в яких успішно працює дуальне навчання. Закінчити правове урегулювання планують цьогоріч.

Участь у впровадженні дуальної освіти також мають брати вузи.

“Навчальні заклади повинні мати пул підприємств, які готові не просто брати студентів на роботу. Їх потрібно навчати – організовувати на робочому місці навчальний процес. Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить, працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань”, – каже Володимир Ковтунець.

gazeta.ua

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar