Анастасія Шеляг: «Нам у школі розповідали, що пташки взимку бояться не холоду, а голоду»

Анастасія Шеляг зі своїм татом Юрою підгодовують птахів

Взимку, аби порятувати птахів від голоду, багато хто з нас розвішує годівнички і не забуває періодично наповнювати їх свіженьким кормом. Особливо про пернатих турбуються школярі.

– Нам у школі розповідали, що пташки взимку більше бояться голоду, ніж холоду, – говорить Анастасія Шеляг, учениця 4 класу сьомої школи (м. Переяслав-Хмельницький Київська обл). – Адже зазвичай вони гинуть у морози, коли витрачають дуже багато енергії, яку отримують з їжі. Я ж попросила свого тата почепити годівничку перед вікном, щоб спостерігати за пташками зі своєї спальні.

Дівчинка мешкає з батьками у приватному будинку на вулиці Інтернаціональній. Вікно з її спальні виходить на господарську частину двору.

– Цю годівничку змайстрував із дерева дідусь моєї подружки Лєри Сергій Грабовський ще минулої зими, бо тату було ніколи, – каже Анастасія. – Це сталося після того, як на уроці природознавства ми отримали завдання змайструвати годівничку із будь-якого матеріалу. Корм для птахів мені дає мама (її звати Оля), а ось до годівнички я його кладу з допомогою тата. До годівнички він підіймає мене на руках, бо повісили її високо, щоб наш котик Рижик, бува, не вполював собі пташку. Сьогодні я годуватиму синичок та горобців насінням соняха. Вони його люблять найбільше. Найчастіше ж до годівнички я кладу пшеницю, просо, пшоно. А ось чорний хліб пташкам не можна давати. Моя учителька Харабара Тетяна Іванівна казала, що від хліба у них набрякають животики і від цього вони можуть померти. 

Анастасія дістала із кишені насіння і попросила тата підняти її до годівнички.

– Ще прилітають сюди голуби. Але їм чомусь більше подобається клювати зерно із землі, – підмітила дівчинка. – Між іншим, годівнички, змайстровані чи то із пластмасових пляшок, чи то з пакетів з-під соку, чи навіть металеві, із жерсті, є майже в усіх моїх тридцяти однокласників. У тих, хто живе в квартирах багатоповерхівок, вони прикріплені за балконами або за вікнами на кухні.

24 січня Насті виповнилося 10 років. Цей день народження вона святкувала в ресторані “Покровський”, куди запросила сімнадцять своїх друзів.

– Настя у нас молодець: навчається гарно, малює красиво, любить рукоділля. Нещодавно перемогла в олімпіаді з української мови, і від нашого міста брала участь в обласній олімпіаді, яка проводилася у Білій Церкві, – похвалився успіхами своєї доньки Юрій Шеляг, 37 років.

– І математика мені подобається. Щоправда, тоді, коли ми вирішуємо приклади. А ось образотворче мистецтво і трудове навчання я люблю найбільше за інші уроки. Увесь свій вільний час проводжу за малюванням, – зізналася наостанок Анастасія.

Олена МАТВІЄНКО

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar