На Водохреща купався тричі

Перша сторінка, п’ятниця, 2 лютого

Впродовж вже тривалого періоду однією з масових цікавих зимових розваг для багатьох стало занурення в крижані води на Хрещення. Традиційно прийнято вважати, що це – відродження прадавнього звичаю, пов’язаного з цим святом. Проте в ополонки річок та озер не всі занурюються суто через церковну обрядовість.

Коли невдовзі після цьогорічного свята запитав одного знайомого переяславця, чи і він купався, той відповів, що робив це аж тричі.

– У місті і районі у мене дуже багато добрих знайомих, – пояснив, – от і запрошували купатися і на Альту, і до «Любокраю», і в одне село. Ми після кожного купання робимо ще й невеликий пікнічок, спілкуємося біля вогнища. Цього разу їздили з кумом. Я купався кожного разу, а він наважився лише двічі. Каже: «Нехай вже цього разу ти переміг». Справа в тому, що минулого року він занурювався двічі, а я лише раз. То у нас з ним таке собі своєрідне змагання. Щоправда, коли вже пізно ввечері повернувся додому і розповів дружині про свої купання, вона сказала, що я з глузду з’їхав. Та що вона в цьому розуміє. Це ж такий чудовий відпочинок! Я б взагалі зробив Водохреще вихідним.

Леонід МІЛЮТІН

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.