Чи загрожує Переяславу екологічна катастрофа?

Левада потопає у смітті

Минулого четверга, в залі міської ради відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Скликання комісії було ініційоване районним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області. Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олена Вовк розповіла, що до санітарного відділу надходять численні звернення громадян по несвоєчасному вивезенню побутових відходів з місць тимчасового розміщення:
– Жителі міста разом із зверненнями присилають фото цих місць. На деяких світлинах за сміттям уже не видно і самих контейнерів. Переяславу загрожує екологічна катастрофа на кшталт львівської.
Проаналізувавши ситуацію, яка склалась у місті Олена Борисівна зауважила, фахівці її служби виявили ряд недоліків:
Збирання побутових відходів на об’єктах благоустрою міста в деяких місцях проводиться не на спеціально обладнаних майданчиках для розміщення контейнерів; (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.6)

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олена Вовк

Контейнерні майданчики не завжди зручні для під’їзду сміттєвозів; (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.6)
Більшість контейнерних майданчиків по місту не мають твердого водонепроникного покриття та не обладнані навісами, огорожею, прохідні для пішоходів і транзитного руху транспорту; (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.7) та (Вимог ДСТУ-Н Б Б.2.2-7:2013 «Настанова з улаштування контейнерних майданчиків». які необхідно враховувати під час проектування, будівництва та утримання контейнерних майданчиків)
Відстань від меж земельних ділянок навчальних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд менше 10-15 м (повинна бути не менше 20 м); (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.8) та (ст. 35-1 Закону України «Про відходи» під час проектування житлових будинків, громадських, виробничих, складських та інших споруд передбачаються будівництво та облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів.)
В деяких місцях відстані від контейнерних майданчиків до меж присадибних ділянок зі сторони вулиць взагалі відсутні. (повинні бути не менше 5 м.); (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.8) та (ст. 35-1 Закону України «Про відходи»)
Кількість контейнерів для зберігання побутових відходів замала. (сумарний об’єм контейнерів повинен перевищувати фактичний об’єм на 25 %); (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.13)
Власник контейнерів не забезпечує їх своєчасне миття та дезінфекцію.(У літній період – не рідше одного разу на 10 діб, в інші періоди року – не рідше одного разу на місяць); (Що є порушенням Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць. Р ІІ п.2.15)
Більшість контейнерів не відповідає вимогам ДСТУ 8476:2015 «Контейнери для побутових відходів, які набрали чинності 01 липня 2017 року.
Вона наголосила, що дія санітарних норм поширюється на відносини, що виникають у сфері благоустрою населених пунктів та поводження з відходами, та вони є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та підпорядкування і громадянами. (Згідно Р.І, п.1.3 Наказу МОЗ України від 17.03.2011 року № 145)
Проте чи не найголовнішим питанням було до

Керівник ТОВ. “Переяслав Буд” Роман Модебадзе

чому припинено вивіз сміття, і коли його буде поновлено:
– Переяслав одне із небагатьох міст на Київщині у якого немає власного санітарного поля. Наше сміття не бажають більше приймати ні у Києві, ні у Золотоноші, ні в інших місцях – зазначив очільник товариства – на даний час у нас є договір із Баришівкою, але наші автомобілі через погану дорогу не можуть туди заїхати. Аби налагодити повноцінний вивіз сміття із Переяслава на Баришівське санполе потрібно на час зимово-весняного бездоріжжя доставити туди гусеничний трактор, аби він міг буксирувати автомобілі.
Головуючий засіданням комісії перший заступник міського голови Григорій Карнаух пообіцяв, що міська рада допоможе у вирішенні цього питання, але оплату техніки та її заправку має провести ТОВ. “Переяслав Буд”. Він також розповів членам комісії:
– Те, що в інших районах незважаючи на домовленості відмовляються приймати переяславське сміття винні і “наші активісти”. Вони не раз вояжували до міст куди вивозиться сміття, домовлялись на спільні акції протесту та організовували блокування переяславських сміттєвозів.
Він також повідомив, що можливо за кілька місяців у Переяслав прийде компанія, яка зацікавлена у зборі скла, поліетиленових пакетів та пет пляшок. Ці відходи фірма згодна вивозити із міста безкоштовно. За для цього вони встановлять контейнери для роздільного збору відходів. Тож переяславцям заради чистоти у місті варто розпочинати домашнє сортування сміття.
На засіданні комісії депутатами міської ради була виказана пропозиція повернутись до графіку вивозу відходів із приватного сектору, який був раніше. Тобто в зимовий період сміття із приватного сектору не вивозити. Керівництву ТОВ. “Переяслав Буд” провести нові розрахунки що до собівартості вивозу відходів. Проте рішення по цих питаннях має бути затверджено на сесії міської ради.
Володимир Набок

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.