У магазині “Ваш букет” клієнтам підбирають квіти індивідуально

Юлія і її квіти

Менше місяця тому переяславка (Київська обл)  Юлія Маракшіна, 28 років, відкрила власний квітковий магазин “Ваш букет” у центральній частині міста Переяслав , біля кафе “Прем’єр”. На відміну від інших пропонує клієнтам дещо особливе. Сподівається, що напередодні Дня закоханих саме її ексклюзивні букети додадуть романтичності, прикрасивши святковий вечір двох люблячих людей.

Для мене дата 14 лютого є особливою, хоча не пов’язана з романтикою, а навпаки, – інтригує на початку розмови Юлія. – Рівно рік тому в цей день я звільнилася з роботи. Після закінчення переяславського педуніверситету п’ять років працювала в міському центрі соціального захисту як соціальний працівник, хоча в стаціонарному відділенні доводилося суміщати різні обов’язки – така специфіка закладу. Це було дуже складно емоційно і фізично, та й зарплата невеличка. Вирішила покинути. Наступного дня й  уявлення не мала, що робитиму далі.  

Юлія почала з очевидного – оголошень про вакансії. Знайшла квітковий магазинчик, куди запрошували продавця.

Спочатку вагалася, чи впораюся. Моя мама – любителька квітів, знає сотні їх назв, а я ними ніколи не цікавилася. Якось відвідувачі попросили скласти круглий букет. Досі пам’ятаю, як мені стало соромно, що аж почервоніла – не знала, як його зробити. Я вибачилася, люди пішли, але мене це підштовхнуло вже не залишатися

“Ваш букет”

просто продавцем, а стати флористом. Почала на свій смак складати букети, намагалася їм надавати круглої форми. Хоча вони не були досконалими, але продавалися швидше за інші.

Інтернет – великий самоучитель, там можна знайти все, було б бажання, каже Юля. Саме так вона почала вивчати особливості та символіку різних рослин, правила композиції, але не вистачало практичних навиків. Тож у серпні підшукала професійні курси флористів, які закінчила без відриву від роботи.

Я про це не сказала роботодавцям, бо не знала, як зреагують. Їздила до Києва після роботи, тричі на тиждень. Разом із дорогою навчання обійшлося в чотири тисячі гривень. Заняття були надзвичайно корисні. Якось чоловік, який завжди в нас купував хризантеми, замовив 39 штук. Я вперше склала їх не “віничком”, як зазвичай, а сформувала величезну квіткову кулю – його це вразило. Відтоді приходив тільки коли я працювала. Так зрозуміла, що мої букети людям подобаються і в мене є свої клієнти. Вирішила почати власну справу.

Найскладніше було знайти підходяще приміщення. З досвіду Юлія знала, що це має бути в центрі, біля дороги. Тимчасова будівля, що здавалася в оренду, була вигідна саме цим, а ще поруч РАЦС, стоянка для автомобілів. Та для квіткового магазину її треба було утеплити і відремонтувати. Важливою була підтримка чоловіка та батьків.  Багато робили  власноруч. Магазин Юля відкрила 14 січня.

З перших днів почала шукати клієнтів у соцмережах – відкрила у Фейсбуці однойменну сторінку, виставляє фото букетів, інформує про новинки, пропозиції. Практикує попереднє замовлення телефоном. Завжди консультує, як

“Ваш букет”

за певним букетом доглядати, щоб він радував якнайдовше. Окрім зрізаних квітів у магазині є і кімнатні рослини, особливо великий вибір різного виду орхідей від 200 грн.  Клієнт може на свій смак вибрати і додаткові аксесуари для оформлення букету та подарунку, є конвертики для грошей і об’ємні листівки (від 30 грн.) – це ручна авторська робота Юлії.

З дня відкриття було вже чимало покупців, замовляли й весільні букети. Людям подобається, що до кожного маю індивідуальний підхід. До того ж, не обов’язково це буде дорого – можна скласти як на 200-300, так і на 100  гривень оригінальні композиції. Їх часто доповнюю незвичними рослинами, наприклад, справжніми коробочками бавовнику – такого в місті ніхто не пропонує. Не бачила, щоб оформлювали букети не паперовими стрічками, а тканинними справжніми, як у мене. І головне, що саме круглі букети залишаються унікальною особливістю мого магазину.

Для упаковки Юлія використовує сучасний дизайнерський папір. Залежно від малюнку він може доповнити смисл букету, підкреслити подію, статус, вік того, кому дарують. Флористка каже, що не бере для цього сітку, бо вона давно вийшла з моди, до того ж, удвічі дорожча, що впливає і на ціну букету. Дуже оригінально виглядають квіти в корзинках із натурального матеріалу.

Я взагалі люблю квіти без будь-яких обгорток, щоб було природно. Крім того, так видно їхню свіжість. Та в нашому місті покупці частіше просять таки упакувати.

Мені ж хочеться не просто продавати квіти, а певним чином формувати смаки і культуру їх дарування. Тож коли клієнт не знає, що потрібно, охоче рекомендую.  Мрію, що невдовзі зможу  перетворити свій магазинчик на справжній квітковий салон. Я зараз у себе вірю як ніколи!

Валентина БАТРАК

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar