Чоловік розкопав могилу матері через сон зі склянкою

Розкопана могила

На Рівненщині затримали 55-річного чоловіка, який викопав труну матері з могили. Відкрити її він не встиг, бо завадив сторож кладовища.

Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає “Народна Правда“.

“Дві купи піску і якась невідома особа розкопує могилу. Вінки, хрести стояли поряд, все було розкидане”, – розповів завідувач міським кладовищем Михайло Самчук, який твердить, що раніше подібного в житті не бачив. “Докопав до труни, майже видніється кришка домовини. Кажу: що це коїться? На що він мені відповів: мені так треба, я мушу розкопати”, – каже очевидець.

Працівник кладовища викликав поліцію, котра затримала порушника. “Як пояснив 55-річний костопільчанин правоохоронцям, останні декілька днів йому снилася нещодавно померла матір, яка просила забрати з домовини склянку, покладену при похованні”, – розповіла представник поліції Ольга Олійник. Невістка померлої пояснила, що з цієї склянки та пила чай, і син хотів зберегти її, як пам’ять. Як він наважився на такий учинок – жінка не розуміє. Припускає, що дуже переживає смерть матері. “Не спить, нервує. Він абсолютно адекватна людина, але вже до такого дійшло, то недобре це все”, – пояснила вона.

За наругу над могилою законом передбачена кримінальна відповідальність. “Людині неможна просто так прийти на кладовище і відкопувати могили і проводити будь-які інші пошкодження могил”, – констатує заступник начальника Костопільського відділу поліції Юрій Регеза.

Ексгумація можлива лише в межах кримінального провадження задля з’ясування причин смерті або за рішенням суду в тих випадках, коли потрібно встановити батьківство чи ж визначити особу померлого за допомогою аналізів ДНК. “Людина має звернутися до суду або до судмедексперта, який проводить відповідні експертизи. Це з дозволу прокурора проводиться ексгумація”, – пояснив юрист Віктор Ногачевський. В інших випадках розривати могили та відкривати домовини вважається наругою. “Навіть після смерті людина має якісь права. До тіла має бути повага. Це визначено”, – додав він.

Отже, тепер сину, який вирішив відкопати покійну матір, загрожує до трьох років за гратами. У поліції, попри свідчення, що чоловік здоровий, планують призначити підозрюваному психіатричну експертизу.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.


Дизайн: Lifestar