Хто створює позитивний імідж України у світі?

Український музичний гурт «ДахаБраха» не дуже популярний на батьківщині. Зате має чималу аудиторію у всьому світі. Виступає на фестивалях у Великій Британії, Німеччині, Нідерландах, США, Канаді, Південній Кореї, Австралії. А нещодавно легендарний англійський екс-футболіст Девід Бекхем використав пісню гурту в рекламі свого бренду.

Також відомі у світі деякі наші спортсмени. Приміром, про братів Кличків та Андрія Шевченка, мабуть, знають всюди.

Журналісти «Вісника» поцікавилися в переяславчан, які ще особистості, на їхню думку, позитивно представляють Україну на світовій арені.

Валентина Коржик, 62 роки, с. Циблі:

– Наша країна відома на весь світ, як на мене, завдяки боксерам Віталію та Володимиру Кличкам, футболісту Андрію Шевченку, важкоатлету Василю Вірастюку, плавчині Яні Клочковій, гімнастці Лілії Підкопаєвій, біатлоністці Олені Підгрушній, переможницям музичного конкурсу «Євробачення» Руслані Лижичко та Джамалі. Прославили Україну й такі знаменитості, як актор Богдан Ступка, художниця Марія Приймаченко, космонавт Леонід Каденюк, який також уже пішов із життя.

Анастасія Дудка, 24 роки, с. Велика Каратуль:

– Багато наших артистів популярні у світі. Зокрема, відзначу коміків. «Квартал 95» на чолі з Володимиром Зеленським виступає не лише в Україні, а й за її межами. І хоча часто вони й жартують над українськими політиками, але, як на мене, це не принижує нас перед іноземцями. «Вар’яти» Сергія Притули виступають винятково українською мовою і при цьому збирають повні зали навіть за кордоном. А як волонтер Притула відомий уже давно. Ще Україна знана своїми співочими талантами: зараз на слуху в Європі хор Верьовки, Монатік, Оля Полякова (у країнах колишньої СНД). Ну і звичайно, нас прославляє паралімпійська збірна, адже завжди привозить зі змагань багато медалей.

Наталія Павлик, 53 роки, місто:

– Таких людей можу назвати багато. Серед співаків – Святослав Вакарчук, Руслана. Зараз на слуху Антонія Цвід. Вона – письменниця, написала трилогію про Тараса Шевченка «Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка». Це – велика подія в світовій шевченкіані, бо нарешті про нього написали не як про пам’ятник, а як про живу людину. В дослідженні Антонії Цвід він і закоханий, і веселий, і жартівливий. До речі, на початку квітня презентація цієї трилогії відбудеться в музеї «Заповіту». Цим твором зацікавилось кілька зарубіжних видавництв. І, звичайно ж, важко не згадати художника Івана Марчука, який входить у рейтинг «100 живих геніїв світу». Його в 2007 році презентувало авторитетне британське видання – газета «Дейлі Телеграф».

Ольга Шкіра, 50 років, с. Єрківці:

– Мені як працівнику культури здається, що саме наша культура здійснює той необхідний позитивний прорив у світі. Перш за все, це наші письменники, як класики, так і сучасники, співаки та танцюристи. Знаєте, якою широкою популярністю користується за кордоном «Океан Ельзи» чи музичний етно-гурт «ДахаБраха»? Або «Щедрик» Леонтовича, який із задоволенням співає увесь світ. Можна навіть згадати День вишиванки, який минулого року відзначали разом із українцями і в Європі, і у Північній Америці.

Борис Мельниченко, 54 роки, с. Лецьки:

– У минулому було більше досягнень, за які нас поважали у світі. Зараз, на мій погляд, найкраще позитивний імідж вдається створювати нашим спортсменам. Я на пенсії по інвалідності, маю час дивитися різні змагання по телевізору. Особливо полюбляю футбол, вболіваю, звісно ж, за київське «Динамо». Завжди приємно буває, коли вони успішно виступають в тих чи інших міжнародних турнірах. Також радують успіхи і «Шахтаря». Тепер ось розпочинається зимова Олімпіада, маємо шанси на медалі.

Павло Рекун, 32 роки, місто:

– Це видатні люди у сфері мистецтва. Джамала, яка перемогла на «Євробаченні-2016». Завдяки її перемозі наступного року в Україну приїхали тисячі туристів. Це Національна капела бандуристів, хор імені Верьовки, які активно гастролюють за кордоном. Музику українського гурту «ДахаБраха» використовують для іноземних фільмів, реклами. Знаю, що всесвітньовідомий український художник Іван Марчук входить до сотні геніїв сучасності. Серед спортсменів це боксер Олександр Усик, який у кожному інтерв’ю підкреслює, що він за Україну, боксери брати Клички, футболіст Андрій Шевченко, рекордсмен світу зі стрибків із жердиною Сергій Бубка.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.