У Дем’янецькій школі відзначили Масницю

Всі ми вже стомилися від снігу та морозу і з нетерпінням чекаємо теплого сонечка, яке з’явиться над небосхилом з довгоочікуваним приходом весни.

У народних традиціях умовною межею між зимою та весною було свято Масляної, що тривало цілий тиждень і мало характер примирення, злагоди та прощення. Протягом Масляної проводились різноманітні обряди, гостини, гуляння, а всі дійства були направлені на те, щоб прогнати зиму і розбудити  природу від сну.

Не залишились осторонь від цих традицій і учні Дем’янецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, які в останній тиждень перед Великим постом провели свято Масляної – проводів зими та зустріч весни. Організатори та учасники дійства підготували фольклорну композицію «А вже весна, а вже красна», де лунали вірші-закликання весни, обрядові, ігрові, жартівливі українські пісні, веснянки  та гаївки: « Ой Масляна прийшла», «Благослови, мати, весну закликати», «Просо», «Із сиром пироги». Дівчата водили хороводи. Глядачам сподобався інсценізований обряд «одягання колодок», коли дівчата причіпляли «колодку-стрічку» хлопцям, які залишились парубкувати, а вони, в свою чергу, відкуповувались від «колодок» заздалегідь придбаними подарунками: стрічками, намистами, хустинками… «Колодкові взаємини» завершилися дружнім танком.

А заключним акордом фольклорного дійства стало жартівливе звертання зі словами вдячності  до опудала Масляної та прощання з ним до наступного року:

Ми тебе гарно проводжаєм,

Ось для цього і санчата маєм,

Завеземо тебе в ліс далеко,

Хоч і розлучатись нам нелегко!

Шанобливо ми тобі вклоняємось!

Всім глядачам та учасникам надовго запам’ятається це свято. Завдяки таким заходам вшановуються традиції, звичаї та обряди нашого народу, бо без минулого немає майбутнього.

Наталія Козоріз, заступник директора школи з виховної роботи

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.