Вакцина від кору скоро з’явиться в Україні

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України 220 тисяч доз вакцини від кору, паротиту, краснухи (КПК) прибудуть в Україну наприкінці лютого 2018 року. Бельгійську вакцину виробництва Глаксо Сміт Кляйн на замовлення МОЗ доставить Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, після чого вакцини одразу будуть передані в регіони

Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я Київської ОДА

Нова партія вакцини від кору була закуплена ЮНІСЕФ на замовлення Міністерства охорони здоров’я у рамках підтримки державної програми імунізації. Завдяки підтвердженій міжнародній експертизі у сфері закупок ЮНІСЕФ зміг придбати 1 097 600 додаткових доз вакцини КПК для відповіді України на спалах кору. Поставка буде здійснена в три етапи: перша доставка – 220 тисяч доз вакцини – очікується у кінці лютого,  друга поставка – 800 тис. доз вакцини КПК – планується на кінець березня, третя – 77 600 доз КПК – має прибути наприкінці травня.

У другій половині 2018 року ЮНІСЕФ також поставить 901 400 доз вакцини КПК. До цього часу потребу країни у вакцині проти кору покриють додаткові поставки, що прибудуть у лютому, березні і травні.

За оперативними даними, станом на 12.02.2018 р, з початку нинішнього року за медичною допомогою з підозрою на кір в Київській області звернулося 91 особа, з них 53 дітей.

Громадяни, які не мають щеплення на кір – 53 особи, з них 34 дитини. Щеплених – 37, з них 19 дітей.

Лабораторно підтверджено захворювання на кір у 48 осіб, з них у 25 дітей.

Найбільша кількість хворих кором зареєстрована у Бородянському районі – 10 осіб, з них 5 дітей, в Тетіївському районі – 10 осіб, з них 3 дітей, в Ірпінському регіоні – 6 осіб, з них 5 дітей, у Згурівському районі – 5 осіб, з них 3 дітей та Києво-Святошинському районі – 5 осіб, з них 3 дітей.

Специфічного лікування від кору немає, проте захворюванню можна запобігти. Єдиний надійний спосіб захиститися від кору – вакцинація. Захист забезпечують дві дози КПК. Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — друге. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу і отримайте безоплатне щеплення якомога швидше.

mykyivregion.com.ua

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.