Як підсіняни відпочивали

Доярки їдуть на майовку. 1 травня 1966 р.

У минулому номері «Вісник» повідомляв про завершення підготовки членами громадської організації «Старий Дніпро» книги про відселене внаслідок затоплення Канівським водосховищем село Андруші. Роботу активісти організації не припиняють. На черзі – нові проекти. Тепер про інше затоплене придніпровське село нашого краю – Підсінне.

Як говорить упорядник нової книги Микола Михняк, підготовка матеріалів її уже виконана на відсотків вісімдесят. Проведена велика робота в архівах, зібрані цінні свідчення підсінян та оригінальні фотографії. Дві світлини із значної кількості тих, що будуть представлені у майбутній книзі, вміщуємо в газеті. На фото 1960-х років – відпочинок підсінян.

Неділя. Підсіняни відпочивають. Початок 1960-х років

Одна з них навіть точно датована. «Доярки їдуть на майовку», – так вона підписана. Тепер уже важко сказати, куди прямує човен – на правий берег Дніпра чи на якийсь острів, але з усього видно, святкування Першотравня буде вдалим. Фотограф вдало вихопив момент, що за сюжетом дещо нагадує знамените розвівання плаття у Мерилін Монро. Але ж в американки це робив спеціальний вентилятор, а у нашої землячки – дніпровський бриз-пустунець.

А як відпочивали підсінянські хлопці звичайні неділі? Ось так, як на іншій фотографії, – з гармошкою!

До слова, якщо наші читачі можуть допомогти чимось ентузіастам «Старого Дніпра» в підготовці книг про затоплені села Переяславщини, не зволікайте.

Валерій Шкребтієнко

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.