Престольне свято відзначили у Свято-Єфремівському храмі

У Свято-Єфремівському храмі

У п’ятницю, 9 лютого, у Свято-Єфремівській церкві, що на території Переяслав-Хмельницької ЦРЛ, відбулася святкова літургія, присвячена дню пам’яті преподобного Єфрема Печерського, єпископа Переяславського. Її провів настоятель храму Дмитро Волошин разом з іншими священиками нашого міста та району. На престольне свято завітали капелани (Артем Капиця із Хмельницького, Дмитро Даниленко із Веселинівки, що на Київщині), з якими отець Димитрій служив на сході нашої країни, де йде війна.

У Свято-Єфремівському храмі

По завершенні літургії Дмитро Волошин звернувся до присутніх зі словами настанови та привітав громаду з храмовим святом. Щирі вітання з його уст лунали й на  адресу незмінних членів парафії, які днями святкували свої дні народження та іменини. Ці винуватці торжества отримали по символічному подарунку.

Захід продовжився хресною ходою під церковний дзвін до пам’ятника преподобного Єфрема, який знаходиться також на території лікарні. Тут було звершено молебень та прочитано молитву до святителя.

– Єфрем Переяславський – лікар і будівничий святих храмів. Ми повинні свято берегти пам’ять про цього великого святителя, мощі якого спочивають у Києво-Печерській лаврі до цього дня. Ознаменував же він своє служіння Церкві тим, що будучи поставленим на єпископа Переяславського збудував чимало храмів. У Переяславі преподобний Єфрем заснував лікарню, де задарма лікував та зціляв хворих. Так вже багато років наша лікарня носить імʼя святителя Єфрема Переяславського, – нагадав Дмитро Волошин і рясно окропив парафіян свяченою водою.

Олена МАТВІЄНКО

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Залишити відповідь

Ви повинні увійти для комментування.