Архив Січень, 2017

Продукція Переяслав-Хмельницького хлібозаводу смачна і недорога

Галина Чугай тримає випечені напівфабрикати для піци

Галина Чугай тримає випечені напівфабрикати для піци

Асортимент продукції, що нині виробляє ТОВ “Миза” (м. Переяслав-Хмельницький, Київська обл.), досить широкий – 45 видів хлібобулочних виробів. І його постійно оновлюють. (Нагадаємо, це підприємство відновило роботу у квітні 2014 року. До цього цехи Переяслав-Хмельницького хлібозаводу три роки стояли пусткою).

Здобні булочки “симфонія” та “віночок” почали випускати із місяць тому. Вага “симфонії” становить 500 г. Ця фігурна булка, посипана кунжутом та маком, має начинку із яблучного повидла і коштує 10,50 грн. А ціна 200-грамового “віночка” із хрумкою посипкою становить 5,00 грн.

– Аби хлібобулочні вироби нашого хлібозаводу користувалися попитом, ми постійно працюємо над покращенням їх харчових якостей та розширенням асортименту. А ще ми прагнемо до того, аби хліб був не лише смачним, а й недорогим, – зазначив директор підприємства Андрій Пироговський, 34 роки.
(більше…)

На Київщині В’ячеслав Яковенко виготовляє вироби із дерева, сидячи в інвалідному візку

В’ячеслав Яковенко зі своїми виробами

В’ячеслав Яковенко зі своїми виробами

41-річний В’ячеслав Яковенко зі Стовп’яг (Переяслав-Хмельницький р-н, Київсьа обл.) заробляє на хліб із 14-річного віку. Це попри те, що із самісінького дитинства має вади зі здоров’ям. До Стовп’яг цей прикутий до інвалідного візка чоловік переселився десять років тому зі столиці і зайнявся виготовленням всіляких виробів із дерева. Наразі в творчому доробку цього майстра-самоучки є оригінальний столовий посуд, вази, шкатулки, підсвічники, новорічні прикраси та ще багато чого іншого із предметів інтер’єру. Усе це – повністю екологічне, адже умілець у своїй роботі не використовує фарб і лаку. Натомість свої вироби покриває натуральними засобами – датською олією та бджолиним воском, через що вони мають ще й приємний запах.

“Не відчував ніг, а потім почали відмовляти ще й руки” (більше…)

Сьогодні біля ЧАЕС є чисті зони, а за сотні  кілометрів – критично брудні

Ковака джунічі та МИкола лазарєв проводять лекції в Токіо

Ковака Джунічі та Микола Лазарєв проводять лекції в Токіо

Під час аварії на ЧАЕС у квітні 1986 року, за оцінками фахівців, в атмосферу потрапило близько 190 тонн різних радіоактивних елементів і 8 тонн гарячих частинок (ядерного палива). Яку загрозу людству вони становлять сьогодні? Відповідь на це питання нині особливо цікавить японців, які в 2011 році пережили аналогічну аварію на АЕС Фукусіма-1.

Наприкінці червня 2016 року на запрошення японської асоціації “Фонд безпеки продуктів харчування та життя”, яку очолює Ковака Джунічі, з циклом лекцій про наслідки й уроки аварії в Україні виступав у Токіо та Осаці Микола Лазарєв, кандидат біологічних наук, доцент кафедри радіобіології та радіоекології НУБІПВін є фахівцем з питань агровиробництва на забруднених радіонуклідами територіях і науковим консультантом Японського проекту, який реалізовує в нашій країні пан Ковака спільно з ЖГО “Надія”, що очолює Тетяна Андросенко. Інформаційним партнером проекту є “Вісник Переяславщини”. Сьогодні наводимо найголовніші тези виступів Миколи Лазарєва.

Проект Коваки Джінучі зацікавив японців

Проект Коваки Джунічі зацікавив японців

Які уроки з ліквідації наслідків аварії за 30 років винесла Україна?

М. Л.: Замовчування правдивої інформації щодо аварії і зволікання з евакуацією – це був злочин влади, який у сотні разів погіршив ситуацію і ускладнив ліквідацію її наслідків.  Через це ми “проспали” короткоживучий йод-131, що вразив щитоподібну залозу людей. Це сталося через те, що результати радіаційних замірів приховувалися навіть від спеціалістів. Хоча фахівці і методи протидії проти такого враження у нашій країні були. На Фукусімі ж не було опромінення населення радіоактивним йодом. До того ж, японці традиційно багато споживають морепродуктів, що багаті природним йодом, тому їхній організм був захищений від шкідливого впливу краще, ніж в українців.

Як складалися  карти забруднення?

М.Л.: Експрес-карти рівня забруднення територій були зроблені упродовж трьох місяців, і власне, на їх основі провели поділ на чотири зони та райони для обов’язкового відселення людей. Умовою цього була розрахункова доза опромінення в 5 мілізіверт у рік і більше. Офіційно до зон радіоактивного забруднення було віднесено 2293 населені пункти. До цього переліку потрапили, як з’ясувалося згодом, частини навіть чистих територій, наприклад, у Житомирській області. Таких багато. Але закону, як повернути їх, не існує.

Наступні п’ять років вчені витратили на перевірку нових методик та уточнення цих карт, які тепер наближені до реального стану справ. За ці роки радіологічна ситуація дещо змінилася. Саме тому на відповідній території, де рівень забруднення  ввійшов у норму, на початку 2015 року зняли статус четвертої зони посиленого радіологічного контролю.

У перші роки після аварії ніхто й не підозрював, що основні її наслідки будуть виявлені за 400 км від зони відчуження. Моніторинг 30-кілометрової зони показав, що нею не обмежуються високі рівні забруднення. Біля станції, навіть у промзоні ЧАЕС, були відносно чисті ділянки, в той час як продукти, вирощені  на значно віддаленіших територіях, “фонили”.

Велика територія забруднення зачепила площі з 14 видами ґрунтів, які по різному реагують на  радіонукліди, зокрема, на цезій-137. Глинисті компоненти його міцно тримають, а кислі ґрунти – майже ні, торф’яники взагалі не тримають і радіоактивний елемент швидко переходить в рослини. Споживаючи їх як корм для тварин чи в їжу, люди отримують додаткову дозу  внутрішнього опромінення.

У чому сьогодні полягає небезпека жити на таких територіях?

"Мертві" поля зони

“Мертві” поля зони

М.Л.: Під радіоактивне забруднення потрапила не просто велика територія, а ще й у вигляді «плям». Радіоактивні гарячі частинки, що небезпечні навіть у мікронах, досі залишаються в навколишньому середовищі, мігрують і зберігають свої первинні властивості. На забруднених ними ділянках не можна буде жити сотні років.  Де вони осіли і як поводитимуть себе надалі?

Наприклад, ми виявляли перевищення допустимого рівня стронцію-90 у пшениці, яка виросла на місці, де в перші 10-15 років цього елемента в ґрунті не було. Так само з америцієм. Вони з’явилися внаслідок розпаду гарячих частинок. Тому особливої уваги і наукового дослідження потребують ті села, які офіційно не вважаються радіоактивно забрудненими, але фактично мають підвищені рівні концентрації радіоелементів. Цю тему необхідно соціалізувати, але грамотно і зважено, з наукової точки зори.

Як можна вирішити цю проблему?

М.Л.: У перший період після аварії населення на забруднених територіях зовнішньо отримало певну дозу опромінення. Потім вона збільшувалася шляхом вживання забруднених продуктів. Тому ми  дуже ретельно досліджували кожне село щодо цих факторів. На сьогодні відсоток зовнішнього гамма-опромінення  місцевого населення становить не більше 20% допустимої норми. Вона стабільна або зменшується.  Зате внутрішня доза накопиченого цезію напряму залежить від вживання забруднених радіонуклідами продуктів. В окремих селах на 70-90% це відбувається за рахунок молока, грибів, м’яса. В цих селах 41-44% населення становлять діти.

Якщо не втручатися в ситуацію з цезієм, то вона змінюватиметься в бік зменшення його концентрації, але дуже повільно. Це природний шлях:  період напіврозпаду цезію – через кожні 30 років. Застосування контрзаходів рівно удвічі зменшує рівень забруднення. Як тільки ці заходи припинити, то рівень ізотопів знову, причому різко зростає. Тобто дозою внутрішнього опромінення можна керувати. Але цим має займатися держава, вживаючи та фінансуючи відповідні заходи для знезараження. Одним із найефективніших є внесення відповідних мінеральних добрив, вапнування ґрунту та інше.

–  Як радіація вплинула на здоров’я людей, які зазнали опромінення?

ЧАЕС через 30 років...

ЧАЕС через 30 років…

М.Л.: Українські медики дуже коректно аналізують дані щодо хвороб  ліквідаторів, населення з забруднених територій. До того ж, суцільного скринінгу немає. Лікарі однозначні лише в тому, що радіація послаблює імунну систему. Міністерство охорони здоров’я наводить дані, що на забруднених територіях 70% дітей  мають хронічні хвороби. Інакше як впливом опромінення не пояснити сплеск (у сто разів більше) онкологічних захворювань щитоподібної залози через п’ять років після аварії. Було проведено 11 тисяч таких операцій. Зараз фіксують часті хвороби органів зору, пов’язуючи це з впливом радіації. Якби влада не приховувала інформацію про аварію, то можна було б зменшити такі наслідки в сотні разів.

Після застосування заходів дезактивації у рамках Японського проекту в Народичах Житомирської області, молоко для дітей почистішало щодо вмісту цезію уп’ятеро за 5 місяців. Спільно з місцевими лікарями ми продовжуємо моніторинг стану здоров’я цих дітей, які отримали допомогу японської асоціації і пана Коваки. Між тим в Україні ще залишається близько 30 сіл, де в ґрунті цезій перевищує норму в 10 разів, він переходить у їжу, а з нею – в організм дітей.

Обидві сторони-учасниці Японського проекту спільні в думці, що надання фінансової допомоги на придбання мінеральних добрив з боку японської асоціації довело ефективність і крайню необхідність цих заходів. Якщо влада України звернеться до японського уряду за допомогою для  забезпечення мінеральними добривами населення, що мешкає на забруднених територіях, то, на думку пана Коваки, це допоможе покращити здоров’я сотням тисяч українців і насправді захистить їх від радіаційного забруднення.

Валентина БАТРАК

На Київщині жінки сформували “дерево можливостей” своєї громади

тренінг проводить Наталія Максюта

тренінг проводить Наталія Максюта

Навчальний тренінг “Консолідація зусиль влади і громадськості для виконання резолюції ООН “Жінки, мир, безпека” відбувся  в Переяславі (Київська обл) в приміщенні РБК. У ньому взяли участь близько 30 осіб, переважно це жінки, працівниці соціальної сфери району.

Війна на сході країни змінила  життя не тільки людей того регіону, а й усієї країни, навіть тих, хто безпосередньо не причетний до армії, волонтерства, – зауважує  Любов Онопрієнко (50 років), заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА, яка ініціювала проведення цього тренінгу. – Наші соціальні служби приймають людей, які виїжджають із зони бойових дій, вони організовують їм виплату пенсій, іншої державної соціальної допомоги. Діти, які бачили війну і тепер прийшли в місцеві школи, дитсадочки, потребують особливого розуміння і спілкування, кваліфікованої реабілітації. Їхнім батькам так само необхідна допомога в адаптації на новому місці, пошуку роботи. Особливої уваги і допомоги потребують наші земляки-учасники АТО. Тому вважаю, що навчальні освітні програми з урахуванням нових особливостей сьогодення є професійною необхідність для наших спеціалістів, і ми цим будемо займатися системно.

Одним із партнерів райдержадміністрації у цій роботі Любов Онопрієнко називає  Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив, шукає й інші програми, які дозволяють проводити такі тренінги на основі безкоштовної участі.  Нинішнє навчання проводила досвідчений тренер цього центру Наталія Максюта (60 р.), а також керівник Всеукраїнського благодійного фонду “Освіта України”.

Тренером різних програм, в тому числі й міжнародних, я працюю близько десяти років, провела понад тисячу навчань,  а до того була чиновником в освітніх установах, – розповідає про себе. – Тож активно займаюся просвітницькою громадською діяльністю, кілька проектів реалізовую і прифронтовому Маріуполі. Чимало тренінгів я провела з питань гендерної політики в Україні, щодо участі жінок в політиці і представництві у владі. Тож і нинішню ситуацію в державі та шляхи її врегулювання презентую саме з точки зору можливостей і ресурсів української жінки, яка насправді має величезний потенціал.

Кабінет Міністрів України у лютому 2016 року своїм розпорядженням затвердив Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, яка була офіційно ратифікована українським парламентом. Завдання з його виконання передбачено на період до 20120 року для різних гілок влади та громадянського суспільства.

Як його впроваджуватимуть на Переяславщині?  Саме цей тренінг і став першим майданчиком для обговорення стратегії та конкретних заходів з виконання кожного завдання резолюції в умовах проведення АТО в Україні та надання допомоги тимчасово переміщеним особам  як службами так  і громадськими структурами нашого району.

Тренінг проходив у формі активної взаємодії, насиченої прикладами з життя, яскравими метафорами і практичними вправами. Розуміння кінцевого завдання тренінгу для кожного учасника Наталія Максюта вибудовує з досить простих і зрозумілих елементів. Це стосується сфер суспільствознавства, психології, побутового життя. Особливу увагу звертає на природу формування стереотипів у нашій свідомості та їхній позитивний і негативний вплив на вчинки, життя загалом.

Результатом роботи тренінгу стало складання учасниками так званого “Дерева можливостей”: покрокового плану виконання завдань Національного плану дій, починаючи від моніторингу ситуації, причини її виникнення та оцінки можливих наслідків, визначення і залучення ресурсів, до розробки  алгоритму дій кожної служби в районі. По суті це ресурс потенціалу і можливостей  громади.

Ці пропозиції ми акумулюємо і вони стануть основою районної комплексної програми з питань безпеки, яку ми почали розробляти, для цього створюємо окрему консультаційну раду, – підсумовує заняття Любов Онопрієнко.  –  Програма буде спрямована на забезпечення миру і розвитку нашого регіону, гарантії добробуту наших дітей. На думку спадає цитата про те, що свою землю ми отримали не у спадок від батьків, а взяли її в оренду в наших дітей. Це зобов’язує берегти і примножувати, а не  руйнувати-марнувати.  

Валентина БАТРАКтрен
трен2

Гайшинська команда відірвалася ще на три очки

За мить вергунівці заб’ють другий гол у ворота «Солонців»

За мить вергунівці заб’ють другий гол у ворота «Солонців»

Минулих вихідних у спортивному залі педуніверситету пройшли ще два тури районного чемпіонату з міні-футболу.

Міський «Костал» та дівичківський «Дніпро» зробили чудовий зачин у вищій лізі. До восьмої хвилини дніпряни вже перемагали 2:0. Однак косталівців такий хід подій явно не влаштовував і до перерви вони встигли відзначитися тричі. На 26 хвилині рахунок став рівним – 3:3. До кінця матчу команди ще раз обмінялися голами – 4:4. (більше…)

У Києві «декомунізують» гармату

82_mainГармата представляє історичну цінність й її можуть передати в один з музеїв міста.

У Києві планують декомунізувати пам’ятник «Загиблим робітникам заводу Арсенал» на Арсенальній площі біля станції метрополітену.

Про це розповів директор Українського інституту Національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає Главком із посиланням на 44.ua

Поки невідомо, що буде стояти на звільненому монументі. За словами директора УІНП, це буде вирішувати київська громада на громадських слуханнях.

У свою чергу нинішній монумент є історично цінним, тому його передадуть в один з музеїв.

Вітаємо Василя Григоренка з 65-річчям

григоренкоДепутатський корпус та виконавчий апарат Переяслав-Хмельницької районної ради щиро вітають колегу-депутата,  Заслуженого працівника сільського господарства України, Почесного громадянина Переяслав-Хмельницького району, директора СГ «Альта» Григоренка Василя Миколайовича з 65-річчям (більше…)

«Я п’ятдесят молодих деревець посадив, хай сад буде»

Микола Яковенко: «Пташечок узимку треба підгодовувати». Грудень 2016 р.

Микола Яковенко: «Пташечок узимку треба підгодовувати». Грудень 2016 р.

З цим активним, небайдужим до загальноміських проблем ветераном знайомий давно. Зустрічав його не раз на громадських слуханнях жителів Спаської Левади і прилеглих вулиць, що традиційно відбуваються у ЗОШ №7, приходив він і до нас у редакцію. І кожного разу Микола Олексійович Яковенко (нещодавно йому виповнився 81 рік) озвучував, пропонував якісь покращення в роботі міського господарства, здебільшого – комунальних служб. Проте під час цих, не таких уже і рідких наших зустрічей не вдавалося поспілкуватися як слід. Тож довелося напроситися на гостини. (більше…)

Анна Скляренко: “Мій тато збирав вирізки з газети про творче життя Переяславщини”

Анна Скляренко. Фото з соціальної мережі

Анна Скляренко. Фото з соціальної мережі “Вконтакте”

Анна Скляренко, 25 років, в.о. начальника відділу культури Переяслав-Хмельницької РДА

1. Скільки років Ви читаєте нашу газету?

– З “Вісником” знайома давно. Раніше газету передплачували батьки. А бабуся з районкою ніколи не розлучається. Я здебільшого читаю публікації на сайті “Вісника”. Часто використовую їх у своїй роботі.

2. Які з останніх публікацій Вам запам’яталися?

– Мабуть, все своє свідоме життя найбільше цікавилася новинами культури. Ще змалечку спостерігала, як мій татко, працюючи в Улянівському будинку культури, збирав вирізки з газети про творче життя Переяславщини до спеціального альбому. А тепер і я працюю у цій сфері, і пріоритетною для мене є саме ця тематика. (більше…)

Злодії викрали з будинку планшет і пістолет

крадій25 січня надійшла заява від жителя села Студеники (Переяслав-Хмельницький район, Київська область) про те, що протягом тижня з його будинку зловмисники поцупили телевізор та інші речі.

29 січня протягом дня з приватного будинку в селі Єрківці зловмисники винесли музичні колонки та цифровий ефірний приймач Т2.

29 січня злодії, пошкодивши вікно, проникли до приватного будинку на провулку Гористий у Переяславі-Хмельницькому та викрали звідти планшет фірми “Apple” і пневматичний пістолет Макарова.

За усіма справами відкриті карні провадження, встановлюються особи, які вчинили ці правопорушення.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

«ЕтноЗима» встановила рекорд найдовшого виконання колядок і щедрівок

На «ЕтноЗимі» знайшлось місце й старим, і малим

На «ЕтноЗимі» знайшлось місце й старим, і малим

Наприкінці різдвяного циклу свят, 21 січня, у столичному Михайлівському Золотоверхому соборі відбулося справжнє диво. В ході благодійного волонтерського фестивалю зафіксовано новий національний рекорд України – з найтривалішого виконання колядок і щедрівок (воно тривало три з половиною години). Безперервно на сцену піднімалися різноманітні колективи, серед них дитячі ансамблі «Цвітень», «Щедрик», «Перлинка», найвідоміші в країні дорослі хори «Дніпро», «Гомін», «Хорея козацька», фольклорні та професійні колективи «Бурса фольклору», «Стодивниця», «Астарта», «Кралиця», «Українські барви», «ТаРута» з переяславкою Яриною Товкайло, артисти Ілларія, Ніна Матвієнко, Анатолій Гнатюк, Світлана Мирвода, Фома з «Мандрів» та інші. Загалом – понад чотириста виконавців. Особливістю виступів було те, що пісні не повторювалися. Вік учасників різдвяного марафону – від 3 до 80 років. Міністр Євген Нищук і словом, і ділом, тобто виконанням однієї щедрівки разом з дитячим хором, підтримав подію. Протягом усього марафону волонтерами збирались кошти, які передадуть трьом дитячим будинкам Донеччини та Луганщини. Потік людей був постійним, у храмі яблуку не було не впасти. Для тих, хто не поміщався в храмі, надворі велася відеотрансляція на великому екрані. Тут же можна було на народному ярмарку придбати витончені прикраси, автентичний одяг, пряники. (більше…)

На Київщині планується будівництво сучасного велотреку

resize.phpУ м. Біла Церква планують збудувати перший в Україні модульний критий велотрек за проектом німецької компанії Schuermann architekte, яка є світовим лідером у будівництві  спортивної велоінфраструктури.

Споруда буде мультифункціональною й, окрім велосипедної траси, включатиме майданчик для занять боротьбою, баскетболом, міні-футболом та готель для розміщення учасників змагань. (більше…)

Намалювали драбину й сокиру – до пожежі готові

IMG_253029 листопада минулого року у «Віснику» я написав статтю про свою поїздку на «малу батьківщину» – село Карасин на Волині. Село зберегло безліч давніх будівель. У матеріалі є такі слова: «Є тут залишки ще старіших будинків, які пам’ятають польську владу. Докази, що вони саме такі, – прямо на них. Це бляшані таблички з прізвищами господарів польською мовою, які чомусь до цих пір ні «металісти», ні краєзнавці-історики не зняли». (більше…)

Виявлено причини масового отруєння дітей

У їдальні

У їдальні

В спеціалізованій школі «Сузір’я» міста Вишгород, де напередодні отруїлися 26 учнів, виявили порушення технології приготування їжі та бактерії групи кишкової палички. У дитячому садочку села Гоголів Броварського району, де також захворіло 11 дітей, виявлено збудник ротавірусної інфекції.

Про це повідомляє прес-служба Київської обласної державної адміністрації. (більше…)

За вихідні поліцейські Київщині зареєстрували 65 викликів на ДТП

D689A228-29 січня, у столичному регіоні, на лінію “102″ надійшло 65 повідомлень про скоєння аварій. У чотирьох автопригодах травми отримали п’ятеро людей.

Основні причини ДТП – недотримання безпечної швидкості та дистанції руху.

Районними відділами поліції зареєстровано чотири факти крадіжок автотранспорту. Невідомі особи незаконно заволоділи транспортними засобами  у наступних районах: (більше…)

Затримано киянку на викраденому “Лексусі»

96389061_nПравоохоронці столичного регіону, 28 січня, затримали 41-річнумешканку  м. Києва, яка керувала викраденим автомобілем “Лексус RX350”.

 Іномарку працівники поліції зупинили на 27 км автодороги Київ – Вишгород – Десна. Під час перевірки було встановлено, що автомобіль  викрали невідомі особи  на території столиці минулого тижня і що він розшукується Дарницьким відділом поліції у місті Києві. (більше…)

Космічна археологія це не фантастика, а реальність

Організатори виставки Дмитро Тетеря та Сергій Вовкодав

Організатори виставки Дмитро Тетеря та Сергій Вовкодав

27 січня 2017 р. у Музеї трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав” відбулась презентація виставки “Археологічні об’єкти: погляд з космосу”. На відвідувачі зможуть побачити світлини космічної та аерофотозйомки археологічних пам’яток, артефакти з розкопок трипільських поселень-гігантів, фотоапарат, що використовувався для нічної аерофотозйомки в 60-х рр. ХХ ст. Автори виставки завідувач науково-дослідного відділу “Музей трипільської культури” Дмитро Тетеря та завідувач науково-дослідного сектора “Музей космосу” Сергій Вовкодав розповіли, як за допомогою новітніх напрямків археологічних досліджень проводиться так зване дистанційне зондування Землі. Науковці розповіли, що у світовій археології аерофотозйомку використовують уже більше 100 років. Поступово, навіть, сформувався новий напрямок науки – “повітряна археологія”. І саме завдяки аерофотозйомці в середині ХХ століття вдалось зробити одне із сенсаційних відкриттів в археології – відкрити поселення-гіганти часів неоліту на території сучасної України. Військовий

Відвідувачі захоплено слухали розповідь

Відвідувачі захоплено слухали розповідь

фотограф Костянтин Шишкін, вивчаючи знімки різних районів України, виявив на території Черкащини сліди невідомих археологам поселень. На знімках читалися величезні кільцеві структури, що складалися із окремих жител, вулиць, кварталів та решток ровів. Результати дешифрувань цих знімків дали можливість науковцям стверджувати, що на території України були справжні протоміста. Поселення Тальянки займало площу 450 га, Небелівки – 300 га, Майданецьке – 200 га. З розвитком аерокосмічної галузі можливості повітряної археології значно збільшились. Тож недаремно організатори виставки приурочили її до 110 річниці від дня народження ученого та конструктора в галузі ракето-космічної техніки, основоположника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова.

Фотоаппарат для аерофотозйомки

Фотоаппарат для аерофотозйомки

Першими відвідувачами виставки стали учні Переяслав-Хмельницької гімназії, музейні працівники. Присутнім продемонстрували документальний фільм про Сергія Корольова та пригостили чаєм із новими хлібобулочними виробами, які надало ТОВ “Миза”.
Виставка діятиме до 31 березня 2017 р. Музей трипільської культури працює з 9 до 17 години, вихідні дні: понеділок, вівторок.
Володимир Набок

Супермаркети – “золоте місце” для багатьох підприємців

Перша сторінка, вівторок, 31 січня

Перша сторінка, вівторок, 31 січня

Через дорогу від редакції маємо зручне місце для покупок – супермаркет. Днями там, зразу на вході в зал, була виставлена гора ящиків з цукерками на основі насіння. Їх люблять мої рідні, ще й акційна ціна, але покупку ігнорувала – за свята стільки солодощів з’їли! За вечір передумала, зранку заходжу за тими цукерками – нема! Питаю в продавців, кажуть, так учора їх спродали всі, бо брали ящиками. (більше…)

«Три зірки в моєму житті»

Містечкові історії

Містечкові історії

Івану Федоровичу 55 років – чудова ювілейна дата. В затишному залі кафе зібралися колеги, рідня, друзі. Лунали тости, привітання. Музиканти і тамада не давали гостям сумувати. Врешті мікрофон до рук взяв сам іменинник. (більше…)

Менш ніж за рік бензин у Києві подорожчав на 30%

173782Підвищення ціни на пальне стосується абсолютно усіх АЗС

Зокрема, ще у березні минулого року на більшості не преміальних, але мережевих АЗС можна було купити літр 95-ого бензину за 18 гривень.

Наразі вартість літру самого ходового пального коштує мінімум 23 гривні.

Тобто, за якихось 10 місяців вартість пального зросла на п’ять гривень, або майже на 30%.

В той самий час вартість пального на так званих преміальних АЗС зросла навіть більше, аніж на п’ять гривень. Якщо у березні минулого року літр 95-ого бензину на таких заправках можна було придбати за 21 гривню, то наразі вартість складає 26,49 грн.

Загалом, за три роки вартість пального у Києві зросла більш ніж удвічі.

 

У Переяславі-Хмельницькому пенсіонери ходять у тренажерний зал і освоюють Інтернет

Фізичні навантаження узгоджуються з терапевтом

Фізичні навантаження узгоджуються з терапевтом

Жителька Переяслава-Хмельницького (Київщина) Ольга Дорофєєва (64 роки) однією з перших записалася в  “університет третього віку”. Така соціально-педагогічна послуга з минулого року надається при відділенні денного перебування Центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів за адресою Можайська, 11. Жінку передусім привабив факультет здорового способу життя, де проходять заняття з фізичної реабілітації.

– У мене цукровий діабет, лікарі радять більше рухатися. А де зимою походиш? А тут є бігова доріжка, велотренажер. Дві хвилини працюю, дві – відпочиваю. Здоров’я, може, й не покращиться, але підтримувати фізичну форму треба, – каже Ольга Іванівна.

Вона та ще близько десятка пенсіонерів саме займаються у тренажерному залі.

– Мені вже набагато легше рухатися, – розповідає про самопочуття. – Я коли сюди перший раз прийшла, захотіла прес покачати. Один раз зробила і більше не змогла. А зараз 5-10 разів роблю. І на городі легше працювати.

Ольга Дорофєєва залучила до “університету” колишню колегу 69-річну Світлану Зінченко, з якою близько тридцяти років працювала в профтехучилищі.

– Від нас усіх подякуйте, що пенсіонерам дали можливість тут займатися. Бо ми настільки задоволені! – Світлана Тимофіївна не приховує радості. – Я зі своїм діабетом ходжу, і в мене цукор у нормі. Почуваюся набагато краще. А головне – спілкування з людьми, позитивні емоції.

Сергій Кручененко навчає пенсіонерів користуватися комп’ютером

Сергій Кручененко навчає пенсіонерів користуватися комп’ютером

Єдиний чоловік у групі – 74-річний Василь Заболотній. Він найстарший слухач “університету” і, за словами одногрупників, найактивніший. Його називають “відмінником”, бо ніколи не пропускає занять.

Фахівець з фізичної реабілітації Владислав Кононенко слідкує за роботою групи в тренажерному залі. Каже, що фізичні навантаження для людей старшого віку невеликі. Але й вони узгоджується з лікарем-терапевтом. За його словами, пенсіонери користуються біговою доріжкою, велотренажером, орбітреком, профілактором Євмінова (ортопедичний тренажер).

У іншій кімнаті, де розміщені масажні ліжко й крісло, проходять процедури механічного масажу, які тривають від 15 до 30 хвилин.

Після фізичних вправ практичний психолог Юлія Шеренговська запрошує групу в кімнату розвантаження. Пенсіонери сідають у крісла і слухають заспокійливу музику. У приміщенні створюють напівтемряву.

– У людей пенсійного віку проблем вистачає, – каже Юлія Шеренговська. – Одні болісно сприймають вихід на пенсію, у когось погіршилися стосунки з дітьми, інші страждають через страхи чи безсоння. Слухачі “університету” можуть пройти курс занять у психолога. Для кожної людини я розробляю індивідуальну програму.

Отримавши порцію релаксу, пенсіонери йдуть до фітобару, де за столиками спілкуються і смакують трав’яний чай.

Факультет інформаційних технологій теж досить затребуваний серед слухачів університету третього віку.

Викладач Сергій Кручененко навчає літніх людей користуватися комп’ютером, Інтернетом, електронною поштою, спілкуватися по скайпу. Каже, що для деяких із них це єдиний спосіб зв’язатися з рідними, які живуть за кордоном.

За словами завідувачки університету третього віку Оксани Миколаїнко (49 років), за рік слухачами установи стали 47 осіб пенсійного віку.

Слухачі університету спілкуються і п’ють чай у фітобарі

Слухачі університету спілкуються і п’ють чай у фітобарі

– Цей проект – як ліки від самотності. Людина була активною, весь час у соціумі і тут йде на пенсію. Якщо діти живуть окремо, немає дружини чи чоловіка, вона залишається вдома наодинці. Щоб заповнити спорожнілу нішу спілкування, ми відкрили таку послугу. Навчання допомагає пенсіонерам крокувати в ногу з часом, дає можливість познайомитися з новими людьми, – каже вона.

Послуги в університеті третього віку надаються безкоштовно. Заняття проходять з понеділка по п’ятницю з 14 до 16 години.

– У нас працює три факультети: здорового способу життя, психології і інформаційних технологій. Надалі плануємо об’єднувати слухачів у групи за інтересами, наприклад, сад і город, кулінарія. Навчання триває з осені до весни, бо тоді в пенсіонерів починаються роботи на городах. Після закінчення курсу вони отримують сертифікати. Але проект носить більше соціальний характер, ніж освітній, – зауважує завідувачка. – Слухачі не складають іспитів, ми не ведемо журнали відвідувань, не змушуємо їх ходити на заняття, все добровільно.

Оксана Миколаїнко помічає, як за період навчання змінилися слухачі “університету”.

– От подивіться, які вони гарні! У них обличчя світяться, вони активні, веселі. Я кажу їм: “Сьогодні такий мороз, як ви добралися?” А вони: “Ми і більший мороз бачили, це не перешкода”. І справді, якою б не була погода, вони із задоволенням приходять на заняття, – каже вона.

Якщо хтось хоче приєднатися до занять університету, може звертатися за телефоном 5-14-32.

Юлія Строчинська

Фото автора

На Київщині затримано чоловіків, які вчинили кривавий самосуд

pm462image002Семеро столичних жителів приїхали у Кагарлицький район, щоб покарати місцевого мешканця, який викрав електроінструмент у одного з них. Чоловіки жорстоко побили 28-річного ймовірного зловмисника, помістили в багажник свого автомобіля та закривавленого викинули за селом.

Вчора, 29 січня, о 19.40 годині, на спецлінію поліції Київщини надійшло повідомлення, що поблизу сільської ради у с. Сущани група невідомих чоловіків побила місцевого молодика, після чого насильно запроторили у багажник автомобіля «Byd F та повезли у невідомому напрямку.

На території Київської області одразу було введено оперативний план «Перехоплення». Під час проведення низки розшукових заходів поліцейські запримітили підозрюваний автомобіль у Обухівському районі та розпочали переслідування.

Заблокувавши автодорогу, транспортний засіб із зловмисниками було затримано. Багажне відділення було закривавлене, а жертва самосуду відсутня – жорстоко поквитавшись, викинули на краю села, в Кагарлицькому районі. У підозрюваних вилучено травматичний пістолет «Форт 17-Р». (більше…)

Звернення до Українського народу у зв’язку з Днем пам’яті Героїв Крут

22a5b408911b1e93165e2e0a87c39916_1470858809_extra_largeДорогі співвітчизники!

Сьогодні ми вшановуємо подвиг молодих українців – старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців – студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів. 29 січня 1918 року, невдовзі після проголошення незалежності Української Народної Республіки, вони на кілька днів зупинили просування на Київ московсько- більшовицької орди. (більше…)

Дівчину в Києві вдарило струмом після падіння телефону у ванну

b5d34fd8486222af31ff7608b5cdfdd5a294632aКИЇВ. 30 січня. УНН. Дівчина отримала опіки третього ступеню після того, як у ванну з водою впав телефон. Про це УНН повідомили медичні працівники.

Інцидент стався 27 січня в Дарницькому районі столиці.

Відомо, що під час того, як 22-річна дівчина приймала ванну, у воду впав телефон, який був на підзарядці. Дівчину через це вразило струмом у живіт та передпліччя.

Постраждалу госпіталізували до кардіологічного відділення однієї з київських лікарень з опіком третього ступеня 1% тіла.

Що люди на Київщині знають про медичну реформу

Швидка допомога

Швидка допомога

На Київщині медична реформа вже набирає оберти, а до пуття про неї не знають не тільки прості люди, а й медичні працівники, не кажучи про чиновників. тож вивчаймо разом! http://ofis.odessa.gov.ua/dostupno-pro-medychnu-reformu-v-ukrayini/

На рідній землі Олександра Олеся вітали і переяславці

олесьПереяславці вшанували пам’ять Великого Українця Олександра Олеся. Як учасниця  знеменної події — перепоховання праху Олександра Олеся та його дружини на рідній землі — описала у своєму пості на Фейсбук Світалан Шевченко.

Мені зателефонувала Наталія Любомирівна Заїка, озвучивши пропозицію Ганни Леонідівни Токмань поїхати до Києва на перепоховання Олександра Олеся. Дорогою Ганна Токмань розповідає, як, щойно прийшовши на роботу у школу, знайшла на запиленій полиці невеличку книжечку із поезіями Олександра Олеся, в які закохалася на все життя. Сьогодні нам випала велика честь вклонитися пам’яті Великого Українця. Купили троянди, підійшли до Володимирського собору. Два чорні мікроавтобуси, перед ними хтось тримає червоно-чорний прапор. Служба закінчилася. Із собору вийшов Петро Порошенко, його обступили журналісти. Ми дещо засмучені, що запізнилися. Підійшли до Євгена Нищука, якась пані, що стояла поряд із ним, сказала, що на Лук’янівський цвинтар їхатимуть автобуси. Ми сіли в перший із написом ,,преса”, насправді у ньому було тільки кілька журналістів, решта – інтелігенція поважного віку. Яскраві шістедесятники. Біля цвинтаря перший, кого впізнаю, Дмитро Павличко, згодом помічаю знайомі обличчя: Тарас Компаніченко, Тарас Чорновіл з мамою, Марічка Бурмака, Іван Заєць… Приємно було зустрітися із земляком Борисом Глазуновим. Військовий оркестр, салюти, гурт ,,Гомін”… Чи мріяла душа поета про повернення в Україну?
На дерев’яному подіумі біля могили багатолюдно. Ми зустріли приятельку Любомирівни – Зою Андріївну Галущенко. – маму майданівця ( заступника 3- ї сотні самооборони ,, Майдану”)бійця, який загинув у вересні 2015 року під Щастям – легендарного Ендрю. Вона пообіцяла найближчим часом приїхати до Переяслава.
Євген Нищук був ведучим громадянської панахиди говорив про Олеся без офіціозу, бо слова линули від серця. Олександр Олесь (Кандиба) помер через 40 днів після звістки про смерть сина Олега Ольжича, тиждень не доживши до народження онука. Присутня на перепохованні дружина онука сказала, що без зла не було б добра. Душі поета і його дружини так хотіли повернутися на Україну, що мали пройти такі випробування. Виступали земляки поета із Сумщини, дослідниця творчості Валентина Лисенко, яка так зворушливо розповіла на лише про Олександра, а й про його дружину Віру. Гарно сказав Дмитро Павличко, пригадав, як вмовив Рильського, аби той допоміг видати збірочку забороненого у той час Олеся. На противагу думці, що в Україні потрібно зробити пантеон загиблих видатних особистостей, які поховані за кордоном, він сказав, що великі українці мають бути поховані там, де вони є, і представляти Україну у світі. Закликав Президента України налагодити ще кращі стосунки із Чехією, щоб цей прикрий випадок не розсварив наші країни.
Поклали квіти, прихилили коліно, подякували Богу за те, що подарував нам таку талановиту людину, творчість якої сьогодні актуальна, як ніколи. Потім лунали пісні на слова Олеся у виконанні хореї козацької. Ганна Токмань читала на пам’ять його вірші. А ми зустріли ще одну знакову для Переяславщини постать. Ташанський вчитель, дисидент Василь Овсієнко передавав вітання усім переяславцям. Два місяці тому йому видаляли пухлину з голови, а після закінчення операції, у нього зупинилося серце. Молитвами тисяч людей Василь Овсієнко повернувся до життя, і навіть пообіцяв у травні приїхати в наше місто.
В День пам’яті Героїв Крут особливо важливо було вклонитися могилі двох 24-річних крутян, двох Володимирів, які обнялися, щоб не замерзнути, так разом і загинули, так удвох їх і похоронили. Розірваний хрест, мов два ангела, що піднявши вгору крила, обнімають один одного. Такі заходи нас об’єднують, такі герої нас об’єднують. Варто єднатися в пам’ять про них, в ім’я любові до України.

До уваги шанувальників музичного мистецтва!

31 січня 2016 року в приміщенні дитячої музичної школи
ім. П. Сениці відбудеться концерт квартету баяністів ім. М. Різоля Київської національної філармонії України.

Початок о 17.00. Вхід вільний.

У Києві дітей із вадами зору навчатимуть письменники

sZ-SNwb9EG4-326x235У Києві запускають проекту допомоги дітям із вадами зору, в рамках якого проводитимуть зустрічі із відомими письменниками та майстер-класи читання шрифтом Брайля.

Про це повідомляє Сultprostir.

Ініціатива належить книжковому магазину «Барбукан». За даними організаторів проекту під назвою «Читати, щоб бачити», головна його мета – надати якомога більше інформації дітям із обмеженими можливостями та спільними зусиллями зупинити дискримінацію тих верств населення, які соціально не захищені.

Активісти стверджують, що більшість малозабезпечених сімей не можуть собі дозволити належну освіту для дітей із вадами зору, тому для них кожного місяця будуть проводити вечори читання художньої літератури.

(більше…)