Архив Лютий 3rd, 2017

На дорогах Переяслава суцільна ожеледиця: сім важливих правил, як не отримати травму

images1. Ідіть по льоду дрібними кроками, не треба широко розставляти ноги. Це забезпечить вам велику стійкість. Якщо дорога перед вами вся покрита кіркою льоду, то злегка зігніть ноги в колінах. Нехай вам здається, що з боку ви виглядаєте по-дурному, зате шанси нічого не зламати значно виростають.

2. Руки ні в якому разі не тримайте в кишені! Розмахуйте ними при ходьбі, утримуючи рівновагу. Якщо несете важкі пакети з магазину, махати не обов’язково – сумки з поклажею і так надають стійкість, до того ж дають додатковий бонус до обережності. Адже впасти порожняком – це одне, а розсипати покупки по льоду – зовсім інше.

3. Каблуки, і тим більше шпильки, геть! Черевики повинні бути на не ковзаючою рифленою підошві. Краще протектори (тракторна).

4. Не забувайте про шапку. Чим м’якше і щільніше, тим краще. Тим більше погодка на вулиці так і шепоче – не ходи Голоухов! Якщо шапка тонка в’язана, надягайте зверху капюшон. Це пом’якшить удар, якщо впадете на потилицю. Або ще гірше, перерахуйте головою сходинки метро.

5. Спускаючись і піднімаючись, обов’язково тримайтеся за поручні. Особливо це стосується людей похилого віку. Ставте на сходинку обидві ноги, потім вже крокуйте на наступну. Коли ви спускаєтеся з гірки по льоду, повертайтеся боком. Постарайтеся, щоб ваші ноги не перетиналися, так як це шкодить балансу.

6. Захищайте основну руку. Якщо ви правша, то бережіть праву руку, а якщо лівша, то ліву. Зазвичай при падінні ми виставляємо вперед саме основну руку, що потім позбавляє нас працездатності. Якщо ви несете щось з собою, то тримайте предмет в основний руці, тому що при падінні ви інстинктивно виставите вільну руку.

7. Вчіться падати. Потренуйтеся де-небудь у великій заметі. Зазвичай ми мимоволі виставляємо при падінні руку, яка від удару ламається. Найчастіші травми на льоду – переломи зап’ястя і плеча. Вчіться групуватися при падінні, так, щоб удар плавно брало на себе всі тіло, а не якась одна кінцівка. Подивіться на те, як це роблять парашутисти.

Народні засоби від ожеледиці

– Натріть підошву наждачним папером. Як варіант: акуратно приклейте до черевиків або чобіт невеликий шматочок цієї самої наждачки.

– А ще вбереже від падіння медичний пластир. Його клеять на підошву. Таким чином, Ваша взуття не буде ковзати. Тримається пластир від трьох до п’яти днів.
Якщо падати – то красиво!

1. Головне при падінні – не падати на одну точку, а розподілити силу удару по всьому тілу.

2. Падати краще на бік, а не на спину. При цьому голову в момент падіння потрібно постаратися підняти, щоб не вдаритися потилицею.

3. М’язи при цьому не повинні бути сильно напружені.

4. Не слід виставляти перед собою руки в якості опори на землю – можна отримати перелом променевої кістки. Руки в момент падіння повинні бути притиснуті до грудей.

5. При падінні ні в якому разі не варто сідати. Таким чином можна дуже серйозно травмувати крижі.

6. На місце забитого можна прикласти охолоджуючий термопакет. Продаються вони в будь-якій аптеці. (більше…)

Без радянських свят. Опубліковано новий календар вихідних

Згідно з проектом, розміщеним для обговорення на сайті Інституту, визначаються такі категорії:

  • державні свята (робочі і неробочі),
  • традиційні свята (неробочі),
  • скорботні дні,
  • професійні свята
  • та пам’ятні дати, які є робочими днями.

Спираючись на загальноєвропейську традицію, пропонується відмовитися від перенесення на понеділок святковий день, якщо він припадає на суботу або неділю. Виняток становитимуть Різдво і Великдень.

Також передбачається скасування міжнародних та всесвітніх свят (8 березня, 1 травня і інші);

Крім того, кількість святкових вихідних днів зміниться з 11 (за умови існуючого перенесення вихідних може зростати до 20) до 9:

замість вихідного дня 8 березня пропонується встановити державне свято і вихідний в Шевченківський день (9 березня).

Замість 1-2 травня – ввести у другу п’ятницю вересня День сім’ї як вихідний день.

Вихідний день 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня – День пам’яті та примирення.

Свої пропозиції до проекту Закону можна надсилати на електронну пошту Інституту до 1 березня 2017 року.

(більше…)

Виявлено 25 підприємців, які не платили за розміщення павільйонів від одного до трьох років

miskrada1Серед питань, що розглядалися на останній 30-й черговій сесії Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), було і “Про звіт головного архітектора Переяслава-Хмельницького”. У своєму виступі Ганна Степаненко значне місце присвятила проблемі  тимчасових споруд (павільйони для торгівельної та іншої підприємницької діяльності) та сплаті за оренду земельних ділянок під ними. Висновки зробленого аналізу викликали не абияке пожвавлення серед учасників сесійного засідання.

– Ми зробили електронний реєстр всієї документації тимчасових споруд, що надходила до відділу, – сказала, зокрема, – співставили її з паспортами прив’язки, чи зареєстровані вони належним чином, чи сплачувалися нарахування за останні три роки до місцевого бюджету?

Виявилося, що далеко не у всіх підприємців, власників ТС на території міста, все гаразд. На таблиці, яку показали на великому екрані у сесійній залі, і депутати, і всі присутні побачили, що дехто з підприємців не сплачував за рік, дехто за два, а дехто і взагалі. Немало було негараздів із оформленням документів. В цілому порушників було до 25 осіб.

Ініціатор та натхненник такої перевірки депутат міської ради Юрій Шинкар зазначив, що деякі підприємці у порушення нормативних документів не лише мають по 2-3 ТС, а ще й не сплачують за них.

– Можливо, тут така ж ситуація, – сказав він, – як була на вулиці Шкільній, коли виявилося, що ТС оформили на одного підприємця за документами іншого, і той, інший, навіть не знав, що є “власником” тимчасової споруди.

Запропонував головному архітектору зачитати імена людей, що потрапили до списку порушників.

– Можливо, й вони лише підставні особи і теж не знають, що є власниками певного майна. То нехай хоч розберуться, у чому їх можуть звинуватити, – наголосив.

Більшість перерахованих тимчасових споруд, розміщені на вул. Шкільній. З їх повним списком можна ознайомитися у відділі архітектури міської ради.

В ході обговорення висловлювалися пропозиції зробити додаткові перевірки. Можливо, виявляться торгівельні павільйони, встановлені взагалі нелегально, які не значаться в жодних документах. Деякі депутати дякували архітекторам за зроблений аналіз. З іншого боку немало було запитань стосовно того, що призвело до такого “шокуючого” становища, хто повинен був контролювати і належне оформлення документів, і своєчасну сплату до бюджету і таке інше? Так, наприклад, депутат В’ячеслав Саулко закликав терміново провести звірки по кожному ТС, бо, можливо, є й такі підприємці, що набрали й по шість ТС. Вірогідність такого припущення підтвердила головний архітектор. Сказала, що деякі підприємці розповідали їй, що орендують торгівельні павільйони в інших підприємців і платять їм за це по 3 тис. грн. на рік. А ті, власники, отримують ці кошти, але самі до бюджету не платять нічого. Стосовно ж дорікань, що пролунали і на її адресу, сказала, що коли прийшла працювати у свій відділ, то багато у чому довелося починати з нуля.

Звісно, у своєму виступі головний архітектор торкнулася не лише порушень у сфері ТС. Крім іншого, зазначила, що у зв’язку із земельними спорами впродовж минулого року було обстежено 50 земельних ділянок. Деякі спори було врегульовано, але є й такі, що тягнуться роками, і залишилися не вирішеними. Серед них, наприклад, численні скарги жителів вул. Київської та Сковороди на сусідство АЗС “КЛО” (неподалік пожежної частини). За її словами, лише минулого року в ситуації намагалися розібратися чотири різні комісії, до яких було залучено не лише місцевих, а й фахівців з області, проте це питання все ще залишається відкритим.

Також Ганна Степаненко сказала, що до відділу, який очолює, надходить надзвичайно багато звернень громадян та інших запитів. Протягом року тут отримали 65 % всієї кореспонденції, що надходить до міської ради. І близько 40 із цих звернень поки що залишаються без відповідей, хоч і вийшли терміни, в які їх потрібно було б дати. В основному це через велику завантаженість роботою. Бо, хоч зайняті на роботі до дев’ятої вечора, все одно не встигають. Багато чого, за її словами, доводиться надолужувати з того, що було упущено чи не зроблено у попередні періоди.

Оскільки перед цим в сесійній залі у ході жвавої дискусії обговорювалася доля пам’ятника Леніну (про це “Вісник” розповідав у номері від 3 лютого) також поцікавилися і її думкою, як головного архітектора.

– Ми тут сьогодні розглядали долю пам’ятника Леніну і не прийшли до спільної думки, – сказав депутат Василь Гайдак, – думаю, це тому, що немає чіткого бачення, як використати Борисоглібську площу, що там буде. Чи може архітектурна група, містобудівна рада запропонувати проект реконструкції цієї площі?

На це вона відповіла, що питання і вивчалося, і не раз обговорювалося, і навіть були громадські слухання. Більшість хоче там зону відпочинку з дитячими атракціонами, фонтаном; меншість – церкву. Пообіцяла до березневої сесії підготувати проектні пропозиції, як поєднати бажання однієї та іншої сторін.

У підсумку роботу головного архітектора визнано задовільною. А у прийнятому рішенні, крім іншого, було зазначено, що працівники відділу архітектури повинні ще раз, на місці, перевірити всі виявленні порушення у сфері ТС. На засіданні міськвиконкому та сесії у лютому розглядатимуть та анульоватимуть угоди з тими підприємцями, які не сплачували за 3 роки, у березні – за два роки, у квітні – за останній рік. Таким чином у підприємців, які справді є порушниками, є час для виправлення становища.

Автомобіль злетів у кювет і перевернувся

13FgDFozmSY О 10-05 до диспетчера 27-ДПРЧ  надійшло повідомлення про те, що на трасі Бориспіль-Золотоноша, (с.Циблі) автомобіль злетів у кювет та перевернувся на бік. На допомогу виїхало одне відділення 27-ДПРЧ, рятувальники допомогли перевернути  та витягти автомобіль з узбіччя. На щастя водій який був за кермом автомобіля не постраждав.

49i92DqBi9Q

Про “Вікінг” депутати ще поговорять наступної сесії

голосування було проблемним

голосування було проблемним

Засідання 13 сесії Переяслав-Хмельницької Київська обл. районної ради провів 2 лютого голова райради Петро Качкалда. Для участі в електронному голосуванні зареєструвалися 25 депутатів із 34 загальної кількості. Сесія тривала близько трьох годин

Вчетверте на сесію райради виносився звіт голови РДА Андрія Пряхіна про виконання програм соціально-економічного розвитку, бюджету, рішень райради та здійснення РДА делегованих їй радою повноважень за 2016 рік. На цей раз текст звіту був повністю готовий, до апарату ради надійшов 27 січня, а на сайті районної ради його оприлюднили зранку 30 січня, хоча ознайомитися з ним до сесії, як зауважували присутні, змогли не всі. Між тим голова не став повторювати всі цифри і дані, зупинився на окремих питаннях.

Зазначив, що вперше за останні роки голова РДА саме так звітується перед депутатами, що торік район мав значне перевиконання бюджету, а додаткове фінансування направили винятково на покращення інфраструктури та  соціальних потреб району. Наголосив, що кошти треба використовувати оперативно, аби вони якомога менше знецінювалися.

Дискусія депутатів з головою розгорнулася щодо діяльності норкової ферми “Вікінг” у Великій Каратулі. Це питання вирішили детально проаналізувати і заслухати наступного разу. А нинішнє рішення взяти до відома звіт голови РДА не було увалено – не вистачило голосів. Проголосували “за” 16 депутатів, а 9 “утрималися”. До голосування цього питання повернулися в кінці сесії, проте узгодженого рішення не домоглися навіть з двох спроб: окремі депутати, які спершу підтримали звіт, потім  або утрималися, або не взяли участі в голосуванні. Тож затвердження звіту голови РДА перенесли ще раз на наступну сесію.

Далі депутати голосували злагодженіше і затвердили: виконання районного бюджету за 2016 рік; внесення змін до райбюджету на 2017 рік (доповідач Віра Куделя, начальник управління фінансів РДА); звіт голови райради про роботу ради за 2016 рік; план роботи ради на 2017 рік (доповідач Петро Качкалда); виконання та доповнення районних програм “Добробут”, “Назустріч дітям”, “Турбота”, “Переяславщина спортивна” та програма розвитку культури  (доповідач Любов Онопрієнко, заступник голови РДА).

Стовп вогню над Києвом: здійнялася велика пожежа

Пожежа

Пожежа

Сьогодні 3 лютого о 13:39 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у м. Києві надійшло повідомлення про пожежу на вул. Набережно-Луговій, 8.

На місце виклику негайно виїхали пожежно-рятувальні підрозділи Київського гарнізону. По прибуттю до місця події рятувальниками було встановлено, що пожежа сталася в окремо розташованому складському приміщенні для зберігання паливно-мастильних матеріалів. (більше…)

За добу на порушників складено більше 170 протоколів

8010_dps_52 лютого працівники поліції, які виконують функції із забезпечення безпеки дорожнього руху, виявили 176 водіїв – порушників. Зокрема, виявлено одинадцять фактів керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. (більше…)

У Києві розшукують собаку за надзвичайно велику винагороду

Доберман

Доберман

У Києві розшукують молодого добермана, який пропав 10 січня в районі Чапаєвського авторинку.

Про це повідомляє Vgorode.ua.

Господиня настільки прив’язалася до собаки, що пропонує тому, хто знайде винагороду в 1000 доларів США.

Пес молодий, 1 рік. Собака одягнена в синій комбінезон, на шиї поводок у вигляді ланцюга. Відгукується на кличку Хаммер.

Якщо ви знайшли добермана або володієте будь-якою інформацією про його місцезнаходження, звертайтесь за телефоном (098) 000-71-17.

На Київщині Микола Хоменко живе з родиною із Донеччини, як з рідною

Микола Хоменко: "Я вдячний усім, хто не забуває мене на схилі моїх років"

Микола Хоменко: “Я вдячний усім, хто не забуває мене на схилі моїх років”

До 78-річного Миколи Хоменка із Переяслава-Хмельницького я завітала після того, як він зателефонував до редакції і повідомив таке: “У “Віснику” за 20 січня у публікації “У Переяславі відкрився магазин “Любимий” ви написали, що я проживав із сестрою. Насправді я проживав з дружиною. Ольга Нечухріна була другою жінкою, з якою я мешкав. На жаль, вже понад два роки, як її немає в живих, і весь цей час я живу в її оселі. А зійшовся я з нею після смерті моєї першої дружини Зінаїди”.

Микола Хоменко проживає на Підварках, на вулиці Петропавлівській. Весною 2015-го він прихистив тут сім’ю Стороженків, яка через бойові дії на сході України була змушена покинути свою малу батьківщину. (більше…)

Голова РДА Андрій Пряхін звітував на сесії районної ради

Щоб прочитати звіт, завантажте цей файл

ДодЗвітГоловиРДА

У Києві правоохоронці затримали злочинця, який неодноразово обкрадав кредитні кафе

91621_w_700Як повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції Києва, підозрілого чоловіка помітили під час загального патрулювання Оболонського району. Підозрюваний швидко зайшов і так само швидко вийшов з кредитного кафе, кинувшись у сторону метро.

Поліцейські попросили чоловіка зупинитися, але він тільки додав швидкості і зірвався на біг, щоправда, ненадовго: вже за декілька хвилин на його руках замкнули “браслети”. Як виявилося, чоловік відібрав у менеджера кредитного кафе 11 тисяч гривень, погрожуючи зброєю. (більше…)

Моторошна ДТП із вибухом під Києвом: на слизькій дорозі Opel протаранив відбійник і відлетів у фуру

377540e71eaa66bddd57d214eec1a7b4Після аварії біля Немішаєвого від авто залишилася лише купа металобрухту, водій загинув.

У Немішаєвому під Києвом сталася жахлива ДТП через слизьку дорогу.

Про це повідомляє dtp.kiev.ua на своїй сторінці у Facebook.

“Опель рухався в бік Києва, пішов на обгін вантажної машини, його розкрутило, вдарився у відбійник, з відбійника його кинуло на “Мерседес”, – розповіли очевидці.

Як зазначається, від удару в “Опелі” вибухнув газовий балон, який загасили водії, що зупинилися допомогти.

Унаслідок аварії водій “Опеля”, 1990 року народження, помер від отриманих травм у лікарні, пасажирку легковика у важкому стані забрали до лікарні у селищі Бородянка.

96af3c93db27fdc136f3cbbc2c158d99 7f4bd4d0c01230e6c4cc034fad293f7b

Міф про «Переяславську раду» і досі є символом та опорою російської агресії

pereyaslavska-radaУ січні, коли минає чергова річниця так званої «Переяславської ради», московський агітпроп витягає зі своїх арсеналів антиукраїнську ідеологічну зброю, якою вже понад 300 років отруює душі людей, – міф про цю «раду».

У січні 2014 року московський десант – Затулін «со товарищи», у супроводі колаборантів Царьова, Вітренко та інших покладали квіти до пам’ятника на центральній площі нашого міста. (більше…)

У місцевому бюджеті кошти на пільговий проїзд не передбачені

808914 23.11.2010 Пассажиры садятся в троллейбус на Садовом кольце в Москве. Алексей Куденко/РИА Новости

Читач нашої газети і активний дописувач, пенсіонер з Улянівки Володимир Гнатович Ходько надіслав до редакції письмове звернення. (більше…)

А скільки таке ж коштує в сусідів?

untitled

Гуманітарний вантаж до Авдіївки аграрії зібрали за півдня

Переяславський мед поїде на передову

Переяславський мед поїде на передову

Голова Переяслав-Хмельницької РДА Київська обл.  Андрій Пряхін зранку 2 лютого зібрав у залі засідань фермерів, керівників сільгосппідприємств району, щоб гуртом і оперативно відправити гуманітарну допомогу в зону загострення бойових дій на Донбасі. Вантаж поїхав увечері того ж дня.

Наприкінці грудня минулого року гостинці  українським військовим, зокрема,  частинам, де служать наші земляки, доправляв у зону АТО Андрій Пряхін у групі керівників усієї області. Тоді для закупки необхідного фінансову допомогу надали 26 господарств району, хто скільки міг: від 800 до 25 тис. грн.

Для нинішньої поїздки голова РДА в черговий раз надав свій особистий мікроавтобус. Зранку під будівлею адміністрації її працівники завантажували салон продуктами тривалого зберігання, які через брак місця не відправили попереднього разу: варення, мед, соління, сало, крупи та інше. Збір провіанту тоді організували сільські ради.

фермери зібрали гроші оперативно

фермери зібрали гроші оперативно

Тепер до військової бригади, де воюють понад двадцять чоловіків з Переяславщини, окрім харчів, відправили знову пальне, генератори, теплий одяг, тощо. Попередньо цей список узгодили з військовим командуванням. Учасники наради запропонували також радитися і з волонтерами, які добре знають, що зараз необхідне нашим бійцям. Для жителів Авдіївки, які, потерпіли від обстрілів, повезли також одяг, дитяче харчування, памперси, свічки, керосин, одноразовий посуд та багато іншого. Гроші на закупку цього товару фермери здавали відразу після наради: в кого які були в кишені, хтось побіг знімати в банку.

До кінця дня було зібрано 46 тис. грн., – повідомила Любов Кузькова, начальник відділу агропромислового розвитку

Продукти в Авдіївку

Продукти в Авдіївку

РДА, яка веде реєстр. – Агровиробники домовилися здавати не менше як з розрахунку 5 грн. з одного гектара, який є в обробітку. Проте максимальна сума не обмежена, збір коштів триває, чекаємо допомоги від тих, хто з якихось причин досі не зробив цього, долучатися можуть  всі охочі.

Валентина БАТРАК