Архив Лютий 7th, 2017

Завдяки Сергію Міщенку поповнюються бібліотеки

Нові українські видання порадують сільських читачів

Нові українські видання порадують сільських читачів

Наприкінці січня наші бібліотеки сіл Вовчків та Пристроми поповнилися новими виданнями. За сприянням депутата Верховної Ради України Сергія Міщенка ми отримали більш як по п’ятдесят книг для читачів різного віку. Це твори сучасних українських письменників – Ліни Костенко, Василя Шкляра, Володимира Лиса, Ірен Роздобудько та ін. Після поповнення новими виданнями наші бібліотеки ожили, особливо ними зацікавилася малеча. Є казки, різні розважальні ігри. Висловлюємо щиру вдячність Сергію Григоровичу та його команді за таку суттєву допомогу та бажаємо їм всіляких успіхів в подальшій праці.

Галина Семененко, Ольга Рубан, завідувачки бібліотек сіл Вовчків та Пристроми

Не вистачило одного м’яча

футбол29 січня в Згурівці відбулися зональні змагання з міні-футболу серед юнаків 2006-2007 р.н. У турнірі взяли участь 6 команд, серед них – і команда з нашого міста, повідомив голова ДЮФК «Переяслав» В’ячеслав Заболотній. Спочатку поєдинки відбувалися у двох групах, переможці яких мали продовжити боротьбу далі. Наші юні земляки спочатку впевнено перемогли ровесників зі Згурівки – 7:0, а потім у впертій боротьбі поступилися яготинцям – 2:3. Наших влаштовувала нічия, та не вдалося, тож вони припинили боротьбу за перемогу в зоні.

Інф. «ВП»

Запрошуємо на виїзний прийом

17.03.2016_1У четвер, 9 лютого, з 10.00 до 11.00 виїзний прийом населення в с. Гланишів проводить заступник начальника Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області Дудка Сергій Петрович. Місце проведення – приміщення сільської ради.

«Диплом магістра мені в житті знадобиться»

«Ми вже з дипломами!»

«Ми вже з дипломами!»

31 січня в педагогічному університеті імені Григорія Сковороди відбулася урочиста церемонія випуску магістрів. Півтора року навчання в магістратурі пролетіли майже непомітно, і ось настав довгоочікуваний день, коли 639 випускникам вручили заповітні дипломи державного зразка, серед яких 20 із відзнакою. (більше…)

Рекордна субсидія на газ самотній пенсіонерці на Київщині – 900 кубів на місяць для опалення будинку

miskrada1На черговому засіданні виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), яке міський голова Тарас Костін провів нещодавно Було затверджено акт обстеження земельної ділянки, на якій розміщується автостанція ПП “Авто Пас Лайн” по вул. Б. Хмельницького, 104. Про потребу такого обстеження до міської ради звернулося керівництво підприємства, оскільки виникла необхідність переоформлення договору оренди цієї ділянки та внесення нових даних, що її розмір  складає не 8,1, а 112 квадратних метрів.

В ході обговорення лунали різні пропозиції, але перший заступник міського голови Григорій Карнаух зазначив, що в даному випадку завданням комісії, яка працювала, було обстеженням земельної ділянки, а не інших особливостей чи умов роботи автостанції. Міський голова попросив керівника підприємства Олександра Пасічника подбати про благоустрій прилеглої території.

Було прийнято рішення про те, щоб міське ВУКГ провело перевірку всіх автобусних зупинок у місті на предмет наявності біля них відповідних дорожніх знаків. Там, де їх немає, щоб встановили.

Унікальне рішення члени міськвиконкому прийняли у наданні субсидій на понаднормову площу житла. Пенсіонерці, яка проживає одна у шестикімнатному будинку площею 157 квадратних метрів (загальна площа будинку 280 квадратів) по вул. Гостинній, надаватиметься безкоштовно, тобто по субсидії, 900 кубометрів газу на місяць для опалення. Переяславка кілька разів зверталася до міської ради. Цього разу її клопотання було задоволено у повній мірі. А такий розмір субсидії, очевидно, слід вважати рекордним і не лише для нашого міста.

ГСЦУ знову відмовили у клопотанні про окремі адреси

miskrada1 На черговому засіданні виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), яке міський голова Тарас Костін провів нещодавно, питання “Про присвоєння об’єктам нерухомого майна (будівлям) окремих поштових адрес по вул. Новокиївське шосе, 1-а” знову не знайшло підтримки учасників зсідання. Головне селекційне управління України вже не вперше подає клопотання до виконкому, щоб окремим будівлям їхнього підприємства присвоїли окремі адреси. Жодного разу виконком не приймав позитивного рішення, оскільки виникали підозри, що це може відкрити шлях у подальшому до розбазарювання цілісного майнового комплексу, який зараз є державним майном. Керівництво ГСЦУ звернулося до суду. Той прийняв рішення на його підтримку, по суті зобов’язав надати такі адреси. Проте учасники засідання обговорили різноманітні нюанси цього питання.

З одного боку відзначалося, що рішення суду необхідно виконувати, оскільки невиконання може потягти накладання штрафів на посадовців-учасників засідання. З іншого – наголошувалося і на тому, що всі будівлі в ГСЦУ знаходяться на нерозділеній земельній ділянці, а присвоєння окремих адрес передбачає, що до кожної будівлі повинен бути і окремий під’їзд і таке інше. Та головне, що членам виконкому не зрозуміло, для чого це робиться. В результаті посадовці вимушено проголосували “за”, переважна більшість інших членів виконкому “утрималися”. В результаті рішення знову не було прийнято.

Більше того міський голова висловив пропозицію вивчити можливість звернутися до Мінагрополітики, щоб комплекс ГСЦУ передали громаді міста. Такого ж вирішення вже давно очікують і деякі інші об’єкти державної власності, що знаходяться на території міста, – військове містечко в історичному центрі тощо.

На третині підприємств облік військовозобов’язаних проводився незадовільно

miskrada1На черговому засіданні виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), яке міський голова Тарас Костін провів нещодавно, першим розглядалося питання “Про стан військового обліку військовозобов’язаних та бронювання спеціалістів на підприємствах, в організаціях та установах міста у 2016 році”. Представник Переяслав-Хмельницького міськрайонного військкомату Володимир Мамітько розповів про проведену в цьому напрямку роботу. Зокрема, у кращій бік відзначив фабрику Б. Хмельницького, ТОВ “Молпродукт”, ТОВ “Завод металовиробів “Вертикаль”. Тут робота проводиться вчасно, всі необхідні дані передаються до військкомату.

Разом з тим, за його словами, проведені перевірки показали незадовільний стан військового обліку приблизно на 30 % інших підприємствах та в організаціях і установах всіх форм власності.

– Тому військовий комісаріат пропонує керівникам, – наголосив, – приділяти особливу увагу цій важливій ділянці роботи у відповідності до діючих нормативних документів.

Раніше ми вже повідомляли про прийняті рішення, стосовно проведення цього року громадських оплачуваних робіт у місті, їх співфінансування центром зайнятості та міською радою. В ході засідання цього виконкому розглядалося питання, чим саме можуть займатися безробітні? Як повідомила керівник центру Любов Красова перелік суспільно корисних робіт в основному традиційний – прибирання території міста, її озеленення, упорядкування пам’ятників, утримання в належному стані цвинтарів і таке інше. На запитання, чи не можна безробітних залучати до розчищення вулиць від снігу, криги, адже це зараз особливо актуальна проблема, відповіла, що до громадських робіт ніхто нікого не змушує, на них запрошуються люди, які бажають працювати і отримувати додатковий заробіток у період вимушеного безробіття. Минулого року в таких роботах взяло участь 482 особи.

Від сплати за навчання в міській музичній школі було звільнено кілька дітей із родин, що мають статус соціально вразливих.

В колишньому гуртожитку ТТС, що по вул. Богданова, 2, після переведення його на баланс міського ВУЖКГ, триває процес приватизації житла. Якщо минулого року було приватизовано 30 квартир, то на початок цього року мешканці будинку подали документи на приватизацію ще двох десятків. Було затверджено їх перелік.

Гайшин зазнав першої поразки, але надалі лідирує

Павло Лисенко забив четвертий голі у ворота гайшинців

Павло Лисенко забив четвертий голі у ворота гайшинців

У суботу, 4 лютого, в спортивній залі педагогічного університету відбувся черговий тур районної першості з міні-футболу. У вищій лізі 26 м’ячів на двох забили команди Вовчкова та Великої Каратулі. Це наразі рекорд чемпіонату за кількістю голів протягом одного матчу. Вовчківчани перемогли своїх суперників із рахунком 17:9. Дівичківський «Дніпро» святкував перемогу над Пологами-Вергунами – 6:4. (більше…)

До 1 квітня на всіх сільських вулицях будуть таблички з назвами

565ee1bd57408Таке завдання дав голова РДА Андрій Пряхін сільським головам 7 лютого. Було враховано зауваження працівників служби невідкладної медичної допомоги, які в селах втрачають багато часу на пошуки потрібної адреси.

Це має значення, ще й тому, що під час виконання вимог закону про декомунізацію, багато сільських вулиць змінили назви, а старі таблички ще й досі висять.

Інф. «ВП»

На Переяславщині буде утворено чотири нові громади

raj_map«Спекуляції й безпідставні розмови навколо об’єднання громад припиняються. Є план, який враховує побажання жителів району, і ми його будемо виконувати», – заявив голова РДА Андрій Пряхін на апаратній нараді 7 лютого.

На Переяславщині буде утворено чотири громади. (більше…)

Злодії крадуть пальне прямо з автомобілів

Поліція

Поліція

30 січня  з двору на вулиці Покровській в Переяславі-Хмельницькому (Київщина) викрали стокову трубу.

30 січня надійшло повідомлення від жителя села Пристроми про те, що  злодії протягом останніх трьох діб викрали з сараю 6 кролів.

1 лютого близько 5 години на 91 кілометрі  автошляху Київ – Харків (поблизу АЗС “КЛО”) зловмисники злили близько 300 літрів пального з автомобіля “МАН”.

1 лютого близько третьої години ночі в Сомковій Долині на вулиця Якима Сомка злодії викрали близько 50 літрів трансформаторного мастила.

2 лютого близько 21 години з гаражного приміщення на міській вулиці Пугачова викрали два спортивні велосипеди сірого кольору.

5 лютого на вулиці Шкільній у місті зловмисники викрали акумулятор з автомобіля “ВАЗ”.

За усіма справами розпочаті кримінальні провадження, встановлюються особи, причетні до правопорушень.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

Як Рада хоче змінити життя водіїв: головні нововведення

48_main_new.1486399092Нардепиза повернення медсправок. Експерти: корупція лише виросте

Народні депутати хочуть серйозно ускладнити життя водіям – зараз в Раду подано шість “автомобільних” законопроектів. І якщо зі збільшенням штрафів за пияцтво за кермом і за їзду без прав експерти згодні, то нові вимоги до видачі медичних довідок вони вважають невиправданими і кажуть, що вони не тільки не викорінять корупцію, а зроблять її більше.

ЗДОРОВ’Я І ТВЕРЕЗІСТЬ. Нововведення з отриманням медичних довідок такі: їх зобов’яжуть мати при собі кожного водія, за відсутність хочуть ввести штраф 850 грн, за підроблений документ про здоров’я – штраф 510 грн. Термін дії довідки – від 10 років для молодих до 1 року для пенсіонерів і тих, хто перевозить людей або небезпечні вантажі. Зараз довідка коштує 200 грн і отримувати її треба при первинній здачі на права, їх заміні (наприклад, людина змінив прізвище) або відновленні втрачених. Якщо закон приймуть, то отримати довідку можна буде тільки в госмедучрежденія – приватні клініки позбавлять такого права, бо, на думку одного з авторів законопроекту нардепа Олега Мусія, там процвітає корупція, мовляв, довідки про профпридатність водіям в 99% випадків видають заочно.

Крім цього, хочуть розширити медогляд – крім десятка лікарів від нарколога і психіатра до гінеколога для жінок (чоловікам уролог не потрібний), потрібно буде зробити кардіограму, здати аналізи, включаючи кров на цукор, групу і резус, перевірити зір і … вестибулярний апарат !

Також депутати пропонують ще сильніше бити по кишені любителів нетверезої їзди. Якщо зараз перший штраф за пияцтво – 10 200 грн, то другий, 20 400 грн, – пропонують збільшити в 5 разів, до 102 тис. Грн. Позбавлених водійських прав, але сіли за кермо хочуть штрафувати на 17 тис. Грн (зараз 510 грн).

Але і це не все: один із законопроектів передбачає норму, згідно з якою після складання протоколу про пияцтво за кермом винному потрібно буде пройти в наркодиспансері позачергової медконтроль і профілактичні заходи (лекції про небезпеку їзди нетверезим з переглядом фото страшних аварій, як прийнято за кордоном). Інакше – штраф 3400 грн.

ДЕПУТАТИ І ЕКСПЕРТИ. За словами нардепа ВР Валерія Карпунцова, підтримка серед депутатів є, але поки законопроекти знаходяться на розгляді в комітетах. “Якщо комітети дадуть позитивний висновок, думаю, Рада проголосує.
Так, меддовідки для всіх – це стара європейська практика “, – сказав нам Карпунцов.

Але юрист Вадим Володарський каже, що аварій через погане самопочуття водія та зараз мізер, хоча оновлення меддовідки не потрібна.

“Але є колосальна корупційна складова – нескладно передбачити обурення мільйонів водіїв, загнаних в черзі в госполіклініках, а також спроби” вирішити питання “з довідкою через знайомих лікарів. Та й якщо перелік протипоказань застосовувати буквально – водіїв не залишиться, бо знайти людину без єдиного діагнозу , що забороняє керувати машиною, дуже складно. Навпаки, потрібно приходити до західного формату, коли у майбутніх водіїв перевіряють тільки зір “.

А транспортний експерт Микола Корчмаренко підтримує посилення покарання за пияцтво: “Вже зрозуміло, що нові штрафи в 10 200 грн мало вплинули. А ось якщо доведеться заплатити 100 тис. Грн, людина задумається – пити за кермом чи ні”.

Техогляд з 2019 року / З листопада 2019 р повернеться техогляд (ТО) для некомерційних легковиків, скасований в 2011 р Законопроект про ТО поданий Кабміном ще в травні 2016 р по ньому перший огляд нова машина пройде через 4 роки, потім – раз в 2 роки. За словами глави траспортного комітету ВР Ярослава Дубневича, закон потребує доопрацювання.

Як роз’яснив нам експерт Олег Назаренко, повернення ТО для всіх – вимога Асоціації з ЄС. “Але документ Кабміну ущемляє права водіїв і приватних СТО на користь державних і робить упор на екологічності авто. 60% наших авто” екологію “не пройдуть, треба пом’якшувати вимоги, інакше це шлях до корупції”, – сказав нам Назаренко. (більше…)

Під Києвом студентка загинула через п’яного водія

ДТППоблизу Києва на Бориспільському шосе сталася смертельна ДТП за участю Mitsubishi L200 та Hyundai.

У результаті інциденту загинула 18-річна студентка, яка була пасажиркою Hyundai, передає прес-служба поліції столиці.

Крім того, її товариша доправлено до лікарні з травмою голови, пише 24 Канал, передає СТОЛИЧНИЙ САЙТ.

За попередніми даними, водій автомобіля Mitsubishi L200, який їхав із Борисполя до Києва, дорогою взяв попутників – хлопця та дівчину. На Бориспільському шосе чоловік не впорався з керуванням: відбулося зіткнення з автомобілем Hyundai та наїзд на металевий відбійник, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямків,
– розповіли правоохоронці.

Зауважимо, що 34-річний водій перебував у стані сильного алкогольного сп’яніння – 1,3 проміле. Про це свідчать і результати алкотесту.

Слідчо-оперативна група задокументувала ДТП. За фактом пригоди розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України.

Водія затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі тривають слідчі дії та призначено експертизи, за результатами яких встановлять всі обставини та причини смертельної автопригоди.

(більше…)

Біля автовокзалу зробили прохід для пішоходів

Прохід для перехожих

Прохід для пішоходів

Ми вже писали, що в кінці січня біля автовокзалу в Переяславі-Хмельницькому (Київщина) розпочалося будівництво тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.  Дозвіл забудовнику (ТОВ “Переяславтранссервіс”) надав виконавчий комітет Переяслав-Хмельницької міської ради.

Територію під ТС, де зазвичай стояли автомобілі таксі, обнесли парканом. Відтак таксисти почали паркуватися на тротуарі, не залишивши місця для пішоходів.

У міському відділі архітектури пообіцяли  виправити ситуацію.

У неділю поряд із парканом таки зробили прохід для пішоходів, відділений металевою загорожею.

Прохід для пішоходів

Прохід для пішоходів

Інф. “ВП”

У Києві канадські лікарі безкоштовно оперуватимуть бійців АТО

16388047_732774743550305_9134900302435397792_n-624x624-300x300У Києві з 24 лютого по 5 березня 2017 року канадські медики проводитимуть безкоштовні пластичні операції пораненим активістам Майдану і бійцям АТО.

Про це повідомляє Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операція.

З такою ініціативою виступила Канадсько-Українська Фундація спільно з урядом Канади.

Всі операції є безкоштовними. Очікується, що буде прооперовано близько 30-40 пацієнтів. (більше…)

У Києві водій вантажівки задавив сусідку

ДТП

ДТП

У вівторок, 7 лютого, в Києві вантажівка “ЗиЛ” збила насмерть жінку

Про це повідомляють “Вартові Еспресо”.

Подія трапилася в провулку Шевченка в Жулянах. За словами водія вантажівки, він заїхав у провулок, де йому назустріч виїхала автівка. Водій вантажівки вирішив пропустити машину та почав здавати назад. Жінку-пішохода водій спочатку бачив – вона стояла збоку. Зі слів водія, коли він здавав назад, жінка вирішила перейти дорогу за вантажівкою, але підслизнулася та впала під колеса. Водій, сказав, що при цьому дивився у дзеркало заднього виду, але жінки вже не було видно – ймовірніше за все, вона знаходилася в мертвій зоні. Водій і загибла були сусідами.

Поліція допомагає водіям впоратися зі сніговими заметами

5504_oУ зв’язку із складними погодними умовами поліцейські Київщини надають допомогу учасникам дорожнього руху, які опинилися у скрутній ситуації через снігопад. В ході патрулювання екіпажі виявляють водіїв, чий транспорт потрапив у снігову пастку чи зупинився на дорозі і надають їм посильну допомогу. (більше…)

У райдержадміністрації відбудеться розширений прийом громадян

17.03.2016_1У рамках Всеукраїнського проекту «Діалог народу і влади та протидія корупції» запрошуємо на робочу зустріч із представниками місцевої влади!

Зустріч відбудеться 15 лютого з 10 до 12 години у приміщенні Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації за адресою вул. Богдана Хмельницького, 53. (більше…)

Російський політик розповів правду про Донбас на пропагандистському каналі “Росія 1”

Леонід Гозман

Леонід Гозман

Російський політик, лідер громадського руху “Союз правих сил” Леонід Гозман в ході політичного ток-шоу на пропагандистському телеканалі “Росія 1” сказав про причетність РФ до війни на Донбасі.

“Я вважаю, що на вас, на мені, як на громадянах нашої країни, лежить відповідальність за той жах, який на Донбасі зараз відбувається. Ця війна жахлива, вона не могла б тривати більше дня, якби ми не підтримували зброєю, грошима, людьми ось цих так званих лідерів цих “республік”,– заявив Гозман.

Він зазначив, що ватажки бойовиків є типовими представниками криміналітету.

“Якщо один з лідерів “ДНР”, пан Пушилін Денис Володимирович, до того, як боротися за свободу Донбасу, був регіональним менеджером МММ. Всі пам’ятають, що таке МММ? І тепер він бореться за свободу Донбасу. Я не вірю цим людям”, – сказав російський політик.

“Ким був Захарченко до війни? Курми торгував, у нього було два кіоски”,– додав Гозман.

Він наголосив, що якби Росія не підтримувала цих людей – війна б там швидко закінчилася.

“І вона б закінчилася зовсім не геноцидом, це все нісенітниця собача”, – заявив політик, навівши як приклад Слов’янськ, “який довгий час обороняв наш злочинець Стрєлков-Гіркін, громадянин Російської Федерації, якогось дідька на території іншої країни”.

Маски для тіла, які легко приготувати в домашніх умовах

Шоколадна маска

Шоколадна маска

Мед та йогурт

Змішайте 1 склянку натурального йогурту і кілька столових ложок меду до отримання однорідної маси. Нанесіть маску на очищену шкіру тіла м’якими масажними рухами. Залиште на 15-20 хвилин і змийте великою кількістю теплої води. Маска вибілює пігментні плями і видаляє відмерлі лусочки шкіри.

З оливковою олією

Візьміть 100 грамів морської солі і подрібніть в кавомолці. Потім змішайте з двома столовими ложками оливкової олії і однією столовою ложкою рідкого меду. Нанесіть на розпарену шкіру тіла круговими масажними рухами. Маска очищає шкіру, тонізує і виводить токсини.

Шоколадна

Розтопіть на водяній бані або в мікрохвильовій печі 250-300 грамів темного шоколаду. Змішайте з трьома столовими ложками оливкової або рослинної олії до однорідної консистенції. Нанесіть отриману суміш на попередньо очищене тіло на 20 хвилин. Змийте великою кількістю теплої проточної води. Шоколад має властивість уповільнювати старіння шкіри, оливкова олія зволожує та живить.

З косметичною глиною

Розігрійте в невеликій ємності 1 стакан молока з 2 столовими ложками меду. Потім додайте 300 грамів косметичної глини і ретельно перемішайте. Нанесіть на тіло. Змийте теплою водою через 60 хвилин. Глина сприяє схудненню і виводить токсини.

Зволожуюча

Змішайте 1 стакан мінеральної води з 50 мл молока. Нанесіть рідину на очищену шкіру тіла і залиште на 15-20 хвилин. Змийте теплою водою. Молоко сприяє виробленню колагену.

Маска з косметичною глиною

Маска з косметичною глиною

Кавова

Змішайте 1 чайну ложку оливкової олії, 2 столові ложки вершків або сметани і 1 столову ложку меленої кави в невеликому посуді. Нагрійте на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Нанесіть на тіло масажними рухами. Приділіть увагу проблемним зонам. Маска сприяє схудненню. Кофеїн тонізує шкіру і підтримує пружність.

Заспокійлива

Розчиніть 1 чайну ложку меду в 50 мл теплої води. Нанесіть на подразнену ділянку шкіри на 15 хвилин.

Кокосова

Візьміть в однакових пропорціях мед, кокосову стружку і натуральний йогурт. Ретельно перемішайте і нанесіть на шкіру. Маска робить шкіру гладкою та еластичною.

Дріжджова

Змішайте 1 столову ложку сухих дріжджів і по 4 чайні ложки меду і вершків. Залиште на 15 хвилин. Потім нанесіть на очищену шкіру. Через 30 хвилин змийте великою кількістю теплої води. Маска зволожує шкіру і робить її еластичною.

Бананова

Кілька стиглих бананів подрібніть в кухонному комбайні і змішайте з вершками. Нанесіть отримане пюре на тіло. Через 15 хвилин змийте теплою водою. Маска зволожує і надає пружності шкірі.

У фітобочках зміцнюють імунітет і виводять токсини

Фітобочка -- міні-сауна для однієї людини

Фітобочка — міні-сауна для однієї людини

Фітобочка – така нова оздоровлююча процедура нещодавно з’явилася в Переяславі-Хмельницькому (Київщина). Вона входить до переліку послуг, які пропонує SPA-фітосалон на вулиці Б.Хмельницького, 76. Про користь фітобочки зараз багато пишуть у журналах та на веб-ресурсах. Чим же вона особлива і як впливає на самопочуття, дізнавався журналіст “Вісника”. (більше…)