Архив Лютий 9th, 2017

“Стільки снігу, як на наше весілля, ми за все життя не бачили”

Подружжя Кучеренків святкує золотий ювілей

Подружжя Кучеренків святкує золотий ювілей

Жителі Переяслава-Хмельницького (Київщина) Олександр і Анна Кучеренки 12 лютого відзначатимуть золоте весілля. Донька подружжя Наталія Гебеш прийшла в редакцію, аби замовити їм привітання. “У моїх батьків, як кажуть, зразкова сім’я. Вони живуть мирно, дружно, піклуються одне про одного. Такі стосунки зараз рідкість. Та й взагалі вони в нас особливі”, –  зазначила вона.

“Весільну сукню мені пошила мама”

Телефоную ювілярам, аби домовитися про гостини. 71-річна Анна Андріївна, яка взяла слухавку, розповідає, як знайти їхній будинок.

– Біля нашого двору росте стара акація. Їй, може, років п’ятдесят. Такої ви тут більше не знайдете, – пояснює. – Та ви не переживайте, дід вас зустріне.

72-річний Олександр Трохимович зустрічає мене далеко від двору. Як джентльмен, бере мою сумку і підтримує за руку, щоб я не впала на слизькій дорозі.

Анна Кучеренко зустрічає мене біля дверей і проводжає до будинку.

– Оце тут колись було обійстя моїх дідуся і бабусі. Вони мали великий город, жили  заможно. Бабуся Анастасія дуже добрі булочки пекла. А тоді в нас місто євреїв було. Вона напікала і носила їм у магазин на продаж, – розповідає господиня.

– І в тебе випічка добра. Пиріжки в неї отлічні й капусняк дуже смачний, – хвалиться Олександр Трохимович. Анна Андріївна сором’язливо відмахується.

– А мій дідусь Антон був військовим, – продовжує вона розповідати. – Служив у царській армії. Він звідти привіз мідну кружку, склепану руками, в яку кашу насипали. Я її зберігаю, паски в ній печу. Така гарна паска получається! Колись залишиться доньці як сімейна реліквія.

Господиня веде мене у велику  кімнату, де на стіні висять у рамках дві фотографії з їхнього весілля.

– Мама в мене була швеєю, вона сама мені пошила біле плаття на весілля. Тоді ж не було такого одягу в магазині, – зазначає Анна Андріївна. – А віночок мені на замовлення зробили. У той час всі у таких віночках заміж виходили. У мене була довга, товста коса. Мама не давала коси відрізати. Я не красилася. Тоді ніяких красок не було. Така, яка є, заміж йшла. А Саші батько дав гроші, і він у ательє замовив чорний бостоновий костюм.

“В армію одна проводжала,  а стріла – друга”

Весілля Олександра і Анни Кучеренків. 1967 рік

Весілля Олександра і Анни Кучеренків. 1967 рік

Історія стосунків подружжя тягне на сюжет романтичного фільму.

– Мене в армію одна проводжала,  а стріла – друга, – каже коротко Олександр Трохимович.

– Ми познайомилися на жовтневі свята, – пригадує подробиці Анна Андріївна. – Я з подружкою Сонею  йшла на площу гулять. І на вузенькій вулиці, як зараз пам’ятаю, ми зустріли його з товаришем. У той день ми разом гуляли в місті, фотографувалися. Саша мені сподобався, гарний був хлопець.

Але тоді він дружив з моєю подругою. Соня його і в армію виряджала. А була дівчиною смазлівою. Його товариш прийшов раніше у відпустку, і вона з ним підгуляла. Саші про це доказали, а він ізмєни не потерпів. Почав писати мені з армії. Ми два роки одне одному пісьма слали, откритки. Фотографію мою він завжди носив із собою, всім показував. Приїжджав у відпустку і вже до мене приходив. А з подругою ми розбранилися. Він з армії прийшов, а вона вже й заміж вийшла.

Олександр Кучеренко пригадує своє дитинство й службу в армії. Родом він з Карані (тоді село Трубайлівка). Служив у Ленінграді в зенітно-ракетних військах. Наприкінці служби з ним стався нещасний випадок. З необережності він вдихнув пари ракетного палива. У результаті – утворилася язва дванадцятипалої кишки. Кучеренка прооперували  у військовому шпиталі.

— Пише мені: “Я після операції, я тобі не підходжу”, – пригадує дружина. – А в мене так душа заболіла. Думаю, як я можу відказатися від такого хлопця? А як зі мною завтра щось станеться?  Пишу йому: “Ні, приїжджай, я тебе чекаю”. Прийшов з армії, почав до мене ходити. Зима, холодно, а він кожного дня йде з Карані. Я працювала на швейній фабриці, майже до півночі на роботі, а він мене все одно чекає. Додому приведе, ми ще біля хати постоїмо. А потім я в теплу постіль, а йому хтозна-куди йти.

– У дві години ночі повертався додому. Батьки питають, де був, – у нєвєсти. Так ми місяців три побігали. А тоді батько каже: “Ну, синок, поросятко є, трохи горілки є, пора свататися”, – розповідає господар.

– У день весілля стільки снігу було! Оце ми 50 років прожили, а такої зими більше не бачили, – зазначає Анна Андріївна.

“Треба бути прикладом для дітей”

Кучеренки пишаються своїми дітьми

Кучеренки пишаються своїми дітьми

Деякий час Кучеренки жили в Карані. Потім почали будуватися в місті  й за рік перейшли у власну оселю.

Анна Андріївна 34 роки пропрацювала на швейній фабриці. Після цього шість років була помічником кухарі в школі-інтернаті.

Олександр Трохимович  працював на асфальтному заводі. Потім 25 років – на пошті.

– Було, десята вечора, а його ще немає з роботи. Я вже витопила грубу, наварила їсти, дітей спати положила, – пригадує цей період дружина.

– А мені треба 18 сіл у районі об’їздити. Пенсію, пошту, посилки людям доставити, – додає чоловік. – Мене ж і після пенсії влаштували на роботу. Робота називається “ти б”. Ти б пішов хліба взяв, ти б поліз у погреб, ти б пішов курям дав.

– Це я його на таку роботу влаштувала, – сміється дружина. – Саша дуже уважний до мене. Дивлюся телевізор, а він мені чай наколотить, ще й щось до чаю на підносі принесе. Дякую Богу і його батькам, що виростили мені такого чоловіка.  Він совісний, трудолюбивий, хороший сім’янин. Я за ним, як за кам’яною стіною прожила. Ніколи мене не обідив. У нас і сварок серйозних не було. Я крикну – він мовчить, він крикне – я мовчу.

– Не вводь мене в краску, – ніяковіє Олександр Трохимович.

Секрет подружнього життя у Кучеренків такий: треба поступатися одне одному і бути прикладом для дітей.

– Діти – це найдорожче, що Господь нам дав. Ми для дітей нічого не жаліємо, і вони для нас теж. Завжди намагалися бути їм прикладом і виховати з них гарних людей.

Кучеренки пишаються своїми дітьми. Радіють, що змогли їх вивчити. Син Сергій закінчив будівельний інститут. Проживає в Києві й працює головним  інспектором з питань благоустрою в КМДА. Донька Наталія закінчила будівельний технікум, а потім економічний факультет педуніверситету. Працювала в БТІ, а зараз допомагає доньці з дитиною. Анна Андріївна радіє, що змогла прищепити донечці любов до квітів, які сама вирощує все життя.

Ювіляри обожнюють і своїх чотирьох внуків: Лєну, Сашу, Віку й Женю. Пишаються їхніми успіхами і зберігають багато фотографій з ними.

– 5 січня внучка Лєночка народила дівчинку і назвала її на честь мене Анічкою. Зробила нам такий подарунок до ювілею, – тішиться Анна Андріївна.

Золоте весілля Кучеренки відзначатимуть вдома з дітьми та внуками.

 Юлія Строчинська

Фото автора та з архіву Кучеренків

Водії скоїли 46 ДТП та допустили більше 160 порушень ПДР

im735ages8 лютого працівники поліції, які виконують функції із забезпечення безпеки дорожнього руху, виявили 169 порушників Правил дорожнього руху, серед них четверо пішоходів. 

Найбільш розповсюдженими порушеннями залишаються невиконання вимог дорожніх знаків та розмітки, недотримання безпечної швидкості руху, порушення правил маневрування та проїзду перехресть. (більше…)

Працівники поліції виявили авто сумнівного походження

imag636esВчора правоохоронці Київщини за підробку документів на автомобіль  «ФОЛЬКСВАГЕН ГОЛЬФ» затримали 32-річного мешканця Білоцерківщини.

8 лютого, на 79 км автодороги Київ-Одеса, Білоцерківський район, працівники поліції роти забезпечення безпеки дорожнього руху зупинили «ФОЛЬКСВАГЕН ГОЛЬФ», із київською реєстрацією. Під час перевірки документів було встановлено розбіжності в реєстраційних документах, а номер кузова знищено кустарно. (більше…)

Батьки! Подбайте про безпеку дітей заздалегідь!

автокреслоПоліцейські Київщини радять потурбуватися про безпечний і комфортний проїзд маленьких пасажирів. Окрім неухильного дотримання Правил дорожнього руху, правоохоронці звертають увагу дорослих на необхідність встановлення спеціального автомобільного крісла. (більше…)

У яких продуктах ви собі відмовляєте?

ОпитуванняЗа висновками експертів, у 2016 році в Україні скоротилися продажі м’яса, риби, соків, олії та цукру, а попит на крупи, картоплю і хліб навпаки виріс. В умовах кризи українці все частіше економлять на їжі й замінюють дорогі продукти на дешеві. Проте нерідко люди відмовляються від деяких харчів, бо вони шкодять їхньому здоров’ю або фізичній формі. Ми дізнавалися, від яких продуктів відмовилися жителі міста й району. (більше…)

Перевізники піднімають ціну на проїзд із Переяслава-Хмельницького до Києва

Нові тарифи

Нові тарифи

Компанія-перевізник ТОВ «Автосервіс» офіційно заявила, що з 17 лютого піднімає ціну на проїзд з Переяслава-Хмельницького до Києва. Квиток коштуватиме 45 гривень (наразі – 35 грн). Відомо, що маршрутки цієї компанії возять пасажирів до метро “Чернігівська”.

Як пояснює адміністрація компанії-перевізника, на підняття тарифів за проїзд є кілька причин: зростання мінімального рівня заробітної плати та податкового навантаження на неї, подорожчання дизельного пального, матеріалів та запасних частин, необхідних для забезпечення безпеки перевезення пасажирів та вчасного і якісного обслуговування автобусів на маршруті.

Як зазначили перевізники, що  обслуговують маршрут Переяслав-Хмельницький — метро “Харківська”, з 17 лютого вони теж піднімають ціну на проїзд до 45 гривень.

Інф. “ВП”

Деякі селфі стають приводом для насмішок

Перша сторінка, п'ятниця, 10 лютого

Перша сторінка, п’ятниця, 10 лютого

Селфі (фронтальне фото на камеру з витягнутої руки або фото, зроблене в дзеркало) роблять практично всі: і дорослі, і малі. Але одні дбають про якість своєї фотороботи, інші закидають Інтернет недолугими фотосюжетами, які стають приводом для насмішок. (більше…)

Переяславську «Просвіту» народила Українська революція

Юхим Чепцов, студент медицини. 1885 р.

Юхим Чепцов, студент медицини. 1885 р.

Жовто-блакитна стрічка та червоний бант Ганни Чепцової

Звичайно ж, все, що хотілося б розповісти про родину Чепцових, неможливо вмістити у чотирьох газетних статтях. Але головне про них розповісти все ж хотілося б. Зокрема, я запитав себе: чому, власне, прізвище в них таке? Й розкрив «Етимологічного словника української мови», бо в російських словниках не знайшов пояснення. Так от, в ньому пояснено: «той хто робить очіпки, «чепці», або «чіпочник». А ще «чепиці – черевики». Або «сидіти навпочіпки – чепіти». Російські писарі та священики додали російський суфікс – і вийшла відповідь на запитання «чий?» – «чепцов». (більше…)

Великій Каратулі освятили храм

Сьогодні, 9 лютого на Переяславщині у селі Велика Каратуль пройшло освячення храму Різдва Богородиці. Святковий молебень, освячення престолу та церкви провів Антоній, митрополит Бориспільський та Броварський, керуючий справами Української православної церкви Московського патріархату. Допомагали правити службу духовенство УПЦ МП на чолі із благочинним Переяслава-Хмельницького архімандритом Нілом.
Більш детально про освячення храму читайте у газеті “Вісник Переяславщини”IMG_9710

IMG_9706

IMG_9677

IMG_9693

IMG_9688

 

Обережно, Африканська чума свиней!

20140131-achsНа території України протягом останніх 5 років розповсюджується Африканська чума свиней. Протягом цього часу було зареєстровано 178 випадків, в свою чергу в Київській області – 9. Наший район на даний час благополучний до даного захворювання, але загроза в цьому є!!! Тому, на свиногосподарствах  виконують всі заходи біобезпеки, а от в приватному секторі – не дотримуються всіх заходів, тому хочемо проінформувати що таке АЧС. (більше…)

Виплата компенсації на отримання житла

f62bd744c294432a00b127cb09a5b1c70587e7deЗаконом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розширено дію бюджетної програми КПКВК 2511120, кошти якої передбачені для надання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I—II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, зокрема на: (більше…)

Важлива інформація щодо пожеж

pozharСитуація в області з пожежами залишається складною. Так, з початку 2017 року в області сталася 431 пожежа, з них значна кількість пожеж у житловому секторі. На місці пожеж виявлено тіла 11 загиблих. Пошкодження отримали 11 громадян. Занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі. Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні. Так, випадки загибелі людей відбулися: (більше…)

На Переяславщині грип та застуда відступили

Швидка допомога

Швидка допомога

Як повідомляє заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ (Київщина) Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 212 хворих. У пологовому відділенні – семеро жінок і шестеро немовлят. У реанімаційному рятують життя 62-річномй киянину, який потрапив туди із алкогольною інтоксикацією. У Переяславі він проживає тимчасово. Реанімаційну допомогу продовжують надавати жінці із Виповзок, 1966 р.н., у якої менінгіт. Наразі її стан покращився.

У травматології значно зменшилося пацієнтів, які зазнали травм при падінні на слизьких дорогах. (більше…)

Районне управління соцзахисту тепер у податковій

19_bigПриміщення управління соціального захисту населення РДА вже не один рік потребувало капітального ремонту. Останнім часом воно стало аварійним, що унеможливлювало якісне та оперативне надання соціальних послуг населенню району. (більше…)

Огляд новин ТРК “Альта” за 8 лютого (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 8 лютого (місто Переяслав, Київська область).

На Київщині священик помер у сауні, розважаючись з повіями

Священик

Священик

У священика Івана Корнути, тіло якого знайшли в одній із саун у Броварах, зникли мобільний телефон та дорогий ланцюжок.

На думку журналістів видання “ПравдаТут”, ці речі у покійного вкрали двоє дівчат, з якими він, як передбачається, зранку прийшов у заклад відпочинку.

Ланцюжок, який був на шиї у протоієрея, зафіксували камери спостереження ще тоді, як він узгоджував час. Коли по закінченні терміну працівники сауни знайшли тіло священнослужителя, прикраси при ньому вже не було.

З документів при померлому знайшли посвідчення водія на ім’я Корнути Івана Івановича, уродженця Закарпатської області. Саме воно допомогло журналістам встановити, ким був покійний. (більше…)