Архив Березень, 2017

Сліпони, мокасини, конверси, балетки – це взуття, що продається у магазині “Аліна”

Валентина Митропан показує оксфорди та балетки

Валентина Митропан показує оксфорди та балетки

А ще в цій крамниці (вона розташована на вул. Шкільній у Переяславі-Хмельницькому на Київщині) пропонують черевики, ботильйони, оксфорди, лофери, кросівки… Одним словом, взуття тут можна придбати і стильне, і спортивне.

У взуттєвому магазині побував наш кореспондент.

Балетки купують жінки різного віку

– Наш магазин відкрився понад 15 років тому. А назву йому дала власниця Наталія Тиха на честь своєї внучки Алінки, коли та народилася, – говорить продавчиня Валентина Митропан, 43 роки. – А ось подібну крамницю, що функціонує неподалік Критого ринку, вона назвала своїм ім’ям –  “Наталі”. Ту торгову точку також уподобало багато переяславців та гостей нашого міста. Скажу по правді, нашими постійними клієнтами є чимало не лише наших земляків, а й жителів Борисполя, Яготина, Березані, Києва, Черкас і навіть Лубен. Дехто з них навмисно їде сюди скуповуватися, а дехто складає гроші на покупку взуття і здійснює її в наших магазинах під час гостювання у своїх родичів-переяславців. (більше…)

В історичному містечку на Київщині все більше тротуарів-вишиванок

1776Переяслав-Хмельницький (Київська область) має перспективу поступово перетворитися на місто тротуарів, які люди вже називають і “вишитими рушниками”, і українськими орнаментами. Останній і найбільший з таких проектів вже до кінця наступного тижня повністю планують закінчити працівники місцевого ТОВ “Агрошляхбуд”.

Як ми повідомляли раніше, ще минулого року на сесійних засіданнях у міській раді було прийнято рішення про реконструкцію на вул. Шкільній, яка є однією із найбільш жвавих у місті, частини тротуару (від школи-інтернат – до АЗС “КЛО”). Рішення далося не одразу. У деяких депутатів сумнів викликало те, чи варто на цей тротуар витрачати з бюджету більше мільйона гривень? Проте вже зараз видно, що така витрата себе цілком виправдала.

Якщо раніше мало того, що тротуар був увесь розбитий, він слугував ще й місцем для паркування автотранспорту. Автомобілі ставили майже у притул до огорож, тож пройти тут було не так просто. Завдяки тому, що тепер бордюри підняли настільки високо, щоб автівки вже не заїжджали на тротуар, він став і цілком безпечним, і достатньо широким для проходу. Та, крім всього іншого, новий тротуар, викладений із1768 різнокольорових фемів (сучасна тротуарна бруківка) перетворився ще й просто на окрасу цієї частини міста.

– Відповідно до теперішніх вимог, – розповів нам нещодавно у зв’язку із наближенням робіт до закінчення керівник ТОВ “Агрошляхбуд” Олександр Гончаренко (58 років), – на цьому об’єкті встановлено таблицю із усією інформацією про нього. Як видно з неї, будівництво ми розпочали ще в листопаді минулого року. Була перерва на зиму. А зараз, коли вже достатньо потепліло, завершуємо його. В контракті записано, що повинні завершити об’єкт до травня, але зробимо скоріше, думаю, вже до кінця наступного тижня, а в разі якихось непередбачуваних обставин – до наступної Пасхи точно.

Він також повідомив, працівниками організації, що спеціалізуються виключно на подібних тротуарах, укладено фемів на площі 1292 квадратних метри. Крім того, звісно ж, було виконано багато і підготовчих, і інших робіт. Скажемо, лише по під бордюрами заасфальтовано 235 квадратних метри і таке інше.

Укладання фемів за візерунком потребує більше затрат часу, ніж якби їх мостили однотонними. Виробничність втрачається десь відсотків на 15. А у порівнянні з асфальтуванням тут дорожчі і сама робота, і матеріали, але ж і ефект незрівняний. Такий тротуар слугуватиме значно довше. До того ж у випадку якої потреби, підземних робіт, феми можна буде просто вийняти і потім покласти на місце, а не руйнувати як асфальт.

1765Важливо відзначити, що раніше ця ж організація на замовлення міської ради вже робила подібні тротуари-вишиванки біля сьомої, п’ятої шкіл, РАЦСу. Та саме на Шкільній він стане і найдовшим, і найпомітнишим. Ціково, що дизайн кожного з тротуарів неповторний. І всі їх робила директор переяславського ТОВ “Бетон центр” (дочірнє підприємство компанії “Бетон від Ковальської”) Ірина Гончаренко. Розповіла, що шукає різні українські орнаменти в Інтернеті і надихається ними перш, ніж приступити до розробки того чи іншого тротуару. Назви своїм оригінальним розробкам не дає. А от, скажемо, коли минулого року на замовлення міської ради у зв’язку з 30-річчям аварії на ЧАЕС, переяславські дорожники  виклали майданчик біля монументу Героям Чорнобиля, що біля сьомої школи, його дизайн розробила компанія Ковальської. З часом його ж було використано і  для проекту вже біля Золотих воріт у Києві.

– Оскільки таких тротуарів у місті поки що лише чотири, – зазначила Ірина Юріївна, – вони як розрізнені фрагменти. Та з часом, коли їх стане більше, вони можуть стати єдиним зв’язаним полотном. Наше місто історичне, і хотілось би, щоб, крім усього іншого, також і ці оригінальні тротуари стали його візитівкою.

Для працівників “Агрошляхбуду” завершення роботи на Шкільній було початком їхнього цьогорічного сезону в нашому місті. На черзі, як сказав керівник організації, виготовлення подібного тротуару на вул. Фабричній. З того боку, що по під гуртожитками.

«У Флориді чесність та доброту у дітей виховують із народження»

Олена Борисова «Вже понад сім років ми співпрацюємо з «Воротами знань»

Олена Борисова «Вже понад сім років ми співпрацюємо з «Воротами знань»

22 березня у рамках творчого проекту «Університетські зустрічі» у залі інформаційних ресурсів вишу «Чумацький шлях» відбулася пізнавальна зустріч із кандидатом педагогічних наук, доцентом Оленою Борисовою. На заході були присутні студенти, викладачі кількох кафедр, колектив університетської книгозбірні. (більше…)

Юні переяславські художниці стали дипломантами всеукраїнського конкурсу

Під час вручення дипломів (Аня Гріненко – друга праворуч)

Під час вручення дипломів (Аня Гріненко – друга праворуч)

На всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Україна – мій дім», який організувала Аграрна партія України, юні художники Переяславщини представили 7 робіт. «Хоча більшість із них проживає в місті, але їм близька і зрозуміла тема природи, землі, – говорить член районної організації Аграрної партії України Ольга Левченко. – Ми вибирали на конкурс вже готові роботи – Оксани Діденко («Хата моєї бабусі»), Ані Гріненко («Падолист» та «Дружньою родиною»), Дарини Мудраченко («Перед жнивами», «Жнива»), Анастасії Кравченко («Моя квітуча Україна»). А ось Роман Юрченко з Малокаратульського НВО презентував «свіжий» малюнок під назвою «Не продавайте рідну землю!». Хлопець працював над своєю роботою навіть вночі, щоб встигнути передати на конкурс. Наші молоді таланти – віком від 11 до 14 років». (більше…)

Аграрна партія Київщини проти незаконного продажу землі

Голова обласної організації Аграрної партії Олег Корбан (в центрі) з однопартійцями

Голова обласної організації Аграрної партії Олег Корбан (в центрі) з однопартійцями

Аграрна партія започаткувала всеукраїнське обговорення, яким має бути аграрний устрій в Україні. Зібравши експертів та напрацювавши конкретні кроки для завершення земельної реформи, по всій території держави було проведено Земельні форуми. 24 березня підсумковий Форум відбувся в столиці за участі представників з 9 областей, зокрема Київської. Учасники ухвалили резолюцію та оголосили про збір підписів за збереження дії мораторію на продаж землі, поки не буде завершено реформу в національних інтересах. (більше…)

Професійно підібрані окуляри допоможуть зберегти зір

у салоні обстеження безкоштовне

у салоні обстеження безкоштовне

Окуляри  мають бути індивідуальними і професійно підібрані фахівцем. Тільки тоді збережуть і здоров’я очей, і створять той комфорт в користуванні, задля якого власне людина й одягла окуляри. Так вважає Лариса КЛІМЕНЧУК, 50 років, лікар-офтальмолог. Місяць тому вона розпочала власну справу і відкрила Оптику на Борисоглібській площі у Переяславі (КИївська обл.).

Це була моя мрія і я давно хотіла це зробити, але окрім професійних знань, необхідні були і ресурси, тому зважилася взяти кредит для придбання обладнання. Тепер, коли все здійснилося, я  почуваюся дуже щасливою, – зізнається Лариса Дмитрівна. – Як лікар я здобула спеціальність у 1992 році, постійно відвідую курси, оптичні виставки, конференції.  Зараз працюю лікарем у поліклініці ЦРЛ, та коли медикам ніби то підвищили зарплату, перевелася на півставки і зважилася відкрити свою справу.  Тут я маю справжню насолоду від улюбленої роботи. Для мене головне, щоб людина залишилася задоволеною послугами, які в нас отримала.

Оптика “Комфорт плюс” – це  спеціалізований салонний заклад   повного сервісу. Тут порадять та професійно підберуть саме ті окуляри, які людина носитиме  з комфортом та задоволенням. Адже потреби в окулярах нині різні. Комусь через головне – погіршення зору, комусь треба оновити оправу для іміджу, є спеціальні окуляри для водіїв, сонцезахисні, для роботи за комп’ютером,  великий вибір дитячих оправ. Сучасні технології вивели на ринок і окуляри з  багатофункціональним покриттям.

Часто приходять люди, які заявляють: я нічого не бачу! Це емоційна оцінка свого стану.. А яка насправді якість зору кожного ока, визначаємо спільно завдяки комп’ютерному обстеженню. Причини дискомфорту бувають різними, одна з них – вікові зміни, коли для читання чи дрібної роботи людям віком після 40 років доводиться одягати окуляри. З мого досвіду, чоловіки найчастіше приходять уже тоді, коли не бачать на відстані витягнутої руки.

Тому то відвідувачам тут передусім запропонують безкоштовну діагностику, щоб підібрати ту оптичну продукцію, яка необхідна саме з його індивідуальними зоровими особливостями. Грамотно підібрані окуляри попереджають безконтрольну втрату зору.

Підбір лінз в Оптиці відбувається з допомогою як традиційної універсальної оправи з набором лінз, так і сучасного комп’ютерного обладнання, зокрема авторефрактометрометра, попілометра, щілинної лампи.  Окрім  друкованої таблиці використовують і проектор знаків. Він відрізняється тим, що зручніший у користуванні завдяки швидкій зміні різних розмірів шрифту, а також містить спеціальні тести, що дозволяє об’єктивно правильно підібрати параметри окулярів.

Грамотно підібрати якісну оправу так само важливо, як і самі лінзи. І хоча клієнт вибирає лінзи індивідуально, але завдяки застосуванню спеціального обладнання суб’єктивності в оцінці стану зору не виникне.

Правильно підібрати окуляри може тільки лікар чи оптометрист – це фахівець з оптики з середньою медичною освітою. Якщо окуляри куплені на ринку за принципом “у цих бачу ніби краще”, то користування ними може викликати навіть головний біль, швидку втомлюваність. 

Після того як Лариса Кліменчук спільно з відвідувачем визначать, яка оптика є найкомфортнішою, вибирають тип лінз за каталогом. І варіантів тут дуже багато. Ціна залежить від типу лінзи та виробника. Готові окуляри оцінюються вартістю окремо підібраних лінз та оправи з урахуванням роботи майстра. Тому за таких умов можна придбати те, що дозволяє водночас і гаманець клієнта.

Найдешевші окуляри в Оптиці обійдуться в 250 грн. А, наприклад, лінзи для роботи за комп’ютером зі спеціальним покриттям для відсікання голубого проміння коштують від 600 грн. Сучасні фірмові оправи форми “лисичка” з автоматичним регулятором коштують від 800 грн. Тож такий офісний стильний аксесуар для роботи коштуватиме понад 2000 грн. Якісні окуляри не можуть коштувати дешево.  Але власниця салону зауважує, що в них завжди є акційні пропозиції та система знижок. При замовленні окулярів вноситься аванс,а  готовий товар в оптик-пакеті клієнт може викупити вже за 2-3 дні, максимум через тиждень. Оптика працює з 13 до 19 год.

Валентина БАТРАК

 

На «Мистецьких берегах Переяславщини» з’явилось чимало молодих талантів

Вокально-інструментальне тріо з Улянівки

Вокально-інструментальне тріо з Улянівки

Українським Славнем 18 березня урочисто відкрився черговий фестивальний день народної творчості «Мистецькі береги Переяславщини», який на районній сцені виконали всі учасники вечора патріотичної пісні закладів культури сіл Лецьки, Стовп’яги, Козлів, Пологи-Яненки та Сомкова Долина. (більше…)

До уваги передплатників!

УкрпоштаПАТ «Укрпошта» піднімає тарифи на доставку та приймання передплати. Нові розцінки починають діяти з 10 квітня ц.р. До цієї дати ви маєте можливість оформити передплату на «Вісник Переяславщини» на друге півріччя 2017 р. за старою ціною. Завітайте до найближчого поштового відділення.

Запросіть «Вісник» у свій дім!

Наказ військового комісара про проведення призову громадян

310x205Н А К А З

ВІЙСЬКОВОГО   КОМІСАРА   ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБ¢ЄДНАНОГО   МІСЬКОГО   ВІЙСЬКОВОГО   КОМІСАРІАТУ

“  22”  березня 2017 р                       м. Переяслав-Хмельницький                             № 23

Про   організацію та проведення призову громадян України на строкову  військову службу до Збройних Сил України України в квітні-травні 2017 року (більше…)

За останні 10 років у районі на Київщині кількість пенсіонерів знизилася з 15 до 9,5 тис.

1738Нещодавно в РБК Переяслава-Хмельницького (Київська область) відбулася робоча зустріч районної ради ветеранів. Її учасниками були заступник голови РДА Любов Онопрієнко, ряд представників первинних осередків ради та інші. Провела захід Любов Тенетко (59 років), яку було обрано головою ради ветеранів лише близько двох місяців тому. Як ми вже повідомляли, в районі вона людина добре відома, оскільки близько 40 років пропрацювала в галузі тваринництва.

Зокрема, нагадала, що цього року рада ветеранів Київщини відзначає своє 30-річчя. Деякий час тому урочистості відбулися у Білій Церкві. Від ветеранів всієї Переяславщини святковий коровай очильнику ветеранів області вручила Єлизавета Миздренко, голова ради ветеранів міста, яка була і одним з почесних гостей цієї зустрічі. Також Любов Володимирівна поінформувала, скільки і яких ветеранів на сьогодні є в нашому районі.

– Ще 10 років тому, – наголосила, – в районі було 15 тис. пенсіонерів. На жаль, тенденції такі, що зменшується не лише народжуваність. Зараз в районі лише 9,5 тис. пенсіонерів. З них інвалідів ІІ Світової війни залишилося 14, учасників бойових дій – 16. Людей у віці 90 років – 10, у віці 95 років – 2.

Оскільки 27 лютого 1932 року було утворено Київську область, КОДА було прийнято рішення вшанувати тих ровесників області з числа жителів Київщини, які мали заслуги. За словами голови ради ветеранів, в нашому районі таких троє. Івана Лоя, якого ще у 1966 році було нагороджено грамотою Президії Верховної Ради з присвоєнням звання “Заслужений механізатор України”, нагородили подякою та грошовою премією райради та РДА. Двох інших заслужених ветеранів планується вшанувати таким же чином пізніше цього року, коли їм виповниться по 85 років.

Розповіла про інші напрямки своєї роботи за ці два місяці. Зокрема, ознайомилася зі станом пам’ятників, кладовищ у деяких селах району. Відзначила, що гарні музеї бойової і трудової слави зберегли у Хоцьках, Великій Каратулі, кімнату бойової слави – у Світанку і таке інше.

Про діяльність місцевого відділення міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність” розповіла його керівник Неля Ковальська. На Переяславщині ще з 2008 року ця організація опікується колишніми остарбайтерами, в’язнями концтаборів, народженими в неволі – словом, тими, кого називають жертвами націонал соціалізму (німецького фашизму). За активного сприяння німецької сторони за цей час було пророблено велику роботу, про що раніше вже не раз розповідала наша газета. На сьогодні, за її словами, реалізується проект медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей з колишніми в’язнями концтаборів.

– У цьому проекті немає допомоги медикаментами, – уточнила, – надаються лише засоби гігієни групі людей, які вже не можуть пересуватися самостійно. У грудні минулого року таку разову допомогу на понад 13 тис. грн. отримало 35 жителів Переяславщини. Сподіваємося, що її буде надано і цього року.

Також за рахунок фонду організовувалися як для ветеранів цих категорій, так і для волонтерів з числа школярів та студентів, які ними опікуються, поїздки до київських і музеїв, і театрів. Вона наголосила, що їздили не лише жителі міста, а і зі Світанку, Дем’янець, Вінинець, Цибель. А найближчою важливою подію, до якої готується відділення, буде відзначення у Переяславі Всесвітнього дня визволення в’язнів фашистських концтаборів. 11 квітня його заплановано провести біля ЗОШ № 1, яку у період війни було перетворено на збірний пункт для відправлення молоді для підневільної праці в Німеччині.

У підсумку цієї зустрічі було обрано президію ради ветеранів району у складі 6 осіб. До неї увійшли і колишній воїн-афганець, і “дитина війни”, ветеран праці тощо.

У Горбанях і Чопилках прикрасили стовпи

OLYMPUS DIGITAL CAMERAКожного року весна приносить із собою не тільки відродження природи, а й чимало роботи. Щороку нам відкривається неприваблива картина – сміття у дворах, на вулицях, у місцях масового відпочинку. Турбота про чистоту рідних сіл є найкращим проявом любові до місць, де мешкаємо. (більше…)

Світанківці висадили близько двохсот дерев

В рамках проведення двомісячника благоустрою в селі Світанок висаджено близько двохсот дерев (2)За ініціативи сільського голови Світанку Миколи Липка в селі було проведено день благоустрою. Участь взяли близько 80 осіб, а саме: працівники сільської ради, члени виконкому, сільські депутати, працівники будинку культури, учні та вчителі Світанківського НВО та інші небайдужі жителі села. (більше…)

Прибрали біля пляжу на Трубежі

Анна Степаненко та Олена Шосталь прибирають територію

Анна Степаненко та Олена Шосталь прибирають територію

Минулої середи працівники апарату міськвиконкому (близько 30 осіб) прибирали територію, прилеглу до пляжу на Трубежі біля вулиці Літописної. Чоловіки вирубували чагарники, а жінки згрібали опале листя. Територію прибрали на площі 15 соток.

Інф. «ВП»

Фото Сергія Мевші

Оголошення ініціативної групи з підготовки установчих зборів громадської ради при РДА

УвагаУстановчі збори з формування нового складу громадської ради при Переяслав-Хмельницькій районній державній адміністрації відбудуться
27 квітня 2017 року в залі засідань Переяслав-Хмельницької РДА (вул. Богдана Хмельницького, 53) о 10:00 годині. (більше…)

Напередодні сезону футболісти “Переяславщини” отримали такі бутси, в яких мріє грати кожен

175630 березня для футбольного клубу “Переяславщина”, в якому грають провідні футболісти Переяслава-Хмельницького (Київська область) і району, і який, відповідно, на обласних чемпіонатах представляє увесь наш регіон, сталася приємна подія. Напередодні нового футбольного сезону у залі засідань РДА її голова Андрій Пряхін вручив гравцям 20 пар професійних футбольних бутс.

Через зайнятість на роботі та інші причини не всі члени команди змогли зібратися заради такої події. Але значна їх частина на чолі з головним тренером Мехманом Долою прийшли, і щоб отримати подарунки, і напутні слова на майбутній сезон. Учасниками заходу були також заступник міського голови Валентина Губенко, заввідділами фізкультури і спорту міста й району та інші.

Як зазначив Андрій Пряхін, завдяки депутатам районної ради, вперше для підтримки команди у бюджеті було закладено цільові кошти – 120 тис. грн. на нинішній рік. 49 тис. грн. з цієї суми було витрачено на бутси фірми “Адідас”. Таким чином нове взуття отримали всі члени команди, які в минулому сезоні стали срібними призерами чемпіонату Київщини серед команд 1 ліги. Решту передбачених у бюджеті коштів буде витрачено на якісні футбольні м’ячі та інший спортінвентар.

В нинішньому сезоні “Переяславщина” виступатиме у вищій лізі чемпіонату Київщини. Її склад розширився до 30 учасників, а свою першу гру команда проведе вже 1 квітня на виїзді, в містечку Козин Обухівського району проти місцевого “Кристалу”. Далі відповідно до календаря змагань три гри поспіль наші гратимуть вдома, тобто на міському стадіоні, і всі вболівальники можуть і подивитися гру, і підтримати футболістів.

– Хотілось би, щоб ви були тим локомотивом спортивного розвитку на Переяславщини, – зазначив, зокрема, голова РДА, – за яким би тягнулися до здорового способу життя тисячі наших хлопців та дівчат.

– Дуже добре, коли у молоді є гарний приклад для наслідування, – продовжила Валентина Губенко. – От, я знаю, ваша перша гра на нашому стадіоні буде 8 квітня о 16 год. Запрошуйте вболівальників на 15 год. Ми хочемо перед відкриттям сезону зробити парад наших молодих футболістів.

Звісно ж, команді бажали лише перемог, переповнених трибун вболівальниками і таке інше. Зі свого боку головний її тренер сказав, що до сезону готові. Вже на першу гру вийдуть у нових бутсах, яких на сезон вистачить точно, і про які, за його словами, “мріє, мабуть, кожен футболіст”. Цього разу до складу команди, крім переяславців та жителів району, залучено і трьох легіонерів – одного з Борисполя, двох киянин. А взагалі передбачається, що чемпіонат буде важким. В ньому змагатимуться кращі колективи області.

Поліція Київщини затримала групу озброєних нападників

У салоні автомобіля з іноземними номерами, на якому намагались втекти зловмисники, поліцейські вилучили 2 пістолети, набої до них різного калібру, 5 мобільних телефонів, шапки-балаклави, медичні маски, рукавички, клейку стрічку.

О 22.55 до Обухівського відділу поліції надійшло повідомлення від місцевого жителя про те, що на вулиці, де він проживає, на нього напали четверо невідомих осіб. Погрожуючи пістолетом, нападники намагалися заштовхати його в автомобіль, та забрали мобільний телефон. За декілька хвилин до поліції надійшла заява ще від одного мешканця міста Обухів: небайдужий чоловік вказав ту саму адресу і повідомив, що його сусіда б’ють невідомі особи.

На місце події миттєво прибула група реагування патрульної поліції. Одразу поліцейські розпочали оперативні заходи, спрямовані на встановлення та затримання нападників.

Працівники поліції затримали зловмисників за «гарячим слідом», коли ті намагалися втекти на іномарці з іноземними номерами. Четверо чоловіків, найстаршому з них – 58 років, який майже половину свого життя провів за ґратами, 45-річний місцевий житель та двоє жителів зі Львова, 35-ти та 25-річного віку. Затримані вони всі у порядку ст.208 КПК України.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.187 (розбій) Кримінального кодексу України. Нападникам оголошено про підозру у скоєнні злочину. Наразі працівники поліції з’ясовують причетність кримінальної групи до скоєння інших злочинів на території району та області, встановлюють їхні «злочинні» зв’язки.

Вилучені речові докази – 2 предмети, схожі на пістолети та набої до них, направлено на проведення відповідних експертиз.

Групі зловмисників загрожує ув’язнення від семи до десяти років з конфіскацією майна. Триває досудове слідство.

Відділ комунікації поліції
Київської області

На Київщині затримали крадіїв, які “обчищали” салони автівок

Крадії

Крадії

Чоловіки «спеціалізувались» на викраденні майна з автівок. За допомогою спеціального приладу для сканування сигналізації, проникали до салону, звідки викрадали всі цінні речі та гроші. Наразі вони ґрунтовно підозрюються у скоєні серії крадіжок.

Оперативники Києво-Святошинського відділу поліції затримали двох зловмисників, коли ті намагалися здійснити чергову крадіжку з автомобіля. Сумка і рюкзак з планшетом, 5 тисяч гривень – майно, який планували «розжитись» крадії.

Ними виявились раніше судимі 32-річний житель міста Суми та 36-річний киянин. Працівники поліції вилучили у кримінальної парочки речові докази – пристрій для сканування сигналізації, рукавички, викрадене майно та гроші.

Встановлено, що відслідковували крадії потенційних жертв на автостоянках супермаркетів, поблизу банківських установ, кав’ярень. Шляхом сканування автомобіля електронним пристроєм вони відкривали двері авто та викрадали звідти цінні речі, документи та гроші.

Наразі працівники поліції перевіряють затриманих на причетність до скоєння аналогічних злочинів на території столичного регіону.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає арешт на строк від трьох до шести місяців або обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Відділ комунікації
поліції Київської області

УВАГА! Конкурс

 Виконавчий комітет  Переяслав – Хмельницької міської ради оголошує конкурс на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування:

№ 5 «Автостанція – ТТС – школа № 4»

(9 оборотних рейсів), який відбудеться

04 травня 2017 року, в залі засідань міської ради о 10:00. (більше…)

Які фото останнім часом ви вклеїли до сімейного альбому?

ОпитуванняУ період масового поширення цифрової техніки зафіксувати якусь подію в житті людини стало аж надто просто. І зберігаються потім роками ці зображення в мобільниках, планшетах, комп’ютерах. Їх власники ніби й не пам’ятають, що, якщо трапиться щось з їхніми гаджетами, ці фото зникнуть назавжди, ніби їх і не було.

Чи бережуть наші земляки традицію віддруковувати та вклеювати найкращі світлини до сімейного фотоальбому, з’ясовували журналісти «Вісника». (більше…)

Всю правду про Балаклію дізнався від брата

Перша сторінка, п'ятниця, 31 березня

Перша сторінка, п’ятниця, 31 березня

Минулого четверга зранку мене розбудив дзвінок двоюрідного брата з Балаклії:

– Ось і до нас дісталася війна. Вовка Путін зірвав артсклади. Ми о третій ночі покинули квартиру. Будинок – за п’ять кілометрів від складу, у ньому ніби під час землетрусу: щебінка з бетону висипається. (більше…)

Горе-матері, яка прирекла дітей на голодну смерть у пустій квартирі, загрожує пожиттєве

Горе-матір

Горе-матір

Жінці загрожує довічне ув’язнення або 10-15 років в’язниці.

Прокуратура Києва завершила розслідування стосовно 22-річної Владислави Трохимчук, яка закрила в квартирі двох своїх дітей самих на дев’ять днів, після чого одна дитина померла.

Про це повідомили в столичній прокуратурі.

За висновками слідства, жінка не провідувала дітей, яких залишила в замкненій квартирі. При цьому вона повністю усвідомлювала наслідки і могла запобігти трагедії. Однак вона навмисно не зробила це, в результаті чого і загинув однорічний малюк.

Таким чином, в прокуратурі встановили, що це було навмисне вбивство малолітньої дитини.

Матеріали справи відкрили для ознайомлення підозрюваній та її захисникам. Після цього обвинувальний акт направлять до суду.

Зловмисниці загрожує від 10 до 15 років в’язниці або довічне ув’язнення.

Раніше інформаційний портал “Знай.ua” повідомляв нові подробиці у справі Трохимчук. Голосіївський райсуд Києва продовжив їй арешт до 6 квітня.

Нагадаємо, 6 грудня стало відомо, що у Києві жінка на тривалий час залишила в зачиненій квартирі дітей самих без їжі. Однорічний хлопчик помер від голоду, а його дворічна сестра потрапила в лікарню.

7 грудня горе-матір заарештували.

(більше…)

“Весняні наспіви-2017”. У Переяславі-Хмельницькому змагались вокалісти

Переяславка Анна Ляч вдруге перемагає на конкурсі

Переяславка Анна Ляч вдруге перемагає на конкурсі

23 березня Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди радо зустрічав учасників VIIІ Всеукраїнського конкурсу вокальної творчості «Весняні наспіви — 2017». Організатором конкурсу виступила кафедра мистецьких дисциплін і методик навчання вишу.

За роки існування конкурсу деякі вже колишні його учасники нині є студентами нашого вишу, удосконалюють свою майстерність та завойовують призові місця на інших Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах. Надзвичайно приємно, що на VIIІ Всеукраїнський вокальний конкурс «Весняні наспіви – 2017» привезли своїх вихованців колишні студенти Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди, а нині шановані вчителі шкіл та викладачі коледжів.

На мистецьке змагання у вокальній майстерності з’їхалось багато творчої молоді з різних куточків України. У конкурсних номінаціях було представлено вокальні твори класичного спрямування, пісні сучасних композиторів, народну пісенну спадщину нашої Батьківщини.

З вітальним словом до гостей свята та конкурсантів звернулася доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри мистецьких дисциплін та методик навчання Тетяна Мартинюк:

– Сьогодні зал наповнений теплом, красою і неперевершеними талантами! Саме молодь та її добрі прагнення змінять нашу державу на краще. Хочемо побажати усім конкурсантам успіхів, гарного виступу та перемоги!

Виступи юних талантів оцінювало компетентне журі, до складу якого ввійшли провідні фахівці вокального мистецтва кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання вишу. Враховувалися виконавська майстерність, артистичність, самобутність виконання, розкриття художнього образу та інші критерії при виконанні музичних творів.

Юних вокалістів оцінювали у двох номінаціях: народна та естрадна пісня. За умовами конкурсу кожен із його учасників у номінації «народна пісня» мав змогу продемонструвати свої вокальні здібності в співі української народної пісні a cappella та зі супроводом. Вокалісти, які виступали в номінації «естрадна пісня», мали виконати два твори: естрадний твір українського композитора або українську народну пісню в естрадній обробці та естрадний твір зарубіжного автора.

За підсумками конкурсу у номінації «народна пісня» переможцями стали:

І місце – Анна Ляч (Переяслав-Хмельницька ЗОШ №7);
ІІ місце – Анастасія Рибарук (КДМШ №23):
ІІІ місце між собою розділили Олеся Стельмах (КДМШ №23) та Вікторія Бородавко (Щасливський НВК «Ліцей-ЗОШ»).

У номінації «естрадна пісня» місця були розподілені таким чином:

І місце – Ольга Лісовська (КДМШ №23);
ІІ місце вибороли Анастасія Смолінська (КДМШ №23) та Анна Овсієнко (Драбівська дитяча школа мистецтв);
ІІІ місце завоювали Андрій Мосієнко (Переяслав-Хмельницька дитяча музична школа) та Артем Качур (Щасливський НВК «Ліцей-ЗОШ»).

Після конкурсу учасники радо поділилися своїми враженнями:

Анна Ляч (учениця Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи №7):

– У конкурсі «Весняні наспіви» буру участь третій рік поспіль. Минулого року виборола перше місце в номінації «естрадна пісня». Цьогоріч спробувала свої сили відразу у двох номінаціях: «естрадна» та «народна пісня» і виборола перше місце в номінації «народна пісня».

Я брала участь у багатьох вокальних конкурсах, Всеукраїнській олімпіаді «Голос країни», але ніде не зустрічали такої чудової організації, гостинності і тепла, такої аури добра й натхнення, як на цьому конкурсі! Подобається те, що тут між учасниками дружна атмосфера, професійне журі, яке всіх конкурсантів оцінює об’єктивно.

Цей конкурс подарував нам багато хороших емоцій, зарядив весняним позитивом та приніс приємні плоди нашої роботи. В майбутньому планую вступати до Переяслава-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди на спеціальність «Музичне мистецтво».

Людмила Стрілець (с. Тинки Оржицький район Полтавська область):

– У вокальному конкурсі «Весняні наспіви» беру участь перший раз. Про нього дізналася від своєї вчительки по вокалу Світлани Швидкої, яка мене і готувала до конкурсу.

Найбільше вражає те, що між учасниками конкурсу панує надзвичайно дружна атмосфера.Організатори конкурсу все пояснюють, допомагають, підтримують. Це є дуже важливим для учасників. Адже коли опиняєшся в незнайомому місці, то в багатьох людей з’являється паніка і це може негативно вплинути на конкурсантів. А тут почуваєш себе впевнено, неначе вдома.

Після закінчення школи мрію навчатися в Переяслав-Хмельницькому вищому навчальному закладі на спеціальності «Музичне мистецтво». Думаю, в майбутньому моя мрія здійсниться.
Переможці конкурсу були нагороджені дипломами та подарунками, а їхні керівники – подяками.

Ольга Науменко,
фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Поліцейські Київщини затримали коханця, який ледь не вбив свого суперника

У селі Волиця, що на Фастівщині, любовний трикутник призвів до трагічних наслідків. Коханець, аби «усунути» на своєму шляху цивільного чоловіка 25-річної молодиці, жорстоко його побив.

До чергової частини Фастівського відділення поліції надійшло повідомлення від медичних працівників швидкої допомоги про те, що в селі Волиця побили 44-річного місцевого жителя. Потерпілого доправлено до лікарні з тяжкими травмами голови – відкрита черепно-мозкова травма, перелом кісток черепу.

За вказаною адресою прибула слідчо-оперативна група Фастівського відділення поліції. На місці події з’ясувалося, що чоловіка побив дерев’яним стільцем коханець його 25-річної дружини. Молодиця вкотре посварилась зі своїм чоловіком і викликала на захист свого коханця, який швидко приїхав «боронити» свою любов з сусіднього села.

Затримали працівники поліції нападника у Фастові. Ним виявився 47-річний житель села Бортники Фастівського району. Чолов’ягу затримано у порядку ст.208 КПК України. Він зізнався у скоєному і надав правдиві покази.

За даним фактом кримінальне провадження за ч. 1 ст. 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі від п’яти до восьми років.

Відділ комунікації
поліції Київської області

На Київщині чоловік погрожував працівникові автозаправки гранатою

граната29 березня о 13.30 до поліції надійшло повідомлення від оператора газової заправки у с. Русанів (Броварський район), що невідомий на автомобілі «ВАЗ 21099» заправив повний бак паливом та відмовився платити гроші. Натомість чоловік дістав із багажника гранату та почав погрожувати робітнику, після чого зник у невідомому напрямку.

Співробітники поліції оперативно встановили особу зловмисника та затримали його за місцем проживання. Підозрюваним виявився 37-річний безробітній місцевий житель. У нього вилучили предмет схожий на гранату «Ф-1» та відправили на експертизу.

За даним фактом слідчими Броварського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за с.129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2-х років. Досудове розслідування триває.

Прес-служба головного управління Національної поліції в Київській області

Свинячі рештки, знайдені на смітнику, дослідили на африканську чуму

Свинячі рештки знайшли за 400 метрів від музею

Свинячі рештки викинули за 400 метрів від музею

У Переяславі-Хмельницькому (Київщина) на стихійному смітнику неподалік повороту на Національний історико-етнографічний заповідник “Переяслав” (з боку об’їзної) виявили свинячі рештки: голови, ноги, шкіру й нутрощі.

Фахівці районної Держпродспоживслужби взяли з них зразок біологічного матеріалу й направили на обстеження в регіональну лабораторію ветеринарної медицини.

Як повідомив головний спеціаліст Андрій Ваш (29 років), діагноз “африканська чума свиней” не підтвердився (результат проб негативний).

За його словами,  комунальники прибрали свинячі рештки й, попередньо продезинфікувавши, закопали на глибину два метри. Територію, де вони були знайдені, прибрали й посипали хлористим вапном.

Інф. “ВП”

На Київщині бригада медиків їздитиме селами району

Василь Ілітко проводить рентген-обстеження у спеціалізованому автомобілі

Василь Ілітко проводить рентген-обстеження у спеціалізованому автомобілі

Як повідомляє в.о. головного лікаря Переяслав-Хмельницького центру первинної допомоги Наталія Царенок, у понеділок, 3 квітня, бригада медиків у складі терапевта, гінеколога, лаборанта, ЕКГ-лаборанта та рентген-лаборанта виїзного рентгенологічного кабінету працюватиме у Циблях, 4 квітня – у Єрківцях, 5 квітня – у Великій Каратулі, 6 квітня – у Пологах-Вергунах, 7 квітня – у Пологах-Яненках. Спеціалізоване авто стоятиме на території сільських медустанов.

Інф. “ВП”

На Київщині діти хворіють бронхітами та пневмоніями

Медицина

Медицина

За словами заступника головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариси Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 228 хворих. У пологовому відділенні знаходиться сім жінок та шестеро немовлят. У реанімаційному відділенні продовжують рятувати життя 59-річному переяславцю, у якого гостре порушення мозкового кровообігу.

Наразі дитяче відділення переповнене маленькими пацієнтами. Переважно діти страждають від ГРЗ, бронхітів та пневмоній.

Протягом останніх трьох днів на невідкладну допомогу надходило близько 10 викликів щодоби.

Записала Олена МАТВІЄНКО

На Київщині у вогнище впала жінка, яка страждає від епілепсії

Пожежа

Пожежа

Протягом останніх трьох днів на службу “103” надійшло 72 екстрених і 4 невідкладні виклики, повідомляє заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької станції екстреної медичної допомоги Микола Шацький. До переяславців медики виїжджали 62 рази, до жителів сіл району – 14.

У середу, 29 березня, ввечері бригада екстреної допомоги транспортувала 33-річну мешканку Згурівки до обласного опікового центру. Жінка зазнала опіків II-III ступенів 30% тіла, впавши у вогнище, яке розвела на своєму подвір’ї із всілякого непотребу. Це сталося під час припадку епілепсії, від якої вона періодично страждає.

Записала Олена МАТВІЄНКО