Архив Березень 2nd, 2017

Порошенко оголосив всеукраїнську жалобу

 Президент Петро Порошенко оголосив всеукраїнську жалобу у зв’язку із загибеллю гірників на шахті “Степанова” у Глухові Львівської області.

Про це глава держави написав у своєму Facebook, повідомляє “Газета по-українськи”.

“Висловлюю співчуття рідним та близьким шахтарів, які загинули внаслідок вибуху на шахті на Львівщині.

Підписав указ про оголошення всеукраїнської жалоби. Доручив Кабінету міністрів України провести перевірку всіх вугледобувних підприємств щодо забезпечення засобами і дотримання норм безпеки виробництва”, – повідомив президент.

Як повідомлялося, після опівдня 2 березня у селі Глухів Львівської області стався вибух на шахті. За попередньою інформацією, вісім гірників загинули, доля 20 залишається невідомою.

“Уже відкрите кримінальне провадження щодо порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою”, – повідомила речниця Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська.

Хто хоче стати банкіром?

 Профорієнтаційна робота служби зайнятості з учнівською молоддю має на меті формування у школярів активної життєвої позиції, готовності до професійного самовизначення, розуміння наскільки важливий і відповідальний крок – вибір майбутньої професійної долі, а також вивчення своїх інтересів, схильностей, характеру, фізичних можливостей тощо.

01 березня 2017 року,  Переяслав-Хмельницьким міськрайонним центром зайнятості, у рамках заходу «Крок у професійне майбутнє»  було організовано навчальну екскурсію до Переяслав-Хмельницького відділення ПАТ КБПриватБанк, з метою підвищення фінансової та економічної грамотності молодого покоління. У заході прийняли участь  – директор центру зайнятості
Красова Л.А., провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних –  профконсультант Кучеренко Т.Б., педагог-організатор та учні 10 класу Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№4.

Екскурсію офісом банку провела керівник відділення, Пархоменко Олена Анатоліївна, вона показала, в яких умовах працюють співробітники,  висвітлила їх функції і завдання, також розповіла, як взаємодіють між собою усі відділи. На прикладі установи показала, як працює банківська система України, створюються інноваційні продукти, а також які можливості і перспективи чекають на працівників банку. Олена Анатоліївна ознайомила учнів з департаментами відділення та інноваціями у банківській сфері,  розповіла, які людські та професійні якості потрібні для того, щоб працювати банкіром, дала відповідь на всі запитання учнів стосовно складності і відповідальності в роботі та проходження всіх етапів кар’єри банківського співробітника.

Під час екскурсії учні поспілкувалися з клієнтменеджером банку, спеціалістом по обслуговуванню фізичних осіб, менеджером по обслуговуванню корпоративних клієнтів, мали змогу побачити роботу касира, і навіть прослідкувати, як за допомогою детектору валют визначають оригінальність купюри.

Фахівець центру зайнятості ознайомила учнів з описом професій, які актуальні в банківських установах та запросила взяти участь в «Ярмарку професій», що відбудеться в Переяслав-Хмельницькому міськрайонному центрі зайнятості 15 березня 2017 року.

Наприкінці зустрічі учням дали змогу розглянути принцип роботи банкомату та терміналів. Усі присутні отримали подарунки – «миттєві карти Юніора» та солодощі.

Випускники висловили щиру подяку колективу ПАТ КБ “ПриватБанк” за можливість поглибити свої знання з фінансової грамотності та розширити уявлення про світ економічних спеціальностей.

 

Безробітні мають право на безоплатну правову допомогу

 01.03.2017 року в приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості було проведено семінар для незайнятих громадян за участі представника «Переяслав-Хмельницького бюро правової допомоги» в.о. начальника відділу Задорожнього Олександра Михайловича та провідного юрисконсульта центру зайнятості Яковенко Ірини Олександрівни.

Семінари із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці проходять у центрі зайнятості регулярно згідно встановленого графіку для забезпечення поінформованості громадян у сфері законодавства про зайнятість населення та соціального страхування на випадок безробіття.

Але з метою ознайомлення громадян щодо їхніх прав в частині доступу до безоплатної правової допомоги був організований цей спільний захід в рамках нещодавно підписаного Меморандуму про співпрацю між Броварським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Переяслав-Хмельницьким МРЦЗ.

В.о. начальника відділу «Переяслав-Хмельницького бюро правової допомоги» Задорожній О.М. повідомив присутнім про реалізацію ефективної державної політики у напрямку розширення можливостей доступу до безоплатної правової допомоги для громадян, зокрема для осіб, які звертаються до центру зайнятості. Також було роз’яснено про перелік послуг, які надає бюро, можливості отримання правової інформації та консультацій для громадян, доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції, а найбільш соціально незахищеним громадянам – отримання правової допомоги в суді.

Переяслав-Хмельницьке бюро правової допомоги та центр зайнятості мають на меті і надалі забезпечувати всебічну підтримку для розвитку їхнього співробітництва, спрямованого на підвищення рівня правової поінформованості  громадян, що звертаються до центру зайнятості.

Як уберегтися від гіпертонії

Гіпертонія є одним з найпоширеніших захворювань у всьому світі. Що призводить до розвитку цієї хвороби?
Фактори ризику виникнення гіпертонії: малорухливий спосіб життя; ожиріння; підвищений рівень холестерину; куріння, зловживання алкоголем; спадковість.
Гіпертонічна хвороба може виникати сама по собі – і тоді вона називається «первинною гіпертонією», але набагато частіше поширений інший варіант – коли гіпертонію провокують інші захворювання (ендокринної, сечостатевої, нервової системи, а також цукровий діабет, остеохондроз хребта, черепно-мозкові травми і т.д.). Всі ці порушення викликають підвищення артеріального тиску і можуть призвести до розвитку гіпертонії.
Чим небезпечний високий тиск?
Підвищений артеріальний тиск у першу чергу небезпечний тим, що є основною, мало не єдиною причиною, яка призводить до таких ускладнень гіпертонії, як інфаркт міокарда та інсульт.
Ось чому потрібно весь час контролювати тиск. А багато пацієнтів, які страждають від гіпертонії, недооцінюють небезпеку цього захворювання і неправильно ставляться до процесу лікування: буває так, що після місяця прийому препаратів вони вирішують, що вже вилікувалися від цього захворювання і припиняють їх прийом. Це неправильний підхід.
Гіпертонія – захворювання, яке потребує постійного лікування і спостереження. Препарати, що знижують тиск, необхідно приймати все життя, в іншому випадку все може повернутися на круги своя: тиск підскочить, а це загрожує виникненням різних ускладнень гіпертонії.
Як не допустити розвитку гіпертонії?
У першу чергу потрібно скоригувати свій спосіб життя:
1. Більше рухайтеся. При цьому необов’язково ходити в спортзал або бігати вранці. Пройдіть пішки пару зупинок до роботи або підніміться сходами на кілька поверхів – просто використовуйте будь-яку можливість більше рухатися.
2. Правильно харчуйтеся. Вчені визнали найкориснішою для здоров’я серця і судин, а також для підтримки артеріального тиску в нормі середземноморську дієту, в основі якої – риба, рослинна олія, овочі, фрукти та зелень. Таке харчування багате різними вітамінами, виводить «поганий» холестерин і підтримує здоров’я серцево-судинної системи. Не переїдайте. Намагайтеся уникати жирних, копчених, смажених страв. Обмежте вживання солі, оскільки вона сприяє підвищенню артеріального тиску. Нормальна доза солі – не більше 5-6 г на день.
3. Відмовтеся від куріння і не зловживайте алкоголем. Під впливом нікотину і алкоголю неминуче відбуваються негативні зміни в стінках судин і серцевому м’язі, що в подальшому призводить до гіпертонії. Особливо не можна зловживати пивом.
4. Контролюйте рівні холестерину і цукру в крові. Хоча б раз на півроку потрібно відвідувати лікаря-кардіолога, робити електрокардіограму, здавати аналізи, щоб відстежувати стан свого організму і в разі виникнення гіпертонії виявити захворювання на ранній стадії. А якщо вам вже поставлений діагноз «гіпертонічна хвороба», то препарати, що знижують тиск, потрібно приймати постійно.

За матеріалами інтернет-видань підготувала Олена Матвієнко

Двадцять років дякую лікарю за врятовану доньку

Сьомого грудня 2016 року минуло двадцять років від страшної аварії, яка трапилася біля села Єрківці. Я зі своїми односельцями поверталась мікроавтобусом із Києва в село Велика Каратуль. Ми всі були веселі, життєрадісні. Ніщо не віщувало біди. І раптом почула скрегіт металу… В одну мить сталася велика біда. Аварія забрала чотирьох моїх односельців: Гору Валентину Іванівну, Бугай Тетяну Миколаївну, Нерез Ольгу Василівну, Середню Парасковію Павлівну. Вони за одну мить загинули.
У тій аварії, слава Богу, донька моя Люда залишилась живою, але дуже травмувала ротову порожнину. Їй потрібна була термінова допомога, яку надали лікарі Переяслав-Хмельницької стоматологічної поліклініки. А другого дня Якименко Володимир Григорович, який на той час завідував стоматполіклінікою, пройнявшись нашим горем, особисто відвіз доньку в спеціалізований інститут до Києва, де її було вчасно прооперовано. Можливо, наш лікар уже не пам’ятає тієї події, але я вже двадцять років вдячна йому за добро, за допомогу.
Шановний лікарю, Володимире Григоровичу, доземний уклін Вам від моєї родини за Вашу чуйність, щире серце, небайдужість.
Бажаємо мужності, терпіння, витримки, здоров’я.

З повагою і вдячністю Галина Середня та її родина, с. Велика Каратуль

Пом’янули Анатолія Хмельницького

Анатолій Хмельницький – справжній патріот України. 2006 р.

Анатолій Хмельницький – справжній патріот України. 2006 р.

26 лютого в актовому залі НІЕЗ «Переяслав» громадськість міста вшанувала пам’ять активного просвітянина та громадського діяча Анатолія Хмельницького. Засідання вів краєзнавець і письменник Олег Коломієць. Спогадами про А. Хмельницького поділилися колишні міські голови, з якими він працював, – Г.Р. Сокур та І.П. Якименко. Виступили також просвітяни Микола Корпанюк, Павло Колесник, Микола Стаценко, Дмитро Тетеря, Василь Гречко, Світлана Шевченко, Володимир Воловик та інші. На проекторі демонструвалися світлини, що відображали культурно-просвітницьку діяльність нашого друга, який помер 16 січня ц.р., а також прозвучали його улюблені пісні. Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері.
Наталія Заїка,
голова міського осередку товариства «Просвіта»

Важкі заробітки

Марина їхала у маршрутці, жадібно розглядаючи через спітніле вікно сонне місто:
– П’ять років на заробітках, а здається, минула ціла вічність! Ось цього магазинчика тоді тут ще не було, а на цій клумбі вона із подружками саджала чорнобривці та левині ротики. А на отій лавці біля вокзалу зустрічалася із Сашком. Як швидко промайнув час!
Вийшла на зупинці й здригнулася, побачивши на стовпі клапоть паперу, де пропонували роботу за кордоном. Пригадала задушливу кімнату, схожу на барак, підлогу, застелену солом’яними матрацами та драними ковдрами, як обливаючись сльозами, писала СМС-ки додому, що у неї все добре. Але кожну ніч картала себе за те, що у гонитві за грошима покинула рідних. Підбігла до чоловіка та донечок, примусила себе усміхнутися:
– Мої любі, кохані, мамуся повернулася, привезла гроші та подарунки!
Вдома дівчатка приміряла сукенки та кофтинки, чоловік, перерахувавши гроші, пригорнув дружину:
– Нікуди більше не відпущу тебе, схудла, трішки змарніла, але така ж красуня, як і була. Відпочинь з дороги, завтра буде повна хата людей! Друзям не терпиться почути, як тобі там жилося та працювалося.
Притулила голову до подушки, задрімала. Снилося, що збирає полуницю, повзає згорблена на колінах серед кущів. Ломить спину, зводить суглоби, на мить вона розгинається й знову продовжує свій тяжкий труд, бо треба виконати норму, не гуляти ж сюди їхала! Розтулила очі:
– Господи, це сон, лише сон!
Вранці перед люстерком чепурилася. Підвела очі, нафарбувала губи, склала волосся в зачіску.
– Ледве впізнали – струнка, мов дівчинка! Як воно там? – подруги щебетали, не вгаваючи.
– Чудово! Задоволена, що поїхала, а то сиділа б тут серед городів, курей та свиней у провінційному містечку й до старості нічого б не побачила. У вихідні сиділи в кафе, перепробувала усі екзотичні фрукти, а які там сукні, а які вина! Я й вам привезла дещо в подарунок.
Заходилася витягувати із валізи широченні шовкові штани, яскраві блузки, дерев’яні прикраси. У душі посміювалась з подруг, які тішились, мов діти, приміряючи іноземне дрантя, вбачаючи в ньому обновки.
– Яка краса! Звісно, що тут такого не купиш. Як ми тобі заздримо, світу побачила!
– Беріть, дорогенькі, у мене ще є жіночі не то колготи, не то лосини, одні у блискітках, а інші у стразах. Будете, мов кінозірки.
Хотіла було сказати, що такі речі там одягають повії, але стрималася: «Нехай натягують, ото реготу буде на все місто, коли пройдуться в обновках! Подарунки подружкам стануть мені невеличкою компенсацією за усі п’ять років, які провела без чоловіка. Знаю, що кружляли біля мого Сашка, мов мухи біля меду! Звісно, що і я не свята та божа, мала спочатку Педро, потім Міхася, але мій Сашуня про це ніколи не дізнається! Більшість молодих жінок, які їдуть на заробітки, мають так званих «покровителів», із якими підживають. Це, повертаючись додому, вони розповідають про те, як їм підвезло із роботою й трапилась хороша пані, яка гарно платила. А про інше – мовчок».
Провівши подружок, повільно йшла додому, радіючи тому, що нікуди не треба більше поспішати й нікому прислужувати. Повз неї пройшло кілька молоденьких дівчат, почула розмову:
– Знайома недавно працює в Італії, а вже купила житло, а від заможних чоловіків відбою немає!
У Марини запекло в грудях. «Дурненькі, гарно там, де нас нема».

Людмила Левченко

Ювілей обласної організації святкували і ветерани з Переяславщини

Патріотичний концерт підготували студенти

Патріотичний концерт підготували студенти

У Білій Церкві відбулися урочистості з нагоди 30-річчя утворення Київської обласної організації ветеранів України. У святкуванні взяла участь і невелика делегація від нашого району та міста, яку очолювали Любов Тенетко та Єлизавета Миздренко, голови рад ветеранів.
Ветеранську спільноту у стінах свого закладу гостинно приймав ректор Білоцерківського національного аграрного університету Анатолій Даниленко. Вітальні слова присутнім адресували заступник голови обласної ради Микола Стариченко, голова обласної організації ветеранів Микола Томашов та інші гості. Вони щиро вітали ветеранів з визначною подією, дякували за їхню працю і внесок у патріотичне вихованні молоді. Низку ветеранів за активну громадянську позицію та небайдужість відзначили подяками. А Єлизавета Миздренко піднесла гостям переяславський коровай. Патріотичний концерт підготували студенти університету.
Київська обласна організація ветеранів України налічує 37 районних та міських осередків, 989 первинних організацій, які об’єднують близько 400 тисяч членів. Велику увагу приділяє роботі з інвалідами, учасниками бойових дій, ветеранами війни.

Інф. «ВП

Найдешевша електрика обійдеться в 90 копійок за кіловат

Вартість електроенергії для населення  вчергове зросла з 1 березня 2017 року. Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26.02.2015 №220  було запроваджене поетапне підвищення тарифів на п’ять періодів упродовж двох років. Нинішнє має бути останнім.
Цього разу електрика для населення дорожчає відразу на 20,6 відсотка і зведена лише до двох тарифних позицій, тоді як попередні періоди таких було три. Також відмінена своєрідна преференція для сільського населення, яке досі платило за мінімальним тарифом за обсяг до 150 кВт електрики на місяць, тоді як для інших такий обсяг був 100 кВт.
Тож відтепер для всіх побутових споживачів  мінімальний тариф – 0,9 грн. за 1 кВт електроенергії,  використаної обсягом до 100 кВт (включно) на місяць. Кожен кіловат понад цей ліміт обійдеться в 1,68 грн.
Змінені умови оплати і для споживачів, які користуються в житловому секторі електрокотлами. На опалювальний період для них встановлений ліміт споживання за мінімальним тарифом  обсягом 3000 кВт на місяць.  До цього часу це було на 600 кВт більше.
Пільгові тарифи, тобто по 90 копійок за кіловат,  залишені для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії, а  також для гуртожитків.

Інф. «ВП»

Які весняні квіти вас радують найбільше?

Мабуть, ніякі інші рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. Проліски, підсніжники, крокуси, мускарі, нарциси, тюльпани неабияк радують нас своїми барвами після холодної зими.
Які весняні квіти викликають найбільше позитивних емоцій у наших земляків, поцікавилися журналісти «Вісника».

Андрій Середа, 41 рік, місто:
– Не скажу, що я аж так трепетно ставлюся до квітів, проте місцина біля колодязя в нашому дворі мені подобається. Там ростуть підсніжники і проліски. Їх особисто посадила там моя теща Ольга Олександрівна. Подобається, що вони найперші і ніколи не бояться снігу і морозу, вилазять із землі. Хоча, чесно кажучи, не завжди й пам’ятаю, які з них білі, а які сині. А ось конвалії я посадив особисто – попросила дружина, тож, їдучи повз Діброву, став і накопав. Там їх – хмари.
Анастасія Павленко, 22 роки, місто:
– Із весняних квітів найбільше я люблю тюльпани та нарциси. Завжди милуюся й первоцвітами: підсніжниками, пролісками та крокусами. Вони вже пробуджуються у садку моєї бабусі в Стовп’ягах. А цими вихідними зі своїм хлопцем поїду на дамбу по лозові котики. А загалом весною треба радіти кожній зеленій рослинці.
Тетяна Рижа, 30 років, с. Виповзки:
– Найбільше весною чекаю цвітіння ірисів, хоча це аж у травні. У мене їх 86 кущів і всі різні. Вирощую іриси чотири роки. А взагалі в мене багато квітів. На клумбах ростуть також тюльпани, півонії, жоржини, троянди. А найпершими зацвітають проліски. Мабуть, як і більшість жінок, найбільше радію  букету троянд. Хоча для мене краще, щоб дарували квіти у вазонах, бо в букетах вони швидко в’януть.
Володимир Марченко, 34 роки, місто:
–  Я пасічник-початківець. У мене є десять бджолиних сімей. Тож зовсім не дивно, що мені  до вподоби перші квіти, у яких багато пилку. Навесні, після того, як бджола зробила перший обліт і температура повітря поступово підвищується, комаха вирушає в пошуках пилку та нектару. І хоч пасічники підставляють рамки із пергою у вулик, бджола із задоволенням приносить свіжий пилок із квіток мати-й-мачухи, бордюрних крокусів та різноманітних анемонів. Тож як і бджолі, так і мені ці квіти дуже подобаються.
Ганна Литовченко, 58 років, с. Переяславське:
– Подобаються різні, звісно, і тюльпани. У нас он під вікнами у затишку проти сонця вже зійшли на грядці. Виростуть великі червоні до початку травня. Прикрашатимуть подвір’я. Ще є така квітка примула. Колись була у Сваляві на Закарпатті взимку. Побачила її біля струмка. Там сантиметрів 15-20 було незамерзлої землі, і вона росла. У мене ці квітки ростуть як кімнатні в горщиках, але поки що не цвітуть. Можливо, пізніше.
Микола Лесик, 66 років, с. Циблі:
– Я працюю в госпіталі на очисних спорудах і тому щодня бачу, як оживає природа. Ось-ось розкриються вербові котики, їх зараз можна зрізати, поставити у вазу і на Восьме березня буде подарунок. Через тиждень з’являться сині проліски, трохи пізніше – сон, ряст, мати-й-мачуха. Я часто приношу своїй дружині Олі весняні квіти. Знаю, де найраніше зацвітають конвалії, і місце, де їх можна знайти найпізніше. Вдома я пробував садити квіти, які приносив із лісу. Однак чогось їм не вистачає – сезон поцвітуть і все. А в природному середовищі – це краса, первоцвіти мене радують особливо, бо це означає, що зимі кінець.

Тепер я маю або віднести свої гроші окупантам, або відмовитися від монопольної послуги телефонії

 У перший час, коли Росія окупувала Крим і відправила своїх військовиків на Донбас, чимало українців підтримало акцію відмови від споживання товарів, привезених з країни-окупанта. Я теж охоче видивлялася штрих-коди, шукаючи «460», детально читала інформацію на упаковці і відкладала подалі снікерси та кавові «жокеї-жардіни» російського фасування. Хоч і доводилося часом нехтувати вигідною ціною, однак почуття власної гідності брали верх. З часом «споживчий патріотизм» загасав у міру того, як додавалося інформації про справжній стан російсько-українських бізнесових відносин: піднесення змінилося розчаруванням.
А це ось на платіжці «Укртелекому» помітила, що власник компанії змінив банк обслуговування абонентів з українського на російський «Альфа-банк». Це означає, що я маю або віднести свої гроші окупантам, або відмовитися від монопольної послуги телефонії. І мої емоції з цього приводу на папір краще не викладати.

Валентина БАТРАК

На Київщині керівництво села нагріло руки на закупівлі ліхтарів для освітлення вулиць

 

"Стоп корупції"

“Стоп корупції”

Активісти “Стоп корупції” на прохання громади села Гора Бориспільського району Київської області взялись за розслідування справи про зловживання службовим становищем посадовцями сільської ради. Справа про махінації під час проведення закупівель відкрита у прокуратурі району в грудні 2016 року, однак жодних результатів розслідування немає.

Про це повідомили активісти “Стоп корупції”.

“За словами жителів села Гора, що на Бориспільщині, повідомили про численні факти порушень та корупції з боку місцевих посадовців. Наприклад, у 2016 році сільська рада закупила за завищеною ціною ліхтарі для вуличного освітлення. За один освітлювальний елемент заплатили 4500 гривень. Представники громади проконтролювали ринок освітлювальних приладів та знайшли аналогічну продукцію вдвічі дешевше. Чиновники настільки обізнані у корупційному мистецтві, що зметикували та в документах на закупівлю прописали, що ліхтарі екологічні, так нібито пояснили їх вартість”, – розповів правозахисник “Стоп корупції” Ігор Бондарчук. (більше…)

На Київщині чоловіка зв’язали, побили і забрали в нього гроші

Злочин

Злочин

Як стало відомо редакції “Вісника”, вночі з 1 на 2 березня до оселі жителя Переяслав-Хмельницького, 1951 р.н., пробралися грабіжники. Вони вимагали в того гроші за уже звичним для Переяславщини останнім часом сценарієм: зв’язували і били доти, поки той не віддав їм свої заощадження.

Від госпіталізації чоловік відмовився. Від невідомих йому осіб він зазнав забоїв обличчя і голови, а також закритої черепно-мозкової травми. Амбулаторну допомогу отримав від медиків, яких сам же й викликав.

На момент виходу цієї публікації на місці злочину працювала слідчо-оперативна група.

Інф. “ВП”

На Київщині п’яний онук викликав швидку до своєї дужої бабці

Швидка допомога

Швидка допомога

Як повідомив заступник головного лікаря з медичної частини станції екстреної медичної допомоги Володимир Чирка, протягом останніх чотирьох днів до служби “103” надійшло 119 екстрених і 3 невідкладних виклики. До переяславців “швидка” виїжджала 85, а до селян – 34 рази. Останнім часом значно збільшилося викликів до хворих на ГРЗ.

У середу, 1 березня, чоловік із Цибель зателефонував на “103” і повідомив, що його бабуся потребує негайної медичної допомоги. Щойно бригада лікарів зібралася в дорогу, як знову надійшло повідомлення із того ж місця виклику. Щоправда цього разу телефонувала жінка, яка попросила не їхати до неї, бо вона дужа і здорова. То просто її онук напився і надумав так “підлікувати” свою бабцю.

Записала Олена МАТВІЄНКО

На Київщині дівчинка потрапила до реанімації

Швидка допомога

Швидка допомога

Як повідомила заступник головного лікаряПереяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 235 хворих. У пологовому відділенні – 11 жінок і восьмеро немовлят. Протягом останніх трьох днів на невідкладну допомогу надходило близько 12 викликів щодоби.

У середу, 1 березня, пізно ввечері до реанімаційного відділення в тяжкому стані потрапила 9-річна дівчинка із міста, у якої виявили цукровий діабет. Наступного дня її було госпіталізовано до обласної лікарні.

Записала Олена МАТВІЄНКО

У Києві поліція розшукує зловмисника, який викрав маршрутку з пасажирами

Викрадена маршрутка

Викрадена маршрутка

Сьогодні, 2 березня, на Райдужному масиві невідомий викрав маршрутку, влаштував стрілянину та перегони, протаранив 2 авто та утік від поліції. Про це повідомляє “Моя Київщина” з посиланням на сайт “Dtp.kiev.ua”.

“На вулиці Малишка, 15 поблизу АТБ чоловік, погрожуючи пістолетом, викинув водія з маршрутки, у якій були пасажири. Відкрив вогонь. Люди встигли вискочити. Почалось переслідування”, – йдеться в повідомленні.

На перетині бульвару Перова і проспекту Алішера Навої маршрутка протаранила автомобіль, постраждав водій. А через 3 км на колі на вулиці Райдужній протаранила поліцейську “Ниву”, яка перекривала зловмиснику дорогу.

“Патрульні відкрили вогонь по маршрутці “Ісузу”, пошкоджені колеса і лобове скло. Через 2 км бандит виїхав до залізничної станції “Троєщина”, маршрутка не могла продовжувати рух, зловмисник утік”, – йдеться у повідомленні.

Відзначається, що поліцейські зробили близько 10 пострілів по колесах.

У результаті події одна людина отримала поранення. За попередніми даними, це водій маршрутки. Розбиті три автотранспортні засоби.

Поліція розшукує зловмисника – чоловіка зростом 170-185 см у віці 30-35 лет, був одітий у чорний камуфляж.

 Українцям відкриють базу даних для досліджень родоводу

Родовід

Родовід

У травні у вільному доступі запрацює онлайн-база даних про два мільйони мешканців України, народжених у період 1650-1920 років. Про роботу над проектом та перспективи його розвитку ZAXID.NET розповів його керівник Ігор Гошовський.

За чотири роки дослідники зібрали, систематизували та проіндексували інформацію про 1 878 945 осіб з усіх регіонів України: більше із західної та центральної України, але також зі сходу. Основний масив даних зібраний про людей, які жили у другій половині XIX – на початку XX століття.

Ігор Гошовський розповів, що десять років тому, будучи за освітою істориком, захопився дослідженням власної генеалогії.

«Я звертався за інформацією до різних архівів. Цей процес тривав п’ять-шість років. Мені вдалося дослідити чотири гілки роду по 10-12 поколінь. Безперервні ланки сягнули початку 18 століття. Якщо враховувати осіб із бічних ланок (двоюрідних, троюрідних і далі), то загалом знаю імена та прізвища близько двох тисяч людей», – розповів він.

За словами Гошовського, документи, до яких він звертався, під впливом часу починають просто розсипатися на порох. Не раз закрадався сумнів, чи хтось ще зможе що-небудь у них прочитати. Так і зародилася ідея почати їх оцифровувати та індексувати вказані у документах імена та прізвища в базу.

Оцифрування для пам’яті

За кордоном давно існує практика оцифрування та індексування архівних документів для збору та систематизації інформації про людей, які жили на цій землі раніше. Такі бази даних є у багатьох країнах Європи, зокрема, у сусідній Польщі. Вони налічують інформацію про мільйони людей.

В Україні держава цього напрямку досліджень не фінансує. Гошовський є керівником невеликої IT-компанії Runsite, тому власним коштом та ресурсами організував невелику команду, що працює над формуванням бази та сайту, яка запрацює онлайн у травні.

Керівник проекту уточнив, що база даних буде корисною у першу чергу тим, хто збирає інформацію про свій рід. Це дасть змогу довідатися про давніх родичів у режимі реального часу, без потреби самостійно їхати в той чи інший архів, який розташований в іншій області, або на території сусідньої держави.

Отримавши інформацію із бази даних, людина зможе, до прикладу, за допомогою спеціальних онлайн-платформ сформувати своє родове дерево. Однак, якщо йдеться про іншу практичну мету, наприклад, збір документів для отримання «карти поляка», то база допоможе лише перевірити родові зв’язки, довідатися про місце народження, життя чи смерті родича, а відтак правильно вибрати архіви, до яких варто звертатися за документами.

Вочевидь, буде корисною ця база і для професійних істориків, адже по сотнях населених пунктів будуть сформовані списки мешканців, що проживати там понад сто років тому.

Що вдалося дослідити

На сьогодні уже зібрано та проіндексовано інформацію про понад 1,8 млн українців. Є їхні прізвища, імена, по-батькові, також є інформація про дату народження або смерті, відповідні населені пункти, і часом інша додаткова інформація. Зокрема, з Львівщини та Тернопільщини сумарно проіндексовано інформацію про 120 тис. осіб.

«В Україні існують правові проблеми з публікацією сканів метрик, тому відкрита база буде містити лише проіндексовані прізвища та імена зазначених у документах осіб», – уточнює Гошовський.

Дослідники зібрали та про індексували інформацію не лише з метричних книг, але й чималої кількості інших джерел. Зараз триває робота з індексації списків втрат вояків Австро-Угорщини – усі особи, народжені в Галичині, Буковині та Закарпатті потрапляють у базу. Таких даних є уже 9 тис. осіб, і ця робота продовжуватиметься ще декілька місяців.

Опрацювавши інформацію з «воєводських вісників», у яких місцеві адміністрації публікували списки мешканців, вдалося зібрати відомості про мешканців Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Волині, Рівненщини за період 1920-х років. Це джерело дозволило сформувати списки ще на понад 10 тисяч осіб. У базу даних увійшла також інформація про українців, які брали участь у національно-визвольних змагання тощо.

Окремий напрям – індексація списків виборців до Сейму 1920-1930-х років. Наразі робота ведеться з документами по Волинському воєводству, але у перспективі також інші регіони України, що входили на той час до складу Польщі.

Джерелом інформації про мешканців Галичини, Буковини, центральної та східної України є так звані адресні та пам’ятні книги губерній та міст. Частково опрацьована інформація по Полтавській, Подільській, Волинській губерніях. Якщо говорити про міста, то це списки мешканців Львова, Чернівців, Миколаєва, Полтави тощо.

Родовід українців

Ігор Гошовський вважає, що є достатньо архівних джерел, щоб генеалогічна база даних про мешканців України розширити до 5-6 млн осіб.

«Щоб зібрати інформацію про 2 млн людей, нам знадобилося чотири роки. Хочеться, щоб надалі база наповнювалася значно активніше, і інформацію про чергових кілька мільйонів осіб вдалося викласти значно швидше, а не чекати знову стільки років. Для цього ми хочемо залучити додаткових працівників і збільшити темпи роботи. При цьому хочемо, щоб доступ до бази був безкоштовним», – зазначив керівник проекту.

За його словами, для цього проект потребує фінансової підтримки.

«Ми запустили промосайт www.pra.in.ua, призначений для збору коштів на реалізацію проекту та залучення додаткових працівників для збільшення темпів індексації. Навіть по 50 грн, але з широкого кола – це вже буде щось. Підтримати проект можна зараз, або ж дочекатись травня, коли він почне працювати», – сказав він.

Українців штрафуватимуть за проживання не за місцем реєстрації

скачанные файлыРеєстрація на новому місці потрібна, якщо вдома не проживають понад 30 днів. Українці, які не проживають за своїм офіційним місцем реєстрації понад 30 днів, повинні “прописатися” за новим місцем перебування, – повідомляє “ТСН”.

За невиконання такої норми спочатку попередять, а потім під час кожного виявлення порушення накладатимуть штрафи в 17-51 грн. Такі норми записані в постанові Кабміну №207 від 2 березня 2016 року.

Відповідно до новацій, функції реєстрації передали з Державної міграційної служби до місцевих органів влади. Людина, котра виписалася з попереднього місця проживання, повинна зареєструватися за новим місцем упродовж 30 днів. Також потрібна реєстрація для тих людей, які виїхали з дому на понад місяць на навчання, роботу тощо. Про це пише “Сегодня”.

Водночас знятися з попереднього місця реєстрації можна буде одночасно з реєстрацією на новому, адже в Україні існує електронний Єдиний демографічний держреєстр. Експерти зазначають, що вимога щодо реєстрації на новому місці зменшить проблеми, скажімо, під час обслуговування в медичних закладах. Проте досить часто приїжджі нелегально орендують житло, власники побоюються їх реєструвати та відповідно не сплачують 15% податків від орендної плати.

“У нас до половини працездатних проживають не за місцем реєстрації, а там, де можна знайти роботу. Це створює проблеми і самим приїжджим – вони змушені, наприклад, давати хабара в лікарнях за лікування. Але отримати прописку їм буде складно: господарі найманого житла часто відмовляються реєструвати квартирантів, побоюючись, що потім їх не випишеш. Та й податки платити вони не хочуть (15% доходу)”, – говорить юрист Володимир Столітній.

Штрафи за відсутність реєстрації подолян йтимуть до місцевого бюджету, влада буде зацікавлена у виявленні тих, хто живе, але не “числиться”.

“Через виявлення приїжджих можна буде вийти на підпільних орендодавців, оштрафувати їх за незаконне підприємництво і змусити платити податки. Можливо, влада почне заохочувати “стукацтво” сусідів на квартирантів і їхніх господарів”, – говорить юрист Василь Мірошниченко.

На Київщині зниищили 10 кілометрів браконьєрських риболовних сіток

 1 березня працівники Київського рибоохоронного патруля разом із громадськістю знищили 10 кілометрів риболовних сіток. Про це повідомляє “agronews.ua“.

На Київському водосховищі відбулась акція з утилізації знарядь незаконного вилову, конфіскованих Київським рибоохоронним патрулем. Під час події було знищено сокирами 10 кілометрів браконьєрських сіток, ятері, «косинки», «телевізори». Їх було вилучено патрульними протягом 9 місяців роботи. В утилізація незаконних снастей також взяла участь риболовна громадськість.

Риболовні сітки рубали сокирами

Риболовні сітки рубали сокирами

Всього за 9 місяців роботи рибоохоронний патруль провів 747 рейдів та зафіксував 943 порушення, вилучив 999 знарядь лову (сіток, волоків, неводів тощо), вилучив 7075 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибному господарству складають більше  1,2 млн  грн.

“Наявність сучасної техніки дозволить рибоохоронним патрульним працювати ще оперативніше та ефективніше. На оснащення «пілотного» Київського рибоохоронної патруля було виділено 15 млн грн. з державного бюджету. Відбір підрядників, закупівля човнів і автомобілів проводилися через систему ProZorro. Це дозволило заощадити понад 1 млн гривень. Зекономлені кошти було направлено на придбання додаткового обладнання – ехолотів, приладів нічного бачення, станцій зв’язку”, – повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Він додав, що цей досвід буде використано і для інших регіонів України, де починає роботу патруль. В 23 регіонах України було відібрано керівників рибоохоронного патруля. В 5 областях патрульні вже приступили до роботи і найближчим часом запустяться ще 2 регіони. Також повністю вирішено питання із забезпеченням патруля по всій Україні паливно-мастильними матеріалами.

Начальник Київського рибоохоронної патруля Володимир Мухін розповів, що за лютий місяць було проведено 120 рибоохоронних рейдів, викрито 173 порушення та вилучено 169 незаконних знарядь лову.

“Зараз ми отримали все необхідне для того, щоб сфокусуватися на спецопераціях по виявленню значних порушень правил рибальства та боротьбі з браконьєрством. Придбано автівки та човни різної технічної характеристики і потужності двигуна. Як тільки повністю зійде лід, приступаємо до нових спецоперацій на водоймах”, – додав Володимир Мухін.

Громадськість акцентувала увагу, що сьогодні штрафи за порушення правил рибальства є недостатніми. Їх потрібно збільшувати, щоб займатися браконьєрством, було економічно не вигідним. Те ж стосується торгівлі незаконно виловленою рибою.

“Необхідно максимально піднімати штрафи, щоб ліквідувати у браконьєрства фундамент – збут. Якщо не буде збуту незаконний вилов риби втратить сенс”, – наголосив Голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

На Київщині знайшли по-звірячому вбиту жінку (ФОТО)

фотоУ місті Ірпінь, що на Київщині, виявили труп жінки. Про це повідомляє dtp.kiev.ua на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Згідно з інформацією, оголене тіло знайшли у дворі одного з будинків. Невідомі зґвалтували жертву, а потім забили її до смерті.

Правоохоронці намагаються знайти злочинців. Ніякої інформації про загиблу, на жаль, немає.

За електроенергією на Київщині дорожчатимуть й інші комунальні послуги

755919_a_145_8423 лютого на черговій сесії Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область), крім іншого, було розглянуто роботу ряду комунальних підприємств міста. Про виконання фінансового плану ВУКГ за минулий рік розповів його керівник Анатолій Фесенко. Зазначив, що чистого доходу отримали 12 млн. 606,7 тис. грн., хоч планували лише 11 млн. 700 тис. грн. А от збитків за минулий рік підприємство отримало 308 тис. грн. Пояснив, що причиною збитків став тариф на водовідведення та водопостачання.

– Якщо міськвиконкомом, – зазначив, – тариф затверджується без будь-яких зайвих накруток, то отримувати прибутки немає з чого. А зростання цін на електроенергію та інше, чого не можна зпрогнозувати, лише ускладнює ситуацію, збільшує нашу збитковість.

Враховуючи збільшення мінімальних зарплат, податків, чергове підвищення вартості електроенергії, ВУКГ подало до міськвиконкому на затвердження скоригований тариф. Вартість водопостачання в ньому планується збільшити на 17 %, водовідведення – на 19 %. Рівень проплат за цим скоригованим тарифом вже включено до фінансового плану підприємства на цей рік. Як наголосив керівник комунального підприємства, якщо тариф не буде затверджено на черговому виконкомі, то вони знову нестимуть збитки

Гурт «X-rays» презентував нову пісню на радіо “Промінь” (Відео)

1 березня на радіостанції «Промінь» (програма “Молода музика”)  гурт «X-Rays» із Переяслава-Хмельницького презентував нову пісню “Знак”.

Інтерв’ю боксера Владислава Баранова перед боєм за титул чемпіона СНГ

Бій за титул чемпіона СНГ

Бій за титул чемпіона СНГ

Вечір боксу і ММА (змішаних єдиноборств) відбудеться в Березівському (Свердловська область, Росія) 4 березня.

Головною подією вечора стане десятираундовий поєдинок за правилами професійного боксу за титул чемпіона СНД і слов’янських держав за версією WBC в напівсередній вазі (до 66,7 кг). Володар пояса, 21-річний  Владислав Баранов (уродженець Переяслава-Хмельницького), який представляє Україну, зустрінеться з російським претендентом 31-річним Вагінаком Тамразяном.

Перед боєм Владислав Баранов дав інтерв’ю. Зокрема, згадав своїх перших тренерів із  Переяслава-Хмельницького.

Далі повний текст  інтерв’ю (російською мовою).

— Как ты попал в бокс и почему выбрал именно этот вид спорта?

— Моими первыми тренерами были Василий Васильевич Гречко и Александр Владимирович Смирнов в городе ПереяславХмельницкий. Моя мама знакома с Василием Васильевичем Гречко еще со школьных лет. Он пригласил меня на тренировки, когда мне было восемь, с того момента я и начал заниматься. Были незначительные перерывы, поскольку я был еще мал и хотелось гулять, но я продолжал тренироваться.

— Почему ты решил перейти в профессионалы и насколько быстро адаптировался к профессиональному боксу после любительского?

— Я всегда хотел боксировать на профессиональном ринге. Перед тем как перейти в профессионалы, я почти два года не боксировал. В связи с некоторыми жизненными ситуациями я решил завязать с боксом. Я думал, что бокс для меня закончен, но спустя два года я встретился со своим вторым тренером, Юрием Нужненко, у которого я тренировался в спорт интернате БВУФК ( Броварское высшее училище физкультуры) и он мне предложил попробовать боксировать в профессионалах. Дебютный бой прошел не слишком удачно для меня, я отдал победу по очкам. Но это стало для меня толчком и пробудило во мне желание тренироваться и боксировать по профи. Уже после нескольких выигранных боев я начал чувствовать себя уверенно в профессиональном боксе.

— Как получилось, что ты стал боксировать в России?

— Мы с моей бывшей менеджерской компанией подписали контракт с промоутерской компанией «РМК Боксинг Промоушенс».

— Что ты знаешь о своем будущем сопернике Вагинаке Тамразяне? Видел ли ты его бои, и если видел, то, как оцениваешь его уровень?

— Конечно же я смотрел бои Вагинака, изучал его как минусы, так и плюсы. Физически крепкий, хорошо дышащий и настойчивый боксер.

Рассчитываешь ли ты на всю дистанцию предстоящего поединка или постараешься закончить бой досрочно?

— Я всегда рассчитываю на полную дистанцию, а все остальное зависит от работы и от ситуации в ринге.

— Как бы ты охарактеризовал себя как боксера по стилю и манере?

— Я очень настойчивый и часто агрессивный в ринге. Но всегда заставляю эту агрессию работать на себя, не поддаваясь эмоциям. Всегда пытаюсь вести бой умно, рассчитывая на свою скорость и реакцию.

— Твои цели в боксе?

— Я хочу достичь максимальных высот.

— Как ты считаешь – можно ли профессиональным боксом заработать на жизнь?

— Можно. Можно зарабатывать не только себе на жизнь, а и на будущее своим детям

У тебя довольно необычная внешность для гражданина Украины – у тебя есть африканские корни, как у Исмаила Силлаха?

— Я украинец до корней волос, у меня отец африканец (Конго), а мама — украинка.

— Есть ли у тебя любимые боксеры? На кого ты равняешься в этом плане?

— Есть боксеры, которые меня мотивируют, такие как Мухамед Али, Рой Джонс-младший, Мэйвезер-младший, но есть много и других боксеров, которые историей своей жизни и путем к успеху заставляют не опускать руки и идти вперед.

— Чего от тебя ждать публике, которая придет на твой поединок 4 марта в Березовском? Чем ты хочешь запомниться зрителям?

— Я покажу хороший и интересный бокс, а все особенности зрители увидят в ринге 4 марта!

 

У Києві зіткнулися п’ять машин

ДТП

ДТП

У середу ввечері, 1 березня, у Києві сталася масштабна аварія.

Про це повідомили на сторінці спільноти “dtp.kiev.ua” у соціальній мережі facebook.

Згідно з інформацією, дорожньо-транспортна пригода сталася на проспекті Петра Григоренка у Дарницькому районі столиці.

“Chevrolet Cruze зібрав чотири авто. Не відволікайтеся від управління!” – підписав фотографії автор публікації.

У музеї Києва кожен може провести наукові експерименти

У музеї

У музеї

Музей популярної науки і техніки «Експеріментаніум» в Києві – це науково-розважальний центр, де наочно і доступно демонструються закони науки і явища навколишнього світу.

Постійна експозиція музею налічує близько трьохсот інтерактивних експонатів і охоплює основні розділи фізики, які вивчаються в школі: механіка, молекулярна фізика, електрика і магнетизм, оптика, акустика.

Експонати призначені для того, щоб відвідувачі могли самі проводити досліди, які ілюструють роботу того чи іншого закону природи. (більше…)

У Циблях відбудеться вистава “Кайдашева сім’я”

Театральна студія "Оберіг"

Театральна студія “Оберіг”

4 березня в будинку культури села Циблі (Переяслав-Хмельницький район, Київська область) відбудеться вистава “Кайдашева сім’я”, яку підготувала театральна студія “Оберіг”.
Початок о 19:00.
Вхід вільний.


Дизайн: Cliplib