Архив Квітень 6th, 2017

На Київщині бригада медиків їздитиме селами району

2-768Як повідомляє в.о. головного лікаря Переяслав-Хмельницького центру первинної допомоги Наталія Царенок, у понеділок, 10 квітня, бригада медиків у складі терапевта, гінеколога, лаборанта, ЕКГ-лаборанта та рентген-лаборанта виїзного рентгенологічного кабінету працюватиме у Горбанях, 11 квітня – у Ковалині, 12 квітня – у Дівичках, 13 квітня – у Козлові, 14 квітня – у Сомковій Долині. Спеціалізоване авто стоятиме на території сільських медустанов.

Інф. “ВП”

Останній допис героя Олександра Довгого

NgPYV3JbEPYМи живемо і не знаємо чи прийде “завтра”… Останній допис на сторінці Олександра був такий; “Війна – це коли для щастя треба всього п’ять годин. П’ять годин безперервного сну. Зовсім не потрібні м’які перини і подушки. Зовсім не потрібні верблюжі ковдри. Потрібно тільки п’ять годин, щоб тебе ніхто не чіпав. Можна тільки мріяти о п’яти годинах. Бо шість тобі ніхто спати не дозволить. Ти вже чув вираз “на тому світі виспишся” – це про нас – чорноробів війни…” (більше…)

Які сорти картоплі ви будете садити?

ОпитуванняКартопля для українців все ще залишається «другим хлібом», тож вирощування цієї культури – надважлива справа. Успіх її багато в чому залежить від правильно підібраних сортів. Весна ж цьогоріч прийшла, як ніколи рано. Чи встигли наші земляки підготуватися до городництва, чи мають необхідні сорти, поцікавилися у них журналісти «Вісника». (більше…)

“Великі події приходять на голубиних лапках”

Перша сторінка, п'ятниця, 7 квітня

Перша сторінка, п’ятниця, 7 квітня

Я була серед тих, хто не вірив, що це коли-небудь трапиться. Тротуар на Шкільній, скільки тут ходжу, а це таки тридцять вісім років, завжди був поганим, а останнім часом просто жахливим. І коли ми в газеті писали, що на ремонт виділили чималі гроші, я не вірила, що він розпочнеться. Тільки коли минулої осені під вікнами офісу «Вісника» з’явилась потужна техніка й почались роботи, в мене з’явилась надія. Проте, ще з часів соціалізму спостерігаючи за дорожниками, я думала: ось їх перекинуть на інший об’єкт, все в нас тут захрясне на довгі місяці. (більше…)

Досвідом роботи з формування комунікативних навичок дошкільнят ділились вихователі в ДНЗ «Любавонька»

У ДНЗ "Любавонька"

У ДНЗ “Любавонька”

Мовленнєвий розвиток дошкільника – складний психологічний процес, що не зводиться до простого відтворення дитиною почутої мови. Він визначається мірою сформованості знань, умінь та навичок дитини і виявляється в соціальній та інтелектуальній активності у колі дорослих та однолітків. Щоб створити оптимальні умови для мовленнєвого розвитку дошкільника, педагоги дошкільних навчальних закладів міста використовують різні форми роботи: ігри, проблемні ситуації і, звичайно, заняття.

Своїм досвідом роботи саме з питання формування комунікативних навичок дошкільників поділились вихователі дошкільного навчального закладу №10 «Любавонька» (м. Переяслав-Хмельницький, Київська обл.) під час семінару-практикуму, який відбувся днями. Вихователька середньої групи «Калинка» Альбіна Данько на інтегрованому занятті «В пошуках чарівної квітки» використала цікаві форми роботи з дітьми. Присутні мали можливість побачити і почути кожну

У ДНЗ "Любавонька"

У ДНЗ “Любавонька”

конкретну дитину, розвиток її мовлення в процесі спілкування. Педагог забезпечила оптимальну інтенсивність мовленнєвого навантаження дітей, виявила вміння бачити особисті досягнення кожної дитини, не порівнюючи її з іншими дітьми.

(більше…)

Захисника України Олександра Довгого поховали з військовими почестями

останні почесті герою

останні почесті герою

У середу 5 квітня переяславці попрощалися з 31-річним воїном Олександром Михайловичем ДОВГИМ – його життя забрала російська війна на Донбасі. Старший солдат Збройних Сил України Довгий загинув 1 квітня о 10.45 під Старогнатівкою Донецької області, у так званій зоні проведення АТО. У Переяславі це восьмий похорон героя-захисника України за три роки війни.

Тіло загиблого героя на батьківщину привезли вдосвіта 5 квітня. У війську тепер цим займається спеціальна служба “чорний тюльпан”. За словами міського голови Тараса Костіна, всі витрати на організацію похорону на місці взяла на себе міська влада, зокрема, і поминальний обід у кафе “Фламінго”.  Солдата Олександра Довгого хоронили у військовій формі. Духовий оркестр та почесна варта прибули з Києва – це курсанти військового інституту телекомунікацій.

Із 12-ї години кількасот переяславців з квітами і вінками терпляче чекали початку громадської панахиди біля Свято-Воскресінського храму. Туди тіло героя несли через пів міста пішою траурною процесією від Спаської Левади, з квартири, де він жив із дружиною Юлією та 8-річою донькою Сашенькою. На публічних похоронах дівчинки не було, її залишили в школі з учителькою. У храмі загиблого солдата відспівували одночасно настоятель о. Іван та кілька священиків української православної церкви. Прощання з Олександром Довгим  знімали і журналісти “5 каналу”.

Серед тих, хто прийшов попрощатися з героєм-земляком, було чимало молодих людей, його однокласників зі школи №1, представники влади міста і району, депутати, керівники різних організацій, волонтери. Як ніколи раніше було багато людей у військовій формі. Попрощатися з побратимом прибули бійці, які проходять реабілітацію у Циблівському шпиталі, увесь склад райвійськкомату – мама героя  Катерина Олександрівна там працювала понад 20 років і сам Олександр перед відправкою на фронт деякий час там служив. Колишній військовий комісар Олександр Чорний вперше відмовляється від будь-яких коментарів. Каже, не може говорити, бо душать емоції і сльози. Кожна загибель наших героїв для нього була болісною, але цю втрату переживає як ніколи глибоко, як власне горе.

Олександр Довгий був призваний до українського війська в першу хвилю мобілізації 19 березня 2014 року.  У військову частину, яка дислокується в зоні АТО, вибув  торік 29 лютого. На похорон приїхали три його бойові товариші, з них двоє із шпиталів, де лікують рани, один зовсім молодесенький офіцер – запмполіт. Військові не хочуть представлятися, навіть позивними. Говорити взагалі категорично відмовляються під диктофон, навіть про обставини загибелі Олександра Довгого. Тільки зауважують, що іде слідство.  В армії тепер особливо посилена секретність.

– Напишіть просто: загинув як герой! – каже старший чоловік, у нього помітна контузія, говорить запинаючись. Усі втомлені, кажуть, до Переяслава їхали всю ніч без перепочинку.

– Я востаннє бачив Сашка за два тижні до його загибелі, привозив їм на передову, в “червону” зону, продукти, – відповідає на запитання запмоліт. – Картоплю, консерви, галети, печиво, м’ясо. Хлопці там їжу готують самі. Сашко завжди був позитивний, дружелюбний, відмінний боєць.

– Саша дуже зрадів, коли нам привезли нову зимову форму – на нього вона сіла, як влита. Це було десь перед Новим роком, я тоді бачив його востаннє, – згадує третій військовий, сержант.

Замполіт розповів, що про смерть Олександра рідним повідомив телефоном відразу його командир зенітної батареї. Досі цю важку місію перекладали на працівників військових комісаріатів, які мали б особисто і коректніше повідомити страшну звістку.

Поховали солдата Олександра Довгого на Підварському кладовищі, поруч із могилою його бабусі та батька, померлого в 2000 році.  Рідні жінки та брат безмірну втрату так і не могли сприйняти аж до останніх хвилин поховання на кладовищі, плач молодої вдови дружини Юлії розривав серця присутніх. Прощальні слова священика про те, що Олександр віддав своє життя і душу заради ближніх, виконавши з честю  свій найвищий християнський обов’язок, виконання хором гімну України, рушничний залп  і пісня “Пливе кача”, заспівана отцями, – нічого не було таким глибоко трагічним у своїй чорній незворотності як знесилений плач матері і дружини. Прощаючись, солдати ставали перед тілом побратима на коліна, вигукували ствердно “Герої не вмирають!”, міський голова пообіцяв не забувати про сім’ю і допомагати їм морально і фінансово. Проте нічого не може навіть на йоту полегшити горе рідних. Не дай, Боже, більше нікому таке пережити…124

X-Rays на “Фольк-Music” покажуть цієї неділі

Цієї неділі (9 квітня 2017 р.) вмикай Перший Національний о 14.50 та слухай наше, українське у програмі “Фольк-Music” від гурту X-Rays.
Повтор програми в понеділок о 15.20 (10 квітня)

Processed with MOLDIV

У жителів Київщини з банківських карток зникають гроші

index30 березня громадянка П.В. повідомила про те, що особа ромської національності шахрайським шляхом заволоділа її коштами.

31 березня із кредитної картки жителя Хоцьок Б.О. невідомо куди зникли гроші. Це сталося після того, як на його мобільний прийшло фальшиве повідомлення про те, що його картка заблокувалася, а щоб її активізувати, на гарячу лінію потрібно повідомити код. Це хоцьківчанин і зробив.

(більше…)

На Київщині злодії шастають скрізь

Поліція

Поліція

25 березня у переяславки С.В. вкрали мобільний телефон “Номі”. Це сталося в одному з магазинів у Дем’янцях. У ході розслідування було встановлено, що крадіжку скоїв житель цього села.

29 березня злодії проникли до помешкання громадянина Я.В. із Дем’янець, та винесли звідти бойлер і телевізор “Самсунг”.

Цього ж дня громадянин м. Бровари Д.Ю. повідомив, що в період із 19 по 26 лютого ц.р. з його господарства, яке знаходиться у с. Козлів, пропали запчастини до автомобіля “УАЗ”, коробку передач до “Газелі”, дев’ять мішків пшениці, колуна для рубання дров та зварювальний кабель.

(більше…)

На Київщині у кав’ярні “Міміно” готують хачапурі по-аджарськи лише на замовлення

В інтер’єрі кав’ярні "Міміно" багато що нагадує про фільм із однойменною назвою

В інтер’єрі кав’ярні “Міміно” багато що нагадує про фільм із однойменною назвою

Багато хто з переяславців уподобав грузинські страви, які виготовляються в пекарні-магазині “Лаваш Хачапурі Кубдарі”. Цей заклад відкрився на вулиці Пугачова (напроти входу до ЕКО-маркету) у 2014 році. А рік тому тут з’явилася ще й грузинська кав’ярня “Міміно”.

Перед прилавком цього затишного приміщення висять український та грузинський прапори, а на стінах – фотографії та фрази із відомого в радянські часи кінофільму “Міміно”. Тут за столиками можна випити кави, чаю чи інших неалкогольних напоїв та скуштувати хачапурі з сулугуні, шереулі з м’ясом і сиром, кубдарі з рубленим м’ясом, а ще самсу з м’ясом, піцу та сосиски в тісті.

– Останні три страви не належать до грузинської кухні, але готуємо їх, бо так хоче споживач, – говорить російською власник цих торговельних закладів Тамазі Папуашвілі, 62 роки. – А ось «бомбу із м’ясом та овочами» ми вважаємо фірмовою стравою. Рецепт її приготування придумали кухарі нашої пекарні. Коли приготували цю випічку, то не знали, як її назвати. Коли ж відправили на реалізацію, то якийсь чоловік, смакуючи нею, ненароком видав: “Бомба! Дуже смачно”.

Торніке Маглаперідзе готує грузинські страви

Торніке Маглаперідзе готує грузинські страви

(більше…)

На Київщині у реанімації рятують життя хворому на пневмонію немовляті

Немовля

Немовля

Як повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 205 хворих. У пологовому відділенні знаходиться дев’ять жінок і троє немовлят. У реанімаційному відділенні – троє пацієнтів. 82-річна переяславка та хлопчик із Цибель, якому 1 місяць від народження, потрапили туди із пневмоніями. Продовжують там рятувати життя 68-річному жителю Воскресінського, в якого обпечено близько 35 відсотків тіла. Нагадаємо, опіків він зазнав 2 квітня, коли п’яним заснув біля вогнища. (більше…)

На Київщині чоловікові через білу гарячку вважалося, що його кума зарита в лісі

біла гарячка

біла гарячка

Протягом останніх чотирьох днів на службу “103” надійшов 71 екстрений, 5 невідкладних і 4 безпідставні виклики, повідомив головний лікар Переяслав-Хмельницької філії екстреної медичної допомоги Мирослав Демків. До переяславців медики виїжджали 58 разів, до жителів сіл району – 23.

У середу, 5 квітня, близько 16.00 бригада екстреної допомоги доставила до хірургічного відділення 18-річного хлопця із Єрківець, який зазнав опіків рук. Він розтопив котел і не знав, що за ним його батько сховав півторалітрову пластикову пляшку з бензином, яка нагрілася і зірвалася. У результаті вибуху вогонь потрапив юнаку на кисті рук. (більше…)

На Київщині у Соснові побілили аж сім кілометрів бордюрів

Василь Очкур (праворуч) організовує суботники і особисто бере в них участь

Василь Очкур (праворуч) організовує суботники і особисто бере в них участь

Аби зробити Соснову чистішою та привабливішою, найактивніші жителі цього села виходили на весняну толоку кілька днів поспіль. Вони не лише згребли торішнє листя у парках і скверах та побілили в них дерева, а й провели генеральне прибирання на автобусних зупинках, двох кладовищах, біля пам’ятних знаків воїнам Другої світової війни, жертвам Голодомору. А ще соснівчани розчистили від всілякого непотребу узбіччя доріг та побілили бордюри протяжністю понад сім кілометрів.

Велике прибирання у Соснові бачив кореспондент «Вісника», коли у вівторок, 4 квітня, приїхав туди в інших справах.

– У нашому селі є чотири основні дороги (центральна та ті, що ведуть на Соснівку (Радянське), Помоклі і Дениси). Вздовж них встановлені бордюри, які ми білимо два, а то й більше разів на рік – хочемо, щоб рідна Соснова була найкрасивішою в районі, – сказала директор Соснівського будинку культури Ніна Антонова, 50 років. (більше…)

Більше сотні випускників нашого педучилища направили в Закарпаття

Вчительки з Переяслава (Ганна Шульга ліворуч, Тамара Квітко праворуч) одяглися в кептарики. Жовтень 1950 р.

Вчительки з Переяслава (Ганна Шульга ліворуч, Тамара Квітко праворуч) одяглися в кептарики. Жовтень 1950 р.

За своє життя мені довелося багато чого бачити і пережити. Було всяке – як світлі часи, так і лихі, більше труднощів ніж радощів. Я вже розповідала на сторінках газети про трагедію Голодомору 1932-1933 років, про моє перебування в Німеччині під час Другої світової війни. Тепер хочу поділитися своїми спогадами про працю в Закарпатті, адже туди у 1950-х роках поїхало немало переяславських дівчат, випускниць Переяслав-Хмельницького педучилища. (більше…)

Огляд новин ТРК “Альта” за 5 квітня (ВІДЕО)

Огляд новин ТРК “Альта” за 5 квітня (місто Переяслав, Київська область).