Архив Квітень 7th, 2017

Суму на вивезення бродячих собак під Харків збільшили до 120 тисяч

383807744 6 квітня міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область) Тарас Костін провів засідання чергової 33 сесії міської ради. Зокрема, повідомив, що до нього від переяславців вже надійшла ціла купа скарг про необхідність щось робити з бродячими собаками, яких у місті розвелося вже аж занадто багато. Також переяславці підписали і аналогічну електронну петицію.

Ще рік тому для роботи у цьому напрямку в міському бюджеті було передбачено 40 тис. грн. Проте не було чіткого бачення, що саме робити з собаками. Після того, як не вдався проект із заснуванням у місті собачого притулку, виникала ідея їх стерилізації київськими спеціалістами. Організувати цю справу також було не просто. Потрібно було відловлювати собак, утримувати їх певний період у вольєрах, годувати тощо. Для цього у розрахунку на кожну собаку потребувалося десь 1,5 тис. грн. Проте не так давно, за словами міського голови, майстер ВУКГ Давид Модебадзе знайшов фірму, яка утримує під Харковом великий притулок для собак. Не просто було домовитися, але там врешті погодилися відловлювати і забирати до себе безпритульних собак і з Переяслава. За кожну вивезену собаку беруть 800-900 грн. Перший раз представники цієї компанії вже приїжджали до міста і в мікрорайоні Спаська Левада виловили і забрали 18 собак. Наступного разу планують приїхати десь в середині квітня і відловити вже десь 40-50 собак. Проте грошей, виділених раніше, вже не вистачить. Тому й виникала потреба збільшити їх суму. В сього у місті до 300 безпритульних собак.

Також міський голова сказав, що в притулку собак не вбивають, поводяться з ними цілком гуманно. А депутат міської ради Василь Щукін, щодо важливості цього питання, наголосив, що кошти ці виділяються насправді “не для собак, а для людей, яких від цих собак слід уберегти”. Йому як лікарю, добре зрозуміло, якщо укусить скажена собака, то для людини це може бути смертним вироком.

Про інші питання, що розглядалися, – в наших наступних публікаціях.

Тарифна децентралізація: командна робота комунальників і споживачів

zonni_lichylnykyУсі ми хочемо отримувати якісні комунальні послуги за оптимальну ціну. Якщо маємо високі тарифи на світло і тепло, то, звичайно, очікуємо такої ж якості. У ситуації, коли тарифи формуються «нагорі», люди часто не розуміють, за що платять гроші. Децентралізація тарифоутворення має змінити цю ситуацію. Місцева влада сама визначатиме, скільки коштують послуги комунальників, і погоджуватиме тарифи з громадою. Самі мешканці зможуть обирати, як платити менше: чи економити на тарифах, чи на ресурсах. (більше…)

Стартує «Квітучий Переяслав»

УвагаДо відома суб’єктів господарювання та громадян!

Відповідно до розпорядження першого заступника міського голови від 27.03.2016 №55/7-10 «Про проведення конкурсу на об’єкт найкращого благоустрою та озеленення серед установ, організацій, підприємств, об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування, багатоквартирних житлових будинків та садиб громадян усіх форм власності «Квітучий Переяслав», оголошується конкурс, в якому беруть участь жителі міста, представники багатоквартирних житлових будинків та садиб громадян, фізичні особи-підприємці, підприємства міста всіх форм власності, представники суб’єктів господарювання, що розташовані на території міста Переяслава-Хмельницького. (більше…)

Поліцейські виявили іномарку з підробленим номером кузова

5148950_oШостого квітня, близько  10.00, під час несення служби по нагляду за дорожнім рухом, на 77 км автодороги Київ – Харків, стаціонарний пост «Березань», працівники  поліції зупинили автомобіль «Опель Кадет», під керуванням 28-річного киянина. (більше…)

Поліція розшукала викрадений «Лексус»

44522_oІнспектори поліції з дорожнього нагляду, на 79 км автодороги Київ – Одеса, виявили автомобіль «Лексус-450», який з січня 2017 року значився як викрадений в Дніпропетровській області.

Вчора, на початку 14.00 на стаціонарному посту «Біла Церква», спрацювала система «Рубіж», яка зафіксувала позашляховик, з одеською реєстрацією, що знаходився у розшуку.  Поліцейські Київщини зупинили авто. За кермом перебував 26-річнний мешканець Вінницької області. (більше…)

Розширено категорію пенсіонерів для пільгового проїзду по місту

fd9836 квітня міський голова Переяслава-Хмельницького (Київська область) Тарас Костін провів засідання чергової 33 сесії міської ради. Крім іншого, було прийнято рішення про збільшення числа пільговиків для безоплатного проїзду у міському пасажирському транспорті.

Як ми вже повідомляли, ще 28 лютого на сесії приймалося рішення про компенсацію з міського бюджету проїзду на міських автобусних маршрутах на березень, квітень та травень (у розрахунку 8 талонів на місяць) для непрацюючих пенсіонерів, які мають пенсію 1500 грн. та меншу, та учасників АТО. Людей цих категорій у місті 2950. Оскільки комплекти іменних талонів для них почали видавати з 23 березня, талони за цей місяць було дозволено використовувати і у квітні. Проте ніякого ажіотажу можливість безоплатного проїзду не викликала. Із загального числа на початок квітня проїзні талони виявили бажання отримати лише близько 600 осіб. Тому й було прийнято рішення про розширення категорії людей, які можуть в оці місяці скористатися правом на пільговий проїзд. Тепер талони можуть отримати непрацюючі пенсіонери, пенсія яких становить не 1,5, а 2 тис. грн. і менше. Всього людей, які відповідно до нового рішення можуть скористатися правом на безоплатний проїзд по талонах у місті близько 5200 осіб.

До речі, як повідомила заступник міського голови Валентина Губенко, вона цікавилася справами з пільговим проїздом для пенсіонерів в інших містах Київщини. У більшості з міських бюджетів зараз компенсується лише 2-3 місця в одному автобусі. Лише у Василькові безоплатно возять всіх пенсіонерів, оскільки там на міських маршрутах працює комунальний транспорт.

УВАГА! На Київщині зареєстровано випадок африканської чуми свиней!

gr_11.08.15_svinkaЗа результатами досліджень, проведених Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ), патологічного (біологічного) матеріалу від трупа свині, яка належала мешканцю с. Безп’ятне Васильківського району, Київської області, підтверджено діагноз на африканську чуму свиней. Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Васильківській районній державній адміністрації (протокол від 27 березня 2017 року № 2) територія села Безп’ятне, Васильківського району, Київської області визнана неблагополучною щодо африканської чуми свиней та запроваджено карантин. Також АЧС виявлено 03.04.2017 в селі Марʼянівка Барського району Вінницької області, 04.04.2017 в с. Козирка Очаківського району, Миколаївської області. (більше…)

«Переяславщина» потребує підтримки

футболНевдалим видався дебют команди «Переяславщина» у вищій лізі чемпіонату області з футболу – на виїзді вона зазнала дошкульної поразки 0:5 від «Кристала» з Обухівського району. Про перебіг гри «Віснику» розповів тренер нашої команди Мехман Дола: (більше…)

Абітурієнти переконалися: до переяславського університету варто подавати документи

«Нам тут подобається – ми хочемо навчатися в Переяславі!»

«Нам тут подобається – ми хочемо навчатися в Переяславі!»

30 березня Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди провів День відкритих дверей – традиційний щорічний профорієнтаційний захід. До університету завітали абітурієнти з Київської, Житомирської, Черкаської, Львівської, Хмельницької, Рівненської, Тернопільської, Закарпатської, Вінницької областей, щоб більше дізнатися про його факультети та особливості цьогорічної вступної кампанії. (більше…)

Перший крок в реформі системи охорони здоров’я зроблено

viber-imageПерший крок в реформі системи охорони здоров’я зроблено. Сьогодні з кількістю 280 голосів було проголосовано за законопроект № 2309 а-д, який передбачає автономізацію державних та комунальних закладів охорони здоров’я. (більше…)

Поліцейські виявили факт незаконного перевезення чернозему

9852_nДнями, поліцейські роти забезпечення супроводження, здійснюючи нагляд за дорожнім рухом, на вулиці Гончаренка, що в с. Забір’я, Києво – Святошинського району, виявили факт незаконного перевезення 10 тон землі. (більше…)