Архив Квітень 10th, 2017

У неповнолітнього жителя Переяславщини правоохоронці виявили наркотики

Коноплі

Коноплі

4 квітня в Переяславі-Хмельницькому (Київщина) працівники ювенальної превенції зупинили поблизу стадіону, що належить центру професійно-технічної освіти, неповнолітнього жителя села Воскресінське, у якого під час огляду виявили речовину рослинного походження, схожу на коноплі, вагою  близько 7 грамів.

6 квітня в селі Веселе правоохоронці виявили в господарському приміщенні, що належить місцевому жителю, 1989 р. н., паперовий згорток з речовиною рослинного походження, схожою на коноплі, вагою близько 10 грамів.

За цими справами відкриті кримінальні провадження.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

 

На Київщині делегації естонців найбільше дякували за допомогу у євроінтеграції

1919Сьогодні, 10 квітня, у залі засідань міської ради Переяслава-Хмельницького (Київська область) відбулася урочиста зустріч численної делегації з естонського міста-побратима Пайде. Два десятки гостей, серед яких підприємці, освітяни та інші, прибули на чолі зі своїм мером Сірет Піхельгас. Крім міського голови Тараса Костіна, голови РДА Андрія Пряхіна, учасниками зустрічі були також колишні очільники міста Григорій Сокур, Тетяна Чайка, Іван Якимкенко, ряд нинішніх депутатів міської ради та інші.

Побратимські зв’язки між українським та естонським містами було започатковано ще у 2003 році. З того часу відбулося вже немало обмінів делегаціями, дружніх та ділових контактів між двома громадами. Цього разу прибалтійці завітали на два дні. До цього були в Одесі, а після Переяслава відвідають Київ. Програма перебування у нас має ознайомчий характер. Пайдійці відвідають музеї, заклади освіти і таке інше.

У міській раді зустріч проходила за посередництва місцевого перекладача, щоправда, з української не на естонську, а1909 на англійську мову. Як пізніше з’ясувалося, практично всі гості в тій чи іншій мірі знають її, а ще російську. Тож інколи, коли естонці виступали своєю рідною, вони ж і перекладали з неї на російську.

Перед гостями виступили юні переяславські аматори, вихованці музичної школи. А Тарас Костін у своїй промові зазначив, що, як і Переяслав для України, Пайде для своєї країни є осередком великої історичної спадщини. Цього року місту виповнилося вже 725 років.

Та чи не найбільше естонцям, які вже давно є членами європейської спільноти, дякували за їхню підтримку України на шляху євроінтеграції. На завершення вітальної церемонії Тарас Костін подарував меру Пайде прапор Переяслава, запросив на святкування 1110 річниці міста восени цього року, а вона зі свого боку – керамічний макет башти, яка є історичним символом її міста. Після закінчення заходу мер також відповіла на деякі запитання місцевих журналістів.

Сірет Піхельгас, якій зараз 39 років, стала мером міста з 11-тисячним населенням (одне з найменших в Естонії) лише два роки тому. Відповідно до місцевого законодавства її обирали не прямим голосуванням, а в тамтешній раді, яка нараховує 21 депутата, що представляють 4 політсили. Наголосила, що між її колегами бувають серйозні дискусії, але до якихось драматичних протистоянь не доходить. В цілому її робота їй подобається, а місто розвивається значною мірою і завдяки різним програмам ЄС, членом якого є її країна.

Проблема безробіття, яка турбує багатьох, у них також є, але незначна. Бо з іншого боку немало молодих естонців, спеціалістів поїхало на роботу до європейських країн з більш високим рівнем життя, зокрема, до сусідньої Фінляндії. Як наслідок, зараз у країні в цілому і їхньому місті зокрема є дефіцит працівників робочих спеціальностей, спеціалістів. І от на вільні місця знаходять можливість приїхати та влаштуватися навіть заробітчани з України. Хоча емігрантами вони називають не таких заробітчан, а біженців із Сирії, яких їм розподіляє ЄС, хоча їх поки що мало – лише 120 осіб.

Леонід МІЛЮТІН

Фото автора

 

 

 

 

З приміщення залізничної станції поцупили батареї

батареї6 квітня надійшла заява від жителя Переяслава-Хмельницького (Київщина) про те, що попередньої ночі злодії пошкодили вікно в його автомобілі марки “Хюндай”, який стояв на вулиці Оболонній у місті, та викрали з салону два закордонні паспорти й гроші.

6 квітня з приміщення залізничної  станції в селі Переяславське поцупили батареї. За обома справами відкриті карні провадження.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

 

У Переяславі-Хмельницькому правоохоронці затримали крадія мобільних телефонів

крадій5 квітня житель Переяслава-Хмельницького (Київщина) повідомив у відділ поліції, що коли він перебував у квартирі на вулиці Б. Хмельницького, невідомий зловмисник викрав у нього два мобільні телефони марки “Мicrosoft Lumia”. У ході оперативно-розшукових дій працівники сектору кримінальної поліції встановили, що крадіжку скоїв житель міста А. К., 1984 р. н.

6 квітня надійшла заява про те, що з території недобудованої бази комплексу реабілітації, відпочинку та оздоровлення, що в Переяславі-Хмельницькому, поцупили металеву секцію паркану. Під час оперативних заходів правоохоронці встановили, що крадіжку вчинив місцевий житель.

За обома справами відкриті кримінальні провадження, проводиться досудове слідство.

За інформацією Переяслав-Хмельницького відділу поліції

У Переяславі-Хмельницькому відбувся чемпіонат Київщини з сумо

Команда Переяславщини

Команда Переяславщини

8 квітня в Переяславі-Хмельницькому проходив чемпіонат Київської області з сумо серед дорослих та молоді (21 та 23 роки). У ньому взяли участь спортсмени з Фастова, Фастівського району, Ржищева, Києва, Полтави та Переяславщини.
Велику кількість призових місць вибороли саме переяславські сумоїсти, у різних вагових та вікових  категоріях.

 Дівчата до 50 кг, 23 роки
2 місце — Панченко Катерина

Дівчата до 60 кг
3 місце — Панченко Катерина

Дівчата до 65 кг, 21 рік
1 місце — Круглова Марина, 4 курс ФФВ
2 місце — Бабич Оксана, 3 курс ПТФ
3 місце — Кондратюк Наталія, 4 курс ФФВ,
3 місце — Куріленко Інна, 2 курс ФФВ

Дівчата до 65 кг, 23 роки
1 місце — Круглова Марина, 4 курс ФФВ
2 місце — Бабич Оксана, 3 курс ПТФ
3 місце — Кондратюк Наталія, 4 курс ФФВ

Дівчата до 73 кг
1 місце — Круглова Марина, 4 курс ФФВ
3 місце — Кондратюк Наталія, 4 курс ФФВ

Дівчата до 80 кг
1 місце — Чорнобай Ірина, 6 курс ФФВ

Дівчата до 95 кг
1 місце — Царук Вікторія, викладач кафедри спортивних дисциплін та туризму

Дівчата, абсолютна вагова категорія
1 місце — Чорнобай Ірина, 6 курс ФФВ

Юнаки до 60 кг, 16 років,
1 місце — Ярема Григорій, ЗОШ №1

Хлопці до 70 кг, 21 рік
1 місце — Ярема Григорій, ЗОШ №1

Хлопці до 60 кг
1 місце — Самійленко Віталій, 3 курс ФФВ

Хлопці до 70 кг, 23 роки
1 місце — Дрегель Юрій, 2 курс ФФВ

Хлопці до 70 кг
1 місце — Зайцев Анатолій, 3 курс ФФВ
2 місце — Самійленко Віталій, 3 курс ФФВ
3 місце — Дрегель Юрій, 2 курс ФФВ.

Команда висловлює подяку ректору ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького ДПУ імені Григорія Сковороди», академіку Віктору Петровичу Коцуру, старшому тренеру Київської області з сумо, Заслуженому тренеру України Сергію Борисовичу Безкоровайному та генеральному спонсору Олександру Григоровичу Яремі за  підготовку спортсменів та чудову організацію змагань.

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акту

Відділом  комунального  майна  управління економіки виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради розроблено проект регуляторного акта  «Про затвердження ставок  орендної  плати за земельні ділянки комунальної власності територіальної громади міста Переяслава-Хмельницького в новій редакції”.

Даний  проект розроблений у зв’язку із змінами до Податкового кодексу України.

Аналіз регуляторного впливу та сам проект регуляторного акта оприлюднений 10 квітня 2017 року на сайті Переяслав-Хмельницької міської ради                    www.phm.gov.ua  в розділі «Регуляторна політика».

Зауваження та пропозиції щодо проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу  від фізичних, юридичних осіб, їх об’єднань від фізичних, юридичних осіб, їх об’єднань приймаються в письмовій формі впродовж 1 місяця з дати оприлюднення проекту регуляторного акта: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Богдана Хмельницького, 36/29 (відділ комунального майна виконкому міської ради ) тел.  (04467) 5-16-88.

Відділ комунального майна управління економіки

Виступ гурту “X-Rays” у програмі “Фольк-Music”

9 квітня в програмі “Фольк-Music” на  “Першому національному”  виступив гурт “X-Rays” із Переяслава-Хмельницького (Київщина) з піснею “В Чорне море та й Дніпро тече”.

Стогніївському шляху подарували чистоту та красу

На шляху буде чисто

На шляху буде чисто

Протягом 5-6 квітня в педуніверситеті відбувалася толока із благоустрою, озеленення та покращення санітарного стану території університету.
Попередньо був створений штаб, який розробив план прибирання та розподіл обов’язків.
Ще в 1991 році проректор тодішнього Переяслав-Хмельницького філіалу Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького Іван Стогній ініціював побудову пішохідної доріжки через луг та спорудження місточка через річку Трубіж, аби навпростець сполучити вулицю Шевченка – одну із центральних вулиць Переяслава – із університетським містечком. Цю доріжку назвали на честь її засновника – Стогніївським шляхом. І ось впродовж уже 17 років студенти вишу після того, як зійде сніг, виходять на генеральне прибирання пішохідної доріжки. Цей рік не став винятком.
Прибирати Стогніївський шлях вийшли викладачі кафедри філософії, студенти семи факультетів. Очолив прибирання завідувач кафедри філософії Іван Петрович Стогній.
Студенти весело й завзято прибрали від сміття територію Стогніївського шляху та університетського дендропарку «Трубіж» площею 48 га та очистили від бур’янів, а також навели порядок довкола магазину «Любава» та гуртожитків.
Сміття було так багато, що прибиральники не змогли порахувати наповнені непотребом пакети. Але ж яка це радість зустрітись разом не тільки в час навчання, а й дружно попрацювати на свіжому повітрі та помилуватись результатом своєї роботи.

Ольга Науменко, фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

«Я завжди борюся за справедливість, владу критикую, тож і неугодний»

Іван Кузьменчук пише сатиричні вірші

Іван Кузьменчук пише сатиричні вірші

– Ось подивіться, який у мене тут порядок: це зала, спальня, кухня – розглядайте, не соромтеся, – 89-річний переяславець Іван Кузьменчук зустрічає на порозі і веде показати своє житло. Мешкає у великому чорнобильському будинку в Борисівці. Через два місяці пенсіонер Іван Іванович Кузьменчук відзначить 90-річчя.
– Ну як? Не в кожної хазяйки таке побачите, а я все сам прибираю. У суботу пилососив, павутину обмів, постіль перегладив. Усе тепер сам. Правда, не зовсім, бо таки удвох – он із котом…
Сивий чоловік, який тільки що тримав спину, бадьорився, враз обм’як, зсутулився, затер почервонілі в сльозах очі. Ще й року не минуло, як він поховав свою дружину Марію. По тому, як про неї згадує, неважко зрозуміти, що до останніх днів він зберіг найтепліші почуття. Це в нього був другий шлюб.
У старенького є немало родичів – сім’ї трьох його синів. Періодично хтось навідується, але Іван Іванович – надзвичайно принципова і категорична людина, не завжди приймає чиюсь допомогу, часто вважає, що сам зробить краще.
Я такий усе життя, і мене весь район знав, бо артистом був – читав гумор. Тільки часто мені казали, що ти розумний, але неугодний – не міг змовчати даже начальству, коли бачив несправедливість. Був і трактористом, і завклубом, і профспілкою керував, – пенсіонер розповідає про своє життя на батьківщині – в містечку Хабне Поліського району. – Почав виступати на сцені десь із 1962-го. Якось на районному концерті до 7 листопада прочитав байку «Свиня на пляжі» про те, як у нас прислужують чиновникам та їхнім «жонам». Тільки зійшов зі сцени, як до мене підходять двоє, попід руки, мовляв, що це за твір такий антирадянський читаєте? Може, і посадили б, та добре, що у кишені була книжечка з тими куплетами – «Репертуарний збірник» для художньої самодіяльності. Показую, мовляв, ось партія дозволила. А людям та байка сподобалася, то читав її часто.
Як тільки в області творчий звіт району, то я їду обов’язково. Якось концерт був у Зеленому театрі в Києві, де зараз Співоче поле. Там у них виникла заминка у програмі: молода співачка злякалася виходити, то мене виштовхнули на сцену позапланово, щоб публіку «потримав». Я знову читаю про ту свиню. І тут за куліси підходить до мене молодий чоловік, тисне руку, дякує. Каже: «Я автор цієї гуморески – Іван Манжара. Я такий радий, що почув її зі сцени, бо байок написано багато, а майже ніхто не читає. Та так майстерно, як Ви, ще не чув, щоб читав хтось інший». Він був такий вдячний, що запросив мене додому, пригощав, ще й на дорогу дав гостинців: дві пляшки коньяку, ковбаси. Я з тою гуморескою ще у 1984 році виступав на Всесоюзному конкурсі сатири і гумору, то її вирізали з ефіру.
Іван Іванович з тих часів і сам потроху пише вірші, сатиричні куплети. Зберігає в спеціальних товстих зошитах, недавно завів третій. Каже, видати свою збірочку не міг, бо багато владу критикує.
– У Борисівці немає старших переселенців, як я. Хоча стариків «розвелося» багато, і вони всім заважають. Але я домігся, щоб і телефон на нашій вулиці першим провели, вибив три гектари землі під городи переселенцям, добився, щоб на кладовищі смітник прибрали, та багато чим займаюся, хоча здоров’я вже не те, я ж два інсульти переніс, важку операцію. Але сидіти сиднем не можу.
У мене 46 років трудового стажу, а пенсії – півтори тисячі. Хіба ж проживеш? Ото про життя пенсіонерів я і пишу тепер вірші. Двічі посилав їх у газету «Сільські вісті», але не надрукували. Видно, побоялися. Може, вам буде цікаво? – зачитує кілька куплетів.
В парламент із закритим списком
Просунулись коти в мішку.
У когось родичі в міністрах,
У когось мордочка в пушку.
І почалось: шаленим вітром
Маєтки-дачі, як гриби, ростуть,
А скоро й дихати повітрям
Безплатно людям не дадуть!
Від них не ждіть патріотизму –
Їм бакси спати не дають,
Вони за них не то Вітчизну,
А й матір рідну продадуть!

Валентина БАТРАК

На Київщині жінки створили квітник на місці стихійного смітника

Надія Сердюк та Галина Ільчук навели порядок біля своєї багатоповерхівки

Надія Сердюк та Галина Ільчук навели порядок біля своєї багатоповерхівки

Три роки тому 69-річна Надія Сердюк, 78-річна Галина Ільчук та ще кілька активісток-жительок міської багатоповерхівки на Грушевського, 53 (м. Переяслав-Хмельницький Київська обл.) біля свого будинку розчистили стихійний смітник, а на його місці розбили квітник. Цієї весни, аби ще більше облагородити цю місцину, вони попросили комунальників підвезти їм землі та автомобільні шини, щоб створити тут клумби.

– Коли тут був смітник-чагарник та стояв бур’ян у зріст людини, дивитися на це все спокійно не могли, – згадує Надія Сердюк. – Тож ми тут все прибрали, понакладали автомобільних шин, всередину насипали землі і посадили квіти. Цією красою милувалися не лише ми, а й всі перехожі. Так було до недавнього часу. А саме, допоки сюди не прибули працівники тепломережі і не наробили безладу. Вони, проводячи ремонт труб, тут все розрили-розкидали, наші шини-клумби за допомогою техніки згорнули в одну купу, а на них поклали ще й бетонну брилу. Аби знову навести тут лад, ми звернулися до керівника жеку Олександра Слюсаря, і він з охотою взявся нам допомогти. Для цього приїхав до нас особисто і вислухав наживу наші пропозиції. Робота закипіла відразу після його візиту. Сюди приїхали не лише працівники ВУЖКГ, а й тепломережі. Вони обрізали дерева та вивезли гілля і купи торішнього листя і бур’яну, які перед цим назгрібали учні сьомої школи. А ще “жеківці” привезли нам з десяток шин та наносили в них землі. Так наш квітник розширився.

– А ще хочемо, аби прибрали колючий дріт, яким свого часу було обгороджено будівництво навчального корпусу університету, – переймається Галина Ільчук. – З роками дерев’яні стовпці, на яких він тримався, струхли і повалилися. Тепер той колючий дріт валяється навколо цієї недобудови в траві і є небезпечним для людей, а особливо дітей. Хіба довго на нього наступити? Про це ми телефоном повідомили ректора університету. Та поки що той дріт і даліі там лежить. (більше…)

Петро Качкалда: «Вже давно стоять «Боїнги», напаковані грошима під зняття мораторію на продаж землі»

Петро Качкалда: «Землю не можна купувати, як ручку чи телефон. Вона безцінна»

Петро Качкалда: «Землю не можна купувати, як ручку чи телефон. Вона безцінна»

Гасло «чим гірше народові – тим краще владі» за роки Незалежності для багатьох українців із алегорії перетворилося на основну формулу взаємин між громадянами і керманичами різного штибу.  Тож майже інстинктивно на питання «навіщо хтось іде до влади?», більшість українців відповість: «красти». Інтернет-видання КиевVласть вирішило розібратися: чим приваблива і кого приваблює влада районного рівня. Протягом 25 тижнів журналісти видання планують об’їхати всі районні ради Київщини, аби поговорити про владу, гроші і життя із головами цих поважних представницьких органів. Сьогодні – інтерв’ю з головою Переяслав-Хмельницької районної ради Петром Качкалдою.
Розкажіть про проблеми децентралізації. Які громади створюються зараз, чи існують щодо цього конфлікти на місцевому рівні?
– Це для нас дуже болюче питання, і ми ним займаємося, починаючи з 2015 року. Спочатку хотіли в районі створити чотири чи п’ять ОТГ. Я пропонував одну – Переяслав-Хмельницьку. Не могли визначитись із центром. Місто відмовлялось, бо навіщо їм ми, село. Потім почали їздити по селах, говорити із головами. Сьогодні головне, що вони не бояться втратити роботу, бо розуміють, що можуть стати старостами.
Попередньо в нас сформувались дві об’єднані територіальні громади – Студениківська (села Переяславське, Козлів, Соснова і Сомкова Долина) і Циблівська (села Циблі, Хоцьки, Світанок, Лецьки і Пологи-Яненки). Щодо останньої ми пройшли вже всі етапи обговорення, сільради прийняли відповідні рішення, і документи подано на розгляд в обласну адміністрацію. Практично готові з цією громадою йти на вибори.
Які інфраструктурні проекти будуть реалізовані в 2017 році? Чи працює в районі система «Прозорро»?
– У минулому році районною державною адміністрацією було розроблено Програму залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Переяслав-Хмельницькому районі на 2016-2018 роки. За її допомогою буде розроблено схему планування території району. Наявність містобудівної документації дасть можливість розміщення за межами населених пунктів об’єктів будівництва та відведення земельних ділянок під них.
На стадії завершення перебуває ряд інвестиційних проектів: будівництво очисних споруд біологічної очистки стічних вод ЕКХП «Переяславський» в селі Переяславське, будівництво свинокомплексу ТОВ »Стейкагро» в селі Гайшин, реконструкція нежитлової будівлі в цех із переробки та зберігання сільгосппродукції ТОВ «Стейкагро» в селі Гланишів.
Також є проекти, реалізація яких розпочата нещодавно: будівництво цеху з виготовлення м’ясних напівфабрикатів потужністю 5 тонн за зміну ТОВ «Укрпромпостач-95» (село Пристроми), реконструкція складу пального ТОВ «БРСМ-Нафта» зі збільшенням об’єму резервуарного парку з 5 тис. до 20 тис. кубометрів. Також відзначу будівництво твердопаливної котельні (потужністю 2,5 тонн пари за годину) ЕКХП «Переяславський» (село Переяславське) і будівництво норкової ферми ТОВ «Мінк» (село Ковалин).
Окрім того, один із інвесторів, GREEN FISH PLANT LLC, планує побудувати аграрний кластер (комплекс будівель та споруд басейного рибницького господарства та тепличного господарства для вирощування овочевих культур) на території Студениківської сільської ради.
«Прозорро» в районі працює. Нещодавно зекономили близько 20 тис. гривень на встановлені твердопаливного котла.
Чи є у вашому районі проблеми, про які не чують на обласному рівні? Чи є співпраця з облдержадміністрацією?
– Є велика проблема з дорогами. В нас у районі 340 кілометрів доріг на балансі КК «Київавтодор». У минулому році депутати проголосували за виділення на ці дороги 2 млн гривень. Але ми не маємо право їх фінансувати, поки вони на балансі комунальної корпорації. Передавати нам їх відмовляються. І про співфінансування говорили, марно. Є в нас також підприємства і фермери, які згодні допомогти з фінансуванням. Поки своїми силами трохи латаємо дороги в селах. Вибору в нас немає, бо стан тих доріг з кожним днем все гірший.
Чи є в районі проблема зі сміттям?
– Це – глобальна проблема, яка не оминула і нас. У нас був сміттєвий полігон біля села Велика Каратуль, який наразі не працює. В районі немає жодного офіційного полігону чи звалища – люди везуть сміття в ліси, яри. Таке наробили, жах. Катастрофа під носом.
Буквально місяць тому приїздила одна українська компанія, говорили про будівництво сміттєпереробного заводу. Ми запропонували місце, поговорили про об’єми сміття, але вони ще у пошуку.
У районі розташовані маєтки колишніх топ-політиків часів Віктора Януковича, наприклад, Ігоря Бакая, Сергія Курченка. Що з цими маєтками сьогодні?
– Маєток Курченка, здається, продавався. Там змінилось кілька власників. Знаю, що нічого там не охороняється. Сам не був, тому достеменно розповісти не можу.
Чи є в районі проблеми зі сплатою оренди паїв?
– Були деякі питання в минулому році з приводу розрахунків за паї. Згідно із законодавством, це 9-12%. Усі наші підприємства сплачували 9%, раніше було 5,5%. Проблема була в тому, що великому господарству було легше сплатити потрібну суму, ніж малому. Далі почалась конкуренція – хто більше відсотків заплатить, щоб отримати пай в оренду.
Нещодавно було спірне питання у селі Світанок. Там працювали іноземці, у яких договори закінчуються навесні та восени. Почали вони ходити до місцевих, щоб продовжити договори. І тут теж почалась конкуренція – хто більше запропонує. Вдалося залагодити все тільки після загальних зборів.
На вашу думку, чи потрібен мораторій на продаж землі?
– Вже давно стоять «Боїнги», напаковані грошима під зняття мораторію на продаж землі. Як тільки це станеться, села поскуповують за дві години. Аграрії, у яких від роботи мозолі на руках, зникнуть як клас. Прийдуть чужі люди, яким далекі проблеми наших шкіл, лікарень, доріг. Тоді соціальну сферу очікує занепад. Землю не можна купувати як ручку чи телефон. Вона безцінна. Тому я певен, що мораторій має діяти завжди. Якщо завтра його відмінять, то люди землю продадуть. Зараз бабусі старенькі свої паї переписують на онуків, що живуть у місті, не маючи сил і бажання обробляти ту землю. А онукам потрібні гроші, щоб годувати сім’ю… Тому я повністю підтримую позицію Аграрної партії України, яка категорично виступає проти зняття мораторію на продаж землі.
Вам особисто вистачає владних повноважень?
– Мало отримати владу, треба розуміти, як нею скористатися. Я бачу, як чубляться між собою хлопці в різних кабінетах – хто старший, хто поважніший. Це все зайве, повірте мені, як людині, що прожила 60 років, а в крісло голови колгоспу сіла в 28. Я давно у владі. В 1994 році я виграв вибори голови районної ради. Не було двовладдя, як зараз. Я був єдиним представником влади в районі на той час і нічого – все вирішували. Якось у бюджеті залишилось 1300 гривень, з яких потрібно було виплатити зарплату вчителям, взути «швидку» новими колесами і заправити пальним міліцію. І робили все, навіть коли грошей не було. Не сварились і нічого не ділили.
Взагалі у нас політики дуже багато там, де не треба зовсім. Гадаю, це моя остання каденція, я вже достатньо накерувався. В мене є своє фермерське господарство, тож у майбутньому буду вирощувати хліб і допомагати своєму селу, а керувати хай вчаться молоді.

Ігор Дармостук,
Оксана Мельник, Вікторія Білоус, КиевVласть (Інтерв’ю друкується
з деякими скороченнями)

Переяславщина відправила в зону АТО допомогу військовикам Київщини

Вся зібрана допомога була доставлена до військової частини

Вся зібрана допомога була доставлена до військової частини

Протягом двох тижнів у Переяславі-Хмельницькому та районі тривав збір гуманітарної допомоги для військових підрозділів Київщини, які беруть участь у проведенні АТО на сході України. Загалом було зібрано матеріально-технічних засобів на суму 32 тисячі 755 гривень. Продуктів харчування та засобів гігієни зібрали на суму близько семи тисяч гривень. Крім цього, учні шкіл міста та району підготували воїнам великодні малюнки та листівки.
У місті Преяславі-Хмельницькому найактивніше долучилися до збору коштів працівники виконкому міської ради, міського ринку, ЗОШ №4, ЗОШ №2, ДНЗ «Золотий ключик», міського відділу освіти, ТОВ «Переяслав-Молпродукт», ТОВ «Переяславм’ясо».  Надали кошти також депутати міськради Олександр Аракелян, Микола Гура, В’ячеслав Саулко, Олексій Лукашевич, Сергій Кикоть, Артем Гриценко.
Гуманітарну допомогу воїнам АТО від Переяслав-Хмельницького району склали холодильна камера, два плазмові телевізори, бензиновий генератор, продукти харчування (солодощі, крупи, консервація), комплект ключів.
До участі в районній акції долучились такі підприємства як ТОВ «Етиленсервіс», ТОВ «Тіволі Фюр», ТОВ «Норкова ферма «Вікінг» ФОП «Старіков Г.В.», ТОВ «Газда Пласт», ФОП «Пшечук В.В.», а також заклади освіти  району, сільські ради та громади населених пунктів Переяслав-Хмельницького району.
Усе зібране 7 квітня передано у військову частину (польова пошта В2050), службовці якої доставлять гуманітарний вантаж на передову.

Інф. «ВП»

Робота ладиться, коли за неї беруться професіонали

 Про зміни на краще в роботі ВУЖКГ з приходом керівника Олександра Слюсаря говорить чи не весь Переяслав. Одні його хвалять за миттєве реагування на прохання щодо благоустрою прибудинкових територій, під’їздів, інші – за вміння згуртовувати колектив. Я також переконалась, що Олександр Миколайович – людина слова і діла. Щойно я звернулася до нього з проблемним для мене питанням, як його відразу вирішили: дірявий дах над моєю квартирою полагодили, а ще… відремонтували стелю в квартирі, яка пожовкла-почорніла від кількарічного протікання води.
Цією справою займався працівник «жеку» Костянтин Боднар. Він працював, коли я була на роботі і настільки добросовісно та акуратно, що я не відчула дискомфорту, як це зазвичай буває під час ремонту. Місце роботи він завжди прибирав-змивав та ще й застилав назад доріжку.
Не знаю чому, але раніше за ремонт цього ж даху жеківці бралися лише після кільканадцяти моїх відвідин чи настійливих дзвінків у контору. Робота ладиться тоді, коли за неї беруться професіонали?

Олена МАТВІЄНКО

Здайте нелегальну зброю та уникніть кримінальної відповідальності

Дідусь вступив у нерівний бій з озброєним крадієм

Дідусь вступив у нерівний бій з озброєним крадієм

З 1 по 30 квітня в Україні проводиться місячник добровільної здачі зброї з метою протидії незаконному обігу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин.
Нагадуємо, що стаття 263 Кримінального кодексу України за «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Частина друга цієї статті передбачає, що громадяни за носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без належного за законом дозволу караються штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеження волі на строк від 2-х до 5-ти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.
Частина третя ст. 263 КК України звільняє від кримінальної відповідальності особу, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.
Законодавством України передбачена і адміністративна відповідальність за ст.190 КУпАП за порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї.
Звертаємо увагу на те, що за «придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом, тягнуть за собою накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. У разі повторного порушення за ці самі дії передбачено накладення штрафу від десяти  до п’ятнадцяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї».
Працівники поліції звертаються до всіх мешканців міста та району з проханням добровільно здати зброю та вибухівку, боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети, що незаконно зберігаються у них.
Якщо з приводу цього у вас виникли запитання, телефонуйте до Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУНП в Київській області за телефонами: 5-13-41, 5-18-12, 5-15-25, 102 або звертайтесь за адресою: м. Переяслав-Хмельницький, вул. Магдебурзького права, 25-А, каб. №112, 215.

На Київщині бригада лікарів їздить селами району. Не прогайте медобстеження!

Прийом веде Людмила Докучиць

Прийом веде Людмила Докучиць

Вже більше двох тижнів селами Переяслав-Хмельницького району їздить бригада медиків у складі терапевта, гінеколога, педіатра, лаборанта, ЕКГ-лаборанта та рентген-лаборанта виїзного рентгенологічного кабінету. У п’ятницю, 7 квітня, медогляд селян було організовано в с. Пологи-Яненки. Як це відбувалося, бачив кореспондент Вісника”.

“Сільський народ терплячий – до лікарів звертається у крайньому випадку”

Полого-яненківський ФАП розташований на вигоні у центрі села. Він був збудований у 19___ році і відтоді жодного разу не припиняв своєї діяльності. Медзаклад та штахетний паркан навколо нього акуратно побілені. Усередині приміщення також чистота і порядок. У двох коридорах спостерігаються невеличкі черги. Лікарі обстежують пацієнтів у чотирьох окремих кабінетах: фельдшерському, терапевтичному, гінекологічному та дитячому.

(більше…)

На Київщині чоловік потрапив до реанімації у комі

indexЯк повідомила заступник головного лікаря Переяслав-Хмельницької ЦРЛ Лариса Кузьменчук, на стаціонарному лікуванні перебуває 207 хворих. У пологовому відділенні знаходиться 11 жінок та семеро немовлят. У реанімації – троє пацієнтів. 80-річний чоловік із міста потрапив туди у стані гіпоглікемічної коми, причиною якої став цукровий діабет. Рятують там життя 61-річному киянину, який тимчасово проживає у Гайшині та, який страждає на хронічне порушення мозкового кровообігу, а також – 60-річній жительці Великої Каратулі, у якої кетоацедоз (гостре ускладнення цукрового діабету).

(більше…)

На Київщині із носа 2-річної дівчинки вийняли болт

indexПротягом останніх чотирьох днів на службу “103” надійшло 100 екстрених, 1 невідкладний і 9 безпідставних викликів, повідомляє головний лікар Переяслав-Хмельницької філії екстреної медичної допомоги Мирослав Демків. До переяславців медики виїжджали 68 разів, до жителів сіл району – 42.

(більше…)

Міські депутати підтримали рішення РНБО по блокаді та вимагають скасування абонплати за газ

Як ми вже повідомляли, 6 квітня відбулася чергова 33 сесія Переяслав-Хмельницької міської ради (Київська область). На початку міський голова Тарас Костін запропонував вшанувати хвилиною мовчання переяславців1871 Олександра Довгого, який загинув в АТО, та відомого у місті громадського діяча Юрія Глазунова, який раптово помер на 63-му році життя.

Оскільки на початок сесійного засідання, крім депутатів, прийшло немало звичайних жителів міста, вирішено було розпочати роботу з розгляду додаткових питань. Перші два резонансні стосувалися не лише Переяслава, а і всієї країни – про блокаду непідконтрольної частини Донбасу та про нові розрахунки за газ.

Стосовно блокади, на пропозицію міського голови було прийнято рішення про підтримку відомого з публікацій у вітчизняних ЗМІ рішення РНБО України.

Депутат Сергій Сиворко поінформував, що після того, як у країні відбулося об’єднання ряду націоналістичних сил і підписано маніфест, переяславські осередки цих політичних організацій також об’єдналися і підготували свій маніфест з приводу цієї ж таки блокади. Крім її підтримки, в ньому йшлося, зокрема, і про потребу звільнення міністра МВС Авакова, заступника голови нацполіції Аброськіна та деяких інших високопосадовців, а також назвати АТО війною і таке інше. З різними тривалими перипетіями цю пропозицію двічі ставили на голосування. Проте достатньої кількості голосів для підтримки її сесією вона не набрала.

Схоже обговорення та голосування відбулося і питання про нові “антинародні” розрахунки за газ, де передбачено абонентську плату. Спочатку коротке звернення про потребу їх відміни оголосив міський голова, а потім подібне ж, але більш довге і жорстке у формулюванні зачитала депутат Лідія Оверчук. Під час голосування достатню кількість голосів отримали обидва звернення. Після цього один з депутатів звернув увагу на певну абсурдність ситуації: прийнято два звернення, хоч і з різними формулюваннями, але принципово однакові. Було проведено переголосування. На цей раз підтримали пропозицію Оверчук.

В обговоренні обох питань брало участь немало, як депутатів, так і переяславців, що прийшли на засідання. Крім того, що стосується потреби скасування нових розрахунків за газ, активісти зібрали сотні підписів переяславців. Проте слід зазначити, що на сесіях міської ради вже не вперше приймаються ті чи інші рішення, що стосується загальнодержаних, а то й міжнародних проблем. Потім їх направляють на адреси найвищих посадовців та інституцій країни. А от вже як там на них реагують і чи звертають хоча б увагу взагалі – про це не відомо.